З 2020 року колектори активно почали подавати документи нотаріусам для вчинення виконавчих написів на кредитних договорах, не засвідчених нотаріально. При дотриманні ряду умов кредитори можуть стягувати гроші або майно за такими документами без звернення до суду.

Що містить виконавчий напис нотаріуса і як стягується борг

Виконавчий напис повинен мати обов'язкові елементи. Туди входять, зокрема, дані про те: де і коли нотаріус поставив виконавчий напис; які ПІБ нотаріуса; хто боржник і кредитор; коли і яке майно необхідно стягнути, або яку суму коштів необхідно стягнути.

За якими документами можна отримати борг через нотаріальний виконавчий напис

Нотаріус має право вчинити нотаріальний напис ВИКЛЮЧНО на договорах, які посвідчені нотаріально. Таким чином, на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально, нотаріаус не має право вчиняти такий напис, і це додаткова підстава для скасування напису у суді.

Mayorov V1

Що потрібно для стягнення заборгованості за виконавчим написом нотаріуса

У законі про нотаріат є три умови здійснення виконавчого напису: кредитний договір завірений нотаріально і в тексті прямо прописали можливість отримання боргу таким способом; вимоги кредитора є безперечними. Це означає, що між боржником і колекторами немає розбіжностей, наприклад, щодо розміру та терміну боргу; з дня передбачуваного виконання зобов'язання не пройшло 3 роки.

Порядок повернення боргу через виконавчий напис включає в себе наступні стадії:

Колектори або банк повідомляє (направляє вимогу) боржника, що збирається отримати гроші або майно через звернення до нотаріуса. Нотаріус після перевірки паперів робить виконавчий напис. Кредитор 3 років може пред'явник напис до виконання.

Які суперечки виникають у зв'язку із застосуванням написів

Боржник має право заперечити та в загальному випадку може оскаржити напис нотаріуса в районному суді на протязі 3 років. Часто боржники оскаржують їх на підставі того, що їх права порушили, а саме:
1. пройшов строк позовної давності по кредиту;
2. колектори або МФО не мають право нараховувати проценти або неустойку;
3. суму стягнення не безспірна;
4. кредитний договір не посвідчений нотаріусом;
5. збільшені (накручені) проценти по кредиту.

Як правильно домовитись з коллекторами після скасування виконавчого напису через суд

 

 

Виконавчий напис нотаріуса має містити:

1) місце вчинення виконавчого напису;
2) дату (рік, місяць, число) вчинення виконавчого напису;
3) прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), посада нотаріуса, який вчинив виконавчий напис, і найменування державної нотаріальної контори або нотаріального округу;
4) відомості про стягувача - юридичної особи: повне найменування, місце знаходження, фактична адреса (якщо він відомий), основний державний реєстраційний номер; відомості про стягувача - фізичну особу: прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання або місце перебування;
5) відомості про боржника - юридичної особи та відомості про боржника - фізичну особу: прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), а також при наявності відомостей, що містяться в документах, поданих нотаріусу, паспортні дані, адресу, дату і місце народження, місце роботи, а для боржника, що є індивідуальним підприємцем , дату і місце його державної реєстрації в якості індивідуального підприємця, ідентифікаційний номер платника податків;
6) зазначення строку, за який провадиться стягнення;
7) відомості про суму, що підлягає стягненню, в тому числі суму неустойки;
8) номер, під яким виконавчий напис зареєстровано в реєстрі;
9) позначення суми нотаріального тарифу, сплаченого стягувачем;
10) підпис нотаріуса, який вчинив виконавчий напис;
11) печатка нотаріуса.

Виконавчий напис про звернення стягнення на заставлене майно повинна містити також вказівка на заставлене майно, на яке звертається стягнення, і початкову продажну ціну такого майна.

Як складається судова практика щодо оскарження нотаріальних написів в Україні?

Використовується три формату розгляду позову даної категорії справ:

- спрощене провадження з викликом сторін;
- спрощене судове провадженнябез виклику сторін;
- загальне судочинство.

Скерувавши позовну заяву в суд, слід дочекатися ухвали суду про відкриття провадження, в якому буде вказана форма судового провадження.

Також разом з позовом бажано відразу подати клопотання про витребування копії матеріалів нотаріального справи щодо вчинення оскаржуваної виконавчого напису нотаріуса.

Позовна заява щодо оскарження виконавчого напису нотаріуса слід подавати за місцем реєстрації відповідача - кредитора, або за місцем виконання напису (місцем знаходження державної виконавчої служби або приватного виконавця).

Для подачі позову необхідно буде оплатити судовий збір в розмірі 908 грн, а також судовий збір в розмірі 454 грн за подачу заяви про забезпечення позову і призупинення виконання припису нотаріуса.

Нотаріуси, які працюють з колекторами і роблять виконавчі написи: Колейчик В. В., Коваленко О.М., Горай О. С., Бондар І. М., Разумова О. І., Харою Н. С., Гамзатова А. А., Швець Р. О., Куба Ю. В., Линкевич Б. А., Кондратюк В. С.

«Финмарк», «Инвест-Кредо», «Женева», «Фактор плюс», «Финтайм», «ФК Довіра та гарантія», «Горизонт», «Вердикт-Капитал», «Веста», «Укрфинасгруп», «Финрайт», «Кредит-капитал», «Укрборг», «Росвен»

obzhalovanie ispolnitelnoj nadpisi pumb renesans bank 2

vyigrali sud o snyatii s registratsii prozhivaniya u ukrborga2

Banner - CTA V1

Back to top