Banner - CTA V2

Проблемні автокредити – це окрема категорія валютних кредитів, які потребують особливого підходу для його закриття перед колекторами. Як правило, автокредити в банках з тимчасовою адміністрацією, або в інших банкам створюють більшу проблему для самих банків та ФГВФО, а тому банки намагаються їх продати в пулах колекторам, а ФГВФО виставляє автокредити у великих пулах та виставляю на продаж на голландському аукціоні.

Якщо ваш кредит викупили колектори (Вердикт Фінанс, Укрборг, Лекс Навігатор, Укрсоцбанк, АНСУ, Арбімаркет, Форінт та інші) – це означає, що при правильному веденні переговорів, ви можете закрити кредит з великим дисконтом. Як правило, вартість автокредиту в пулі коштує не більше 1000 доларів, а колектори вимагають повернути кредит виходячі з ринкової вартості кредитного авто та поступово знижують суму відступних.

В цій статті, ми розглянемо, що робити позичальнику по автокредиту, якщо його кредит купили колектори на голландському аукціоні, а саме розглянемо питання врегулювання заборгованості з Вердикт Фінанс, Укрборг, Лекс Навігатор, Укрсоцбанк, АНСУ, Европейська агенція з поверненням боргів, Дніпрофінансгруп та інші.

Як правильно погасити автокредит перед колекторами?

Що необхідно зробити з кредитним авто?

Як правильно оформити документи з колекторами?

Приклад з нашої практики!

Автокредит та виконавчий напис нотаріуса

Автокредит та голландський аукціон

Що робити, якщо колектори фізично забрали авто!

Mayorov V1

Як правильно погасити автокредит перед колекторами та як правильно оформити документи з колекторами?

Спочатку необхідно домовитись з колекторами про суму погашення кредиту. Як правило, якщо у позичальника відсутнє інше майно, можливо домовитись або по ціні кредитного авто, або з за 50 процентів вартості авто. Наприклад, колектори купили ваш кредит за 20 000 гривень, а ми домовились за 3000 доларів, це при тому, що ринкова вартість авто становить 7800 доларів США.

Після того, як визначили суму погашення є два варіанти закриття автокредиту:

1. Підписання договору прощення кредиту, тобто ви вносите на рахунок частину коштів, а залишок списується;
2. Підписання договору цесії або договір факторингу – продаж вашого кредиту на вас або вашого знайомого.

Увага! Ніколи не платіть кошти без підписання договору

Що необхідно зробити з кредитним авто?

1. Кредитне авто необхідно сховати;

2. Не залишайте авто біля місця проживання або роботи, оскільки колектори відслідковують вказану інформацію;

3. Якщо проти вас відкрито виконавче провадження, а авто у розшуку, існує вели ймовірність того, що при зупинці авто або на КПП, вас можуть зупинити та забрати авто

Перше, що потрібно зробити - це сховати авто!

Друге, що потрібно зробити – це зробити великий пробіг авто, оскільки, якщо авто заберуть на передадуть на публічні торги, з великим пробігом авто буде значно дешевше, і ви зможете його викупити.

Як звільнити кредитне авто від обтяження та арештів, ми вам розповімо на консультації.

Приклад з нашої практики!

Як правило, ми домовляємось за 50 відсотків від вартості авто, але якщо позичальник готовий прислуховуватись до наших порад, то можемо розробити алгоритм, як отримати дисконт більший ніж 50 відсотків.

Автокредит та виконавчий напис нотаріуса

Досить розповсюджена ситуація, коли про арешт авто та оголошення його в розшук, позичальник дізнається вже, коли кредитне авто забирають поліцією. При цьому, позичальник нічого не отримував та впевнений, що арешту та суду не було.

Як правило така ситуація виникає у випадку, коли банк чи колектори вчиняють виконавчий напис нотаріуса по кредитному договору. Перевірити, чи відкрите виконавче провадження стосовно вас, можна через АСВП (автоматизована система виконавчих проваджень).

Якщо у вас забрали авто по виконавчому напису нотаріуса – це не проблема, оскільки виконавчий напис можна скасувати через суд, закрити виконавче провадження, скасувати арешти та розшук авто та забрати його. При скасування виконавчого напису через суд, позовна давність по кредитному договору не переривається, а це означає, що після відміни нотаріального напису, якщо банк чи колектори звернуться в суд, суд відмовить їм, при умові, якщо позичальник заявить позовну давність по кредиту.

Найчастіші помилки при закритті кредиту з колекторами, які купили ваш кредит.

1. Підписання договору прощення кредиту, замість підписання договору факторингу (купівля кредиту);
2. Зняття іпотеки по заяві, замість укладення додаткової угоди про припинення договору іпотеки;
3. Погашення частини кредиту під умови отримання довідки про погашення кредиту;
4. Якщо у вас відкрито виконавче провадження, не знімайте іпотеку, оскільки виконавець може накласти арешт на суму 10 відсотків виконавчого збору;
5. Не перевіряти документи, які підтверджують купівлю кредиту;
6. Підписання всіх документів не в один день;
7. Після купівлі кредиту, не забирати всі оригінали документів;
8. Після зняття застави на авто, не вимагати додаткову довідку, яка необхідна для поліції, при продажу авто;
9. Довідка про погашення кредиту не гарантує, що ваш кредит погашений повністю.

Banner - CTA V1

Back to top