Banner - CTA V2

Подавати в суд на боржників й неплатників - звичайна тактика української кредитної організації «Приватбанк». Банк практикує стягнення грошових коштів через рішення суду з 2017 року, і згідно зі статистикою, з десяти заяв кредитних організацій п'ять перепадає на «Приватбанк». Наша стаття допоможе тим, хто виявив в поштовій скриньці повістку в суд і повинен захищати свої інтереси в суді в якості відповідача. Ми розглянемо окремо такі моменти:


• Приватбанк ініціював судовий процес.

• На руках у відповідача є заочне рішення суду (в більшості випадків – невигідне й несправедливе).

• Відкрито виконавче переслідування боржника, накладено арешт на майно.

• Мають місце вимоги і претензії «Приватбанку» при тому, що борг погашається.

• Дзвінки та візити колекторів. Що робити?

• Приватбанк не погоджується на реструктуризацію кредиту.

• Як правильно використовувати позовну давність на благо відповідача?

 

Приватбанк ініціював судовий процес. Що робити?

Якщо Ви отримали повістку з Вашого банку - насамперед потрібно знайти досвідченого й кваліфікованого адвоката по кредитах. Від його тактики та стратегії залежить результат справи. Також необхідно:

• Подати в судову інстанцію клопотання про застосування факту позовної давності.

• Подати клопотання, що дозволяє ознайомитися зі справою, детально вивчити її, зробити ксерокопії.

• Якщо у Вас немає юриста з фінансів, який буде Вас захищати – подайте прохання про перенесення судового засідання на іншу дату.

Адвокат допоможе:

1. Написати заперечення на позовну заяву «Приватбанку».

2. Вимагати розрахунок кредитної заборгованості для аналізу. Банки іноді грішать тим, що реальний борг і фактична сума не співпадають.

3. Зібрати докази оплати кредиту, якщо такий гаситься щомісячно.

4. Написати та подати заяву про припинення договору поручительства, якщо клієнт став поручителем неплатника.

Mayorov V1

На руках у відповідача є заочне рішення суду - невигідне і несправедливе.

Іноді стаються ситуації, коли відповідача не було на процесі у його справі з вини суду. В цьому випадку в дебітора є десять днів на те, щоб оскаржити винесене без нього заочне рішення - нерідко несправедливе. Для цього потрібно:

• Довести, що причини неприсутності в суді вимушені та поважні. Поблажливості заслуговують: хвороба, тривале відрядження, перебування з армії.

• Заявити, що рішення суду є неправомірним і вміти довести свої слова фактами і обґрунтуваннями.

Будьте уважні - пропустити термін оскарження досить просто! Судові органи мають право відмовити в перегляді десять днів по тому, тоді доведеться подавати апеляцію. Справа, відправлене на перегляд, буде розглядатися заново.

Відкрито виконавче переслідування боржника, накладено арешт на майно

Якщо суд відкрив Ваше виконавче супровід і наклав арешт на активи - дійте так:

• Ознайомтеся з документом, що стосуються Вашого виконавчого супроводу, зробіть скани, ксерокопії та фотографії.

• Подайте на перегляд заочного рішення.

• Складіть апеляційну скаргу на несправедливе рішення суду.

• Вимагайте повернути виконавчий документ в судову інстанцію, якщо рішення суду ще не набуло юридичної сили.

Мають місце вимоги і претензії банку при тому, що борг погашається

Буває так: кредитна заборгованість успішно помісячно погашається, а «Приватбанк» зараховує кошти на неустойку, штрафує, налічує пеню. Деколи за кілька років кредитної історії неустойки багаторазово перевищують «тіло кредиту». В цьому випадку потрібно не припиняти позовну давність заборгованості і відвідувати суди, щоб мати підстави викликати кредитну організацію в якості відповідача.

Дзвінки та візити колекторів. Що робити?

Якщо Ви клієнт «Приватбанку» - знайте: колектори, які співпрацюють з цією кредитною організацією, обмежуються телефонними дзвінками. Вони можуть лише сказати з погрозою в голосі: «Ми відкриємо проти Вас кримінальну справу, заарештуємо ваші активи і житловий фонд, залишимо Вас без квартири», максимум - «Ми до Вас вже виїжджаємо». З ними можна не спілкуватися, скидати їх дзвінки або поміняти номер телефону. До того ж несплата боргу – це не кримінальне, а громадянське правопорушення, зафіксовано в Громадянському Кодексі нашої держави. Оптимальне рішення тут - найняти досвідченого адвоката. Правозахисник буде спілкуватися з колекторським агентством від Вашого імені, й воно втратить право переслідувати Вас.

Приватбанк не погоджується на реструктуризацію кредиту

Постійні клієнти «Приватбанку» відзначають: кредитна організація рідко йде на поступки на кшталт реструктуризації, серйозно тримаючись за свій імідж серйозної структури. Правда, процес націоналізації банку зробив його політику більш гуманної й спрямованою на захист інтересів дебітора - для різних типів клієнтів банку готуються різні програми погашення боргу. Все більше неплатникам дзвонити не колектори, а ввічливі менеджери, й пропонують конструктивні шляхи вирішення проблеми. Наприклад, при судовому рішенні на 65 000 грн, Приватбанк погодився списати кредит за 8 500 грн з підписанням договору про списання.

Договір про реструктуризацію - це реальний шанс поправити матеріальне становище без банкрутства, але тільки в тому випадку, якщо позовна давність відсутня. Якщо строк позовної давності вичерпаний – новий договір з Приватбанком його перерве.

Як правильно використовувати позовну давність на благо відповідача?

Позовна давність – це той певний термін, у межах якого Кредитор (Приватбанк) може звернутися до суду і вимагати стягнути у боржника свої грошові кошти (кредит).

Умови кредитування в Приватбанку припускають, що:

• Кредитний договір діє рік з дня його складання. Якщо Умови кредитування змінилися - банк зобов'язаний попередити про це клієнта. Якщо клієнт хоче розірвати угоди з кредитною організацією - він повинен це зробити протягом 12 місяців, в іншому випадку договір лонгується (автоматично продовжується).

• Договір з «Приватбанком» передбачає: щомісячні платежі для погашення, певний термін погашення, покарання за прострочені платежі, позовну давність. Ці моменти закріплені в статті 257 Цивільного Кодексу України. Зазвичай кредитна організація звертається до суду або до нотаріальної контори, не отримуючи платіжні чеки три місяці.

• Якщо договір автоматично продовжили (пролонгували) - це не означає, термін кредитного ліміту на картці тривав разом з ним. Це означає тільки те, що клієнт продовжує отримувати певні банківські послуги «Приватбанку».

• Термін дії пластикової карти вказано на ній, вона є обов’язковою частиною договору займу між банком и клієнтом.

У більшості випадків термін позовної давності - три роки, зазначені в Цивільному кодексі України. Позовна давність за неустойкам становить рік. Адвокат допоможе Вам визначити, з якого моменту починається відраховуватися давність договору і скористатися цим. Три роки можна відраховувати:

• Від дня закінчення договору.

• Від дати останнього платежу.

Дебіторові вигідний перший варіант, банку - другий: кредитна організація поспішає оголосити позичальника злісним неплатником і почати свій «відлік». Суди часто стають на бік банків, однак кредитні організації нерідко пропускають встановлені терміни, це може зіграти на руку позичальникові.

Banner - CTA V1

Back to top