Головне: виграли справу та розділили майно подружжя, яке знаходиться у м. Київ, Оболонський район. Особливість цієї справи в тому, що чоловік сформував борги та намагався поділити ці борги через суд.

Деталі судового процесу: відповідно до судової практики, борги подружжя також діляться через суд: якщо:
1. Договір позики/кредиту укладено в інтересах сім'ї;
2. Грошові кошти по такому договору були використані також в інтересах сім'ї.

Mayorov V1

Таким чином, опонент в суді намагався повісити на нашого клієнта половину контрольованого боргу та накласти арешт на половину майна при його поділі. Після того, як ми провели експертизу давності підписання договору позики та відкрили кримінальну справу, опонент відмовився від поділу боргу та в суді дав згоду на поділ майна подружжя.

Клієнт звернувся до нас по рекомендації, оскільки ми вже провели не один десяток судових процесів та угод з даної специфікою.

Майно, яке не ділиться через суд при розлучені подружжя (Київ)

З нашими реально виграними судовими справами (з відсканованими рішеннями суду), ви можете ознайомитись за посиланням: Виграні справи

Які бувають способи розділу майна подружжя в м. Києві

Проводити розділ спільно нажитого майна подружжя і визначати, які речі і кому передаються дуже непросто і для сторін, і для судді завжди.

Деякі речі (нагадаємо, що за термінологією цивільного законодавства і рухомість, і нерухомість об'єднані під поняттям річ) можуть згодом з тим або іншим ступенем легкості піддатися розділу в натурі. Припустимо, при дотриманні нормативів земельна ділянка може бути поділений на два інших самостійних ділянки. Житловий будинок можна також поділити в натурі, якщо є можливість обладнати окремі входи та ізолювати приміщення.

Але багато речей неможливо поділити навпіл з огляду на характер речі, наприклад, квартиру, автомобіль, сервіз (після того, як чашки будуть відокремлені від блюдець, сервіз просто перестане бути таким). В такому випадку зазвичай доводиться вдаватися до встановлення спільної часткової власності на річ.

Але, знову ж, не на будь-яку річ доцільно встановлювати режим часткової власності: якщо для квартири це нормально, то для автомобіля - вже викликає сумніви, оскільки наявність у нього кількох господарів, швидше за все, на його експлуатаційних властивостях позначиться негативно.
Якщо мова йде про судовий розділі, то в даному випадку суддя з імовірністю 99% присудить компенсацію за автомобіль з однієї зі сторін (хоча в судовій практиці зустрічаються і випадки встановлення часткової власності і на машини).

Закон вимагає поділу майна подружжя в однаковому співвідношенні, тобто щоб кожна сторона отримала майна не меншої вартості, ніж інша. Тому, передаючи неподільне майно однієї із сторін, і за договором, і за взаємною згодою слід передати рівноцінне майно іншій стороні або ж зобов'язати виплатити гроші.

До речі, тварини, відносяться до речей, і отже, улюблена собака теж може стати об'єктом цивільного спору. Розділ тварин відбувається за загальними правилами з урахуванням неприпустимість жорстокого ставлення до них.

Труднощі положення судді в тому, що закон зобов'язує його і вирішити суперечку і врахувати вимоги кожної зі сторін. Тобто вирішити, що і кому передати, грунтуючись на законі та прагнучи до балансу інтересів подружжя. Ось чому в даних спорах суддя змушений досконально вивчати обставини сімейного життя, професійні та особисті характеристики сторін. Те, що зможе встановити в ході справи суддя, буде мотивуванням судового постанови про дозвіл справи по суті.

Для суду просто передати автомобіль однієї зі сторін - незаконно, а передати його тому, що він використовується для професійної діяльності в якості водія, буде і законним, і обґрунтованим. Не можна визначити однієї зі сторін рояль, а іншому аудіотехніку, але можна передати рояль однієї зі сторін, тому що тільки у неї є музична освіта, а передати техніку інший - саме вона в шлюбі найбільше її використовувала.

Коротенько про особливості розділу нерухомого майна в м. Києві та Київській обл. (Буча, Ірпінь) зводяться до наступного. При наявності згоди подружжя ділить будь-яким зручним їм способом. Якщо згоди немає, то зазвичай суд прагне до розділу шляхом встановлення часткової власності. Імовірність виникнення часткою вкрай висока, якщо об'єкт нерухомості - єдине житло, а також в разі відсутності негайного викупу частки.
І ще одна важлива і значуща для судового розділу обставина. Чим менше частка в праві, що належить кожному, і менше її вартість, тим більше шансів, що вона нерухомість буде передана тільки одній стороні.

rudenko

 

Banner - CTA V1

Back to top