Banner - CTA V2

blog 011Приведемо на прикладі з нашої практики, як скасувати постанову державного виконавця через суд. Фактично, наші юристи розкрили підробку документів зі сторони Альфа-банку.

Коротко фабула справи. Альфа-банк подав в суд на позичальника та просив стягнути тіло кредиту та проценти. Отримавши рішення суду, Альфа-банк не подавав це рішення (виконавчий документ) у виконавчу службу, а вчинив виконавчий напис на предмет іпотеки. На підставі виконавчого напису було відкрито виконавче провадження.

Ми скасували виконавчий лист через суд та закрили виконавче провадження. Таким чином, Альфа-банк втратив можливість стягнути предмет іпотеки на підставі виконавчого листа, також втратив можливість подати виконавчий лист, оскільки пропустив строк та втратив можливість подати на стягнення кредиту, оскільки таке рішення вже є.

Тоді Альфа-банк вирішив поставити на виконавчому листі відмітку ВДВС Броварського району МУЮ про надходження виконавчого документу. Ми зробили запит та офіційно отримали відповідь, що такий виконавчий лист до виконавчої служби Броварського ВДВС не надходив.

Крім цього, Альфа-банк, не дивлячись на те, що ми зупинили виконавче провадження та взагалі скасували виконавчий напис, все-таки продав предмет іпотеки з публічних торгів (СЕТАМ). Відповідно, ми подали позов про скасування (визнання недійсними) публічних торгів. А також подали позов про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження у зв'язку з пропуском строку на подачу виконавчого документа.

Також, ми порушили кримінальне провадження проти Альфа-банку за підробку документів, оскільки відмітка на виконавчому документі була або підроблена, або поставлена державним виконавцем без реєстрації відповідно до законодавства.

Хочемо відмітити, що справи з Альфа-банком, а тепер і з Укрсоцбанком (Альфа-банк купив Укрсоцбанк) достатньо складні, оскільки останній застосовує незаконні та проплачені схеми отримання контролю над предметом іпотеки.

ЗІТКНУЛИСЯ З ПРОБЛЕМНИМ КРЕДИТОМ? Банк погрожує відібрати майно? Ми знаємо, як вас захистити (Виграні справи):

1352814351 likvidacija firm i predprijatii2➡ Як виграти суд з банком;

➡ Що робити позичальнику і поручителю?

➡ Як визнати недійсним кредитний договір?

➡ Як скасувати виконавчий напис нотаріуса?

➡ Як зменшити процентну ставку за кредитом?

➡ Як врятувати поручителя і його майно?

➡ Як зупинити виконавчу службу?

➡ Як перевірити позовну давність по кредиту?

➡ Як провести реструктуризацію?

➡ Як списати пені, штрафи?

Юридична компанія «Майоров, Нерсесян та партнери» мають досвід з веденням справи з банками з 2008 році. З нами та нашою практикою з банками, ви можете ознайомитись на нашому сайті.

Рішення суду про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження

марм1

марм2

марм3

марм4

Як правильно себе вести, якщо банк подав в суд за кредитом?

Рано чи пізно прострочений кредит призводить до одного — банк подає в суд за кредитом. Це його законне право, яке відбите в кредитному договорі, підписаному позичальником. Завдання банку — повернути видану суму кредиту, а також відсотки, що набігли з моменту початку прострочення пені і штрафи. Якщо врахувати, що судовий процес починається мінімум через рік після здійснення позичальником порушення, то до цього моменту борг досягне великих розмірів.

Зміст:
Що робити, якщо ви отримали повістку в суд?
Чи можна зробити так, щоб суд відмовив банку в його вимогах?
Підготовка до судового засідання!
Де і як буде проходити суд?
Після суду з банком!

Що робити, якщо ви отримали повістку в суд?

Почнемо з того, що повістка не повинна стати для позичальника несподіванкою, кредитори завжди попереджають про свій намір подати до суду заздалегідь. Вони надсилають вимога про повну виплату кредитного боргу. Якщо ви отримали таку повістку, то це означає, що банк вже підготував всі документи і збирається подавати позовну заяву.

Якщо вам прийшло запрошення в суд, вкрай не рекомендується його ігнорувати, навіть якщо до цього ви взагалі не вели з банком ніяких діалогів. Пам'ятайте, що сума вашого боргу в рази перевищила ту, що ви брали в банку, і ви маєте можливість цей борг зменшити, але тільки якщо не станете ігнорувати судовий процес.

Зверніть увагу. Для позичальників Укрсоцбанку, у яких автоматично запускається позовна давність, вони майже ніколи не отримують повістки, оскільки Альфа-банк та Укрсоцбанк, все роблять для того, щоб позичальник не отримав повістку та не заявив позовну давність

Чи можна зробити так, щоб суд відмовив банку в його вимогах?

Ви можете скільки завгодно вчитуватися в текст кредитного договору і шукати в ньому недоліки, які б хоч якось порушили ваші права. Але за фактом кредитні договори становлять юридичні відділи банків, які прописують всі умови видачі кредиту так, щоб вони мали повну законну силу.

Банки досить часто використовують незаконні методи роботи, зараховують до суми боргу незрозумілі штрафи тощо.
Так що, краще підготуйтеся до судового процесу і подумайте про те, як правильно себе подати, щоб суд списав частину боргів.
Головне, не забувайте про строк позовної давності, який необхідно заявити в першій інстанції

Підготовка до судового засідання

Вам потрібно обов'язково відвідати засідання, інакше позов в суд за кредитом може бути задоволений у повному розмірі.

У судовій практиці застосовується таке поняття, як невідповідність вимог банку щодо вимог банку та нарахованої неустойки. Наприклад, ви спочатку брали в кредит 50 000 дол. США, а тепер банк вимагає з вас 200 000 дол. США. Обов'язково про це необхідно заявити в суді.

Якщо у вас є якісь документи, які підтверджують вашу фінансову неспроможність на даний момент, то обов'язково їх зберіть для подання до суду, в такому випадку рішення суду по кредиту буде максимально м'яким в частині зменшення неустойки.

Це можуть бути:

  • лікарняні листи, актуальні на даний момент або актуальні на момент закінчення строку дії прострочення (ви не змогли впоратися зі своїми зобов'язаннями із-за хвороби);
  • лікарняні листи ваших близьких родичів;
  • рецепти та чеки на дорогі ліки;
  • свідоцтво про народження дитини (його народження могло стати причиною прострочення);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (через це ваше матеріальне становище погіршилося);
  • трудова з відміткою і скорочення або звільнення;
  • свідоцтво про смерть близького родича (вам довелося не заплановано витратити чималу суму на похорон).


Загалом, ви можете принести будь-які документи, які будуть говорить про те, що ви не могли платити банку в повному обсязі з об'єктивних причин. Це буде вам на руку.

Крім того, якщо ви зверталися в банк з проханням про надання відстрочки або про проведення реструктуризації, але вам було відмовлено, обов'язково підтвердіть це документально.

Де і як буде проходити суд по кредиту?

Засідання проходить стандартно в суді, який відноситься до прописки відповідача (боржника). Зараз такі засідання поставлені на потік, тому найчастіше відбуваються взагалі без участі сторін. Тому, якщо ви прийдете, то можете не знайти там представника позивача, який і подав заяву в суд за кредитом.

В такому випадку, швидше за все, знадобиться ще одне засідання. Якщо б ви не прийшли, то тоді суддя виніс би заочне рішення без присутності сторін, немов всі згодні з позовними вимогами. А так як ви прийшли, то це вже буде повноцінне засідання. Банк не зацікавлений у зниженні суми, тому висловить бажання бути присутніми на суді.

Після суду

А далі стягнення кредиту через суд будуть проводити державні виконавці. Тепер вам потрібно домовлятися саме з ними та з банком. Вони можуть накласти арешт на частину вашої зарплати, арештувати рахунки і прийняти інші законні заходи. Після суду ваш борг буде зафіксований, ви можете потихеньку погасити свій борг.

Banner - CTA V1

Back to top