Якщо ви хочете дізнатися, як можна списати борги через цю процедуру, які борги списуються, і найголовніше, чи підходить ваша ситуація під таке списання, просто напишіть мені на вайбер 063-595-87-10

Mayorov V1

sidorova b

Одним з етапів процедури банкрутства є забезпечення вимог кредиторів. Забезпечувальні санкції спрямовані на захист кредиту від непорядної поведінки боржника. Дана санкція застосовується залежно від багатьох факторів та особливостей справи про банкрутство.

Заходи щодо забезпечення вимог кредитних установ встановлені законом України про банкрутство. Відповідно до законодавства, ініціатором застосування заходів є клопотання учасників розгляду або рішення суду. Варто зазначити, що основною задачею даної норми права є захист кредиту і збереження майна боржника. Іншими словами, кредитні установи захищені від неплатоспроможності боржників.

Рішення про забезпечення вимог кредиторів приймається в результаті підготовчого засідання і виключно після порушення діловодства про банкрутство. Серед забезпечувальних заходів законом встановлюються такі:

• Заборона на укладання угод і підписання договорів без дозволу арбітражного керівника. З порушенням справи про банкрутство все майно і активи на рахунках знаходяться під наглядом уповноваженої особи, яка призначається судом в процесі попереднього засідання. Тому здійснення операцій з нерухомістю (грошовими коштами) без відома керівника може привести до негативних наслідків.
• Суддя може зобов'язати боржника здійснити передачу цінних паперів, власності та іншого матеріального майна на зберігання іншим представникам.
• Зобов'язати боржника здійснювати або утриматися від виконання певних дій або вжити заходів для збереження своєї власності.
• Суд може позбавити боржника права розпоряджатися майном без згоди розпорядника або суду, який займається справою про неспроможність.
• Судом може забезпечити арешт майна боржника.

Вищевказані заходи носять індивідуальний характер і можуть бути застосовані на основі результатів розгляду справи на попередньому засіданні, з урахуванням встановлених судом обставин. Застосування забезпечувальних заходів залежить від багатьох факторів, наприклад:

• Від поведінки боржника.
• Від наявність інформації або аргументованих ризиків зникнення активів.
• Від факту приховування майна боржником.
• Від правдивості той інформації, що була надана в декларації майна.

Крім того, суд дає об'єктивну оцінку обґрунтованості і адекватності застосовуваних санкцій, з урахуванням балансу інтересів учасників, наявності зв'язку між заходом щодо забезпечення та вимогами кредитної установи до боржника.

Варто звернути увагу на той факт, що процедура розпорядження майном спрямована на продовження господарської діяльності боржника, оскільки громадянин має право на труд та відновлення платоспроможності. У зв'язку з цим, якщо арбітражний керівник боржника перешкоджає виконанню повноважень розпорядника майном, суд має право відсторонити його, про що виноситься ухвала судової інстанції. Йдеться про ті активи боржника, які відносяться до загальній частці будь-якої компанії або підприємства.

Господарський суд розглядає на судовому засіданні питання звільнення арбітражного керівника боржника від посади. В процесі розгляну справи встановлюються конкретні протиправні дії, які перешкоджають виконанню вимог кредиторів. Керівник зобов'язаний в письмовій формі сформулювати пояснення або заперечення по заявленому клопотанню, його власне ставлення до змісту звинувачення. Суддя аналізує надані учасниками процесу аргументи і приймає рішення про відсторонення від посади арбітражного керівника боржника.

Зауважимо, що забезпечення заходів за вимогами кредиторів може бути виконано з дня призначення арбітражного керівника та початку процедури санації до моменту визнання громадянина нездатним оплатити борги, початку реалізації власності або до закриття провадження у справі. Скасування арештів, заборон і обмежень є гарантом того, що в процесі ліквідаційної процедури буде виконана основна мета - продаж майна, стягнення заборгованості та задоволення вимог кредитних установ по виплаті кредиту.

Таким чином, забезпечення вимог кредиторів є індивідуальною процедурою, яка може бути застосована у відношенні боржника. Накладення санкцій в формі арешту майна і обмежень з розпорядження власністю знаходиться беззастережно в компетенції судової інстанції, яка розглядає питання про неплатоспроможність.

Banner - CTA V1

Back to top