Banner - CTA V2

Як правило, закриття виконавчого провадження з будь-яких підстав призводило до відкриття нового окремого виконавчого провадження в частині стягнення виконавчого збору в розмірі 10 відсотків від суми боргу. Саме так працювала виконавча служба до формування нової судової практики.
Для того, що б скасувати виконавчий збір, необхідно було скасовувати підстави для відкриття виконавчого провадження, а саме скасовувати рішення суду, що було дуже проблематично, або скасувати виконавчий напис нотаріуса, що було простіше.

Mayorov V1 1 ua

Домовитися з виконавчою службою було неможливо, оскільки виконавчий збір встановлювався на рівні закону.

До формування судової практики, юристи використовували варіант звільнення від виконавчого збору шляхом заміни боржника через суд і скасування виконавчого документа. Але дана схема могла використовуватися тільки за умови купівлі права вимоги у банку через договір факторингу.

Верховний Суд (Велика Палата) прийшла до важливого висновку, що стягнення 10-ти відсоткового виконавчого збору можливо, тільки при здійсненні виконавчою службою певних фактичних дій спрямованих на стягнення боргу.

Верховний суд зазначив протиріччя судової практики, коли при відкликанні виконавчого документа, на боржника автоматично «вішався» виконавчий збір. Фактично, виконавчий збір виникав при відкритті виконавчого провадження.

Суд першої інстанції обґрунтував висновок, що в разі стягнення виконавчого збору без фактичного стягнення боргу створюються умови для стягнення з боржника подвійної суми виконавчого збору або стягнення його без реального виконання рішення суду.

Суд апеляційної інстанції скасував це рішення за формальними підставами і без достатньої мотивації.

Висновок Верховного Суду, яке дає можливим виконавцю стягувати виконавчий збір можливий за таких обставин:
1) фактичне виконання виконавчого документа;
2) вжиття заходів примусового виконання рішень.

У постанові від 11 березня 2020 відзначається, що виконавчий збір, є винагородою за вчинення заходів примусового виконання рішення, за умови, що такі заходи привели до реального виконання рішення.

Таким чином, якщо кредитор відкликав виконавчий документ, виконавець не має право на стягнення виконавчого збору.

Зверніть увагу, що б скасувати виконавчий збір дуже важливі процесуальні сроки.

Як домовитися з виконавчою службою?
- тільки шляхом подачі заяви про визнання неправомірних дій державного виконавця;

Як дізнатися про рішення виконавчої служби?
- У вас повинен бути пароль та ідентифікатор доступу. Дана інформація є в Постанові про відкриття виконавчого провадження, яка в обов'язковому порядку відправляється боржника.

Як закрити виконавче провадження?
- повне погашення боргу;
- відкликання виконавчого документа кредитором;
- скасування рішення суду або скасування напису нотаріуса;
- коли банк забрав квартиру по ст. 37 ЗУ «Про іпотеку»;
- коли боржник викупив борг у кредитора.

Чи може виконавча служба відібрати квартиру?
- Якщо борг менше 20 мінімальних розмірів з/п, виконавча служба не може забрати квартиру.

Наша юридична компанія має великий досвід скасування виконавчого збору. Ми надаємо юридичну консультацію та алгоритм дій, які дозволять позбавити боржника від оплати виконавчого збору. Крім того, надаємо юридичну консультацію стосовно стягнення боргу, захист від стягнення, збереження майна від стягнення.
Ви можете проконсультуватися з приводу скасування виконавчого збору по телефону!

Banner - CTA V1

Back to top