Колектори в 2018-2020 роках активно купують проблемні кредити в банках, які знаходяться в ліквідації. Кредити купуються в пулах на аукціонах, які організовує ФГВФО. Колекторам дуже вигідно купувати такі кредити, оскільки дисконт по ним доходить до 80 відсотків. Основні та найбільші гравці на ринку проблемних кредитів наступні колектори: «ФК Фінмарк», «ФК Інвест-Кредо», «ФК Женева», «ФК Фактор плюс», «ФК Фінтайм», «ФК Довіра та гарантія», «ФК Горизонт» , «ФК Авістар» , «ФК Кредит-капітал» та «Вердикт-капітал».

Mayorov V1 1 ua

Перераховані вище колектори спеціалізуються саме на купівлі іпотечних кредитів!

Враховуючи проблемність валютних кредитів та дисконт на їх покупку, після того, як колектори забрали нерухомість у позичальників, вони продають такі об'єкти нерухомості зі зниженням ціни від 20 відсотків від ринкової вартості.

Які можуть бути ризики при купівлі нерухомості у колекторів та як їх нівелювати.

Основні ризики при купівлі нерухомого майна, яке переоформили на себе колектори полягають в тому, що колишній власник може відсудити квартиру або будинок за умови, що колектори порушили процедуру стягнення. Як правило, колектори переоформлюють нерухомість на себе по ст. 37 ЗУ «Про іпотеку», перед цим направивши претензію боржнику. Таке переоформлення відбувається без суду через нотаріуса в односторонньому порядку.

Які можуть бути порушення, які можуть призвести до судів:

1. Колектори направили претензію позичальнику, яка за змістом не відповідає закону;
2. Колектори надали нотаріусу не повний пакет документів або документи з помилками;
3. Колектори переоформили квартиру, яка знаходиться під мораторієм;
4. З квартири були виписані неповнолітні з порушенням порядку їх виписки;
5. Пройшов строк позовна давність за кредитною заборгованістю, яку купили колектори;
6. Помилки в договорі купівлі права вимога.

Як мінімізувати ризики при купівлі нерухомості у колекторів?

1. Перевірити передісторію взаємовідносин позичальника та банку;
2. Проаналізувати всі суди, які були до купівлі колекторами проблемного кредиту;
3. Ознайомитись з реєстраційним справою нотаріуса;
4. Перевірити позовну давність по проблемному кредиту.

Найбезпечніший спосіб купити нерухомість, якщо колишній позичальник погодиться на такий продаж. Таке буває часто, оскільки позичальники отримують від колекторів відступні. В цьому випадку, необхідно отримати від позичальника нотаріально оформлену згоду на продаж.

Ми надаємо юридичні послуги щодо супроводу покупки нерухомості у колекторів «ФК Фінмарк», «ФК Інвест-Кредо», «ФК Женева», «ФК Фактор плюс», «ФК Фінтайм», «ФК Довіра та гарантія», «ФК Горизонт», «ФК Авістар», «ФК Кредит-капітал» та «Вердикт-капітал».

 

 

Banner - CTA V1

Back to top