Banner - CTA V2

Інвестування в новобудови в Бучі та Ірпіні, іноді нагадує гру в рулетку. Сама головна проблема – це введення будинку в експлуатацію. Є багато забудовників, які будують, але розуміють, що ввести в експлуатацію ввести не зможуть, і є дуже мало забудовників, які введуть в експлуатацію будівлю. Не достатньо просто прочитати договори купівлі квартири, необхідно провести аудит будинку. Ця стаття буде корисна інвесторам, які інвестували в квартири в Бучі, або Ірпінь та знаходяться на стадії отримання права власності.

Mayorov V1 1 ua

Після здачі новобудови в експлуатацію, Інвестор і Забудовник переходять на останній етап взаємодії - передачі / оформлення права власності.

Ця приємна подія для Інвестора, оскільки вкладення грошей в будівництво завжди пов'язане з ризиками. І тут, на радощах, головне не забувати про важливий елемент процедури - підписання акту прийому-передачі квартири.

Акт прийому-передачі квартири.

Чому це так важливо і як неуважність на цьому етапі може відіб'ється на вас?

Інвестори часто не знають про те, що вимагати від Забудовника усунення дефектів / недоробок в квартирі або ж вказати на відсутність обов'язкових елементів (батарей, дверей, труб, котла, лічильника, і т.д.), можна виключно до моменту підписання акту прийому- передачі. Але якщо ви підписали Акт прийому-передачі не перевіривши квартиру і її відповідність договору, ви втрачаєте такого права, а це означає, що всі дефекти або недоробки стануть вашим фінансовим тягарем.

Що б уникнути цього і мати можливість пред'явити Забудовнику претензії щодо неякісних робіт або відсутності обов'язкових складових, не поспішайте підписувати всі документи «одним махом».

Огляд квартири.

Огляд квартири Інвестором обов'язково повинен проводиться в присутності уповноважених представників Забудовника, які повинні показати наявність і виконання всіх заявлених до квартири вимог, згідно умов договору.

У кожному інвестиційному договорі, є умови, де перераховані будівельні роботи та комплектація квартири в новобудові. Саме цей розділ договору має бути для вас відправною точкою при прийомі-передачі. Тому для огляду квартири візьміть договір з собою, щоб швидко звірити фактичну комплектацію і стан квартири з тим, що зазначено в інвестиційному договорі.

В ході огляду квартири рекомендуємо зробити фото- і відеозйомку. У разі будь-якого розгляду, в тому числі судового, це буде суттєвим аргументом.

Якщо в процесі огляду були виявлені дефекти / недоробки або відсутні обов'язкові комплектуючі елементи, Інвестор має право вимагати від представників Забудовника негайного складання дефектного акту, в якому необхідно відобразити виявлені проблеми.

Не ризикуйте своїми грошима! Скористайтеся моїм досвідом, щоб безпечно купити нерухомість. Зверніть увагу, що говорять клієнти і як вони оцінюють нашу допомогу в комплексному супроводі угоди.
ВАЖЛИВО! Акт повинен бути складений в 2 (двох) оригінальних примірниках по одному для Інвестора і Забудовника. Такий Акт повинні підписати обидві сторони, в тому числі осіб, які присутні під час огляду. В Акті необхідно обов'язково вказати бажані терміни усунення недоліків.

Якщо виявлені проблеми не критичні, в такому випадку, при наявності підписаного дефектного акту, можна підписати Акт прийому-передачі квартири, в якому вказати, що був складений окремий Дефектний Акт. Якщо ж недоліки критичні, підписувати Акт прийому-передачі квартири категорично не рекомендується, оскільки це сильно ускладнить процедуру їх усунення Забудовником, і вам доведеться витратити багато часу і сил, щоб домогтися результату.

Спірні питання.

Зазвичай, претензії Інвестора, які Забудовник не може оскаржити, з причини їх очевидності і об'єктивності, він виправляє за свій рахунок, що допомагає Вам заощадити свої гроші.

Але також, часто, Забудовник відкидає частину претензій. Тому якщо в дефектних Акті вказані проблеми, які, на думку Забудовника, не можна усунути або виправити, він повинен Вам обгрунтувати свою відмову по кожному пункту, а відповідь Забудовника повинен бути письмовий.

У процесі прийняття квартири, обов'язково враховуйте умови підписаного вами інвестиційного договору, щоб не стати заручником ситуації, де можуть бути обмежені терміни для підписання Акту. А в разі сумнівів або бажанні провести процедуру компетентно, зверніться до юриста по нерухомості.

Рекомендації Покупцям.

Довіряй але перевіряй!

Кожна угода - це великі гроші, неправильне вкладення яких створює колосальні нишпорячи для вашого майбутнього і безпеки вашої родини. Тому не варто відпускати придбання нерухомості на самоплив, сподіваючись лише на досвід знайомих, ріелтора або особисту інтуїцію. Пам'ятайте, юрист з нерухомості не зацікавлений в результаті операції, тому надасть об'єктивний висновок і відкриє вам всі проблемні моменти.

Бережіть себе і вкладайте свої гроші безпечно.

 

Banner - CTA V1

Back to top