В цій статті ви дізнаєтесь про всі нюанси скасування виконавчого напису нотаріуса, про те, які виконавці та нотаріуси працюють з колекторами, які саме колекторські компанії роблять напис нотаріуса, а також приклад рішення суду про скасування напису нотаріуса.

Також в цій статті ви дізнаєтесь про 3 правильних варіанта закриття кредиту, після того, як ви скасували виконавчий напис нотаріуса.

Терміни оскарження виконавчого напису нотаріуса в суді

Термін оскарження напис - 3 роки з моменту його вчинення або з того моменту, як боржник дізнався або повинен був дізнатись про даний факт. Не варто плутати термін оскарження написи з терміном оскарження дій приватного виконавця, який становить 10 днів з моменту отримання виконавчого документу або з моменту ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.

Недоцільно оскаржувати тільки дії приватного виконавця, оскільки такі дії не призведуть до скасування напису нотаріуса в цілому, оскільки колекторські організації завжди зможуть поновити виконавче провадження у іншого виконавця. А ось якщо ви оскаржите та скасуйте саме напис нотаріуса через суд, в такому випадку закривається виконавче провадження і колектори не мають право стягувати кредит.

Крім того, скасування напису саме через суд не перериває термін позовної давності по кредиту, що важливо для позичальника, якщо колектори подадуть в суд. У наведеному випадку, позичальник має право заявити термін позовної давності по кредиту і колектори програють судову справу про стягнення кредиту.

Mayorov V1 1 ua

Виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі Україна

Виконавчий напис нотаріуса відноситься до позасудових способів стягнення кредиту. Процедура зручна тим, що колекторам не треба звертатись до суду, що суттєво економить їм час та фінанси. Адже суд може затягнутись на невизначений час, а колектори можуть програти суд.

Колектори роблять виконавчий напис як на договорі про надання кредиту, так і на договорі іпотеки або договорі застави. Якщо на кредитному договорі напис нотаріуса незаконний в силу того, що договір не нотаріальний (суд в Україні визнав незаконним відповідний пункт Постанови «Про вчинення нотаріальних дії»), то напис нотаріуса на нотаріальному договорі відповідає законодавству, при умові, що в цьому договорі вказано саме такий спосіб стягнення.

У позові про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню необхідно вказати такі моменти:
- строк позовної давності;
- завищені відсотки та штрафи;
- незаконність нарахування відсотків та неустойки після закінчення терміну договору;
- немає доказів, що позичальник отримав претензію від колекторів;
- наданий розрахунок заборгованості не відповідає фактичної кредитної заборгованості.

Чи можна скасувати виконавчий напис нотаріуса в Україні

Для скасування напису нотаріуса, необхідно:
- витребувати документи у приватного виконавця;
- підготувати позовну заяву до суду;
- підготувати заяву про витребування документів у нотаріуса, які подавались кредитором;
- підготувати заяву до суду про зупинення виконавчого провадження та отримати ухвалу;
- оплатити судовий збір за подачу позову (850 грн.) та за подачу заяви про зупинення виконавчого провадження (450 грн.);
- подати всі документи в суд в трьох примірниках з додатками.

Позов подається до суду або за місцем знаходження колекторів, або за місцем виконання напису нотаріуса, як правило, це проживання або місце роботи позичальника - це називається альтернативна підсудність для нотаріального напису.

У позовній заяву, необхідно просити суд про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Велика помилка, коли позичальники прописують такі вимоги:
- скасувати нотаріальний напис;
- або визнати нотаріальний напис нотаріуса недійсним або незаконним.

Як домовитися з колекторами після скасування напису нотаріуса


Три варіанти правильного закриття кредиту (відеоконсультацій адвоката)

 

Виконавчий напис нотаріуса та МФО (мікрокредітна фінансова організація)

Мікрокредітні організації в 2021 році почали активно робити саме напису нотаріуса. Особливість полягає в тому, що МФО налічують величезні відсотки та неустойку за електронним кредитним договором. Якщо ви уважно почитаєте договір, то в ньому зазначено, що б їхні дії не підпадали під дії ЗУ «Про захист прав споживачів», такі кредиту видаються на 30 днів, не більше. Це означає, що МФО не мають право нараховувати відсотки та неустойку після закінчення цього терміну, а мають право нараховувати тільки 3 відсотки річних та інфляцію. Тому, такий напис нотаріуса легко скасувати через суд. Є стабільна судова практика.

Виконавчий напис нотаріуса, як перевірити та скасувати

Позичальнику стає відомо про напис нотаріуса, коли вже накладається арешт на рахунки, або якщо на роботу прийде постанова про стягнення 20 відсотків із з/п.
Якщо у вас заарештували всю зарплатну карту, вам необхідно подати виконавцю заяву, довідку з місця роботи та виписку з банку про те, що на рахунок надходить саме з/п або інші соціальні виплати.

Ви можете відстежувати наявність напису нотаріуса через реєстр боржників. Там же, ви знайдете контактну інформацію про приватного виконавця.

Нотаріуси, які працюють з колекторами та роблять виконавчі написи: Колейчік В. В., Коваленко О.М., Горай О. С., Бондар І. М., Разумова О. І., Харою Н. С., Гамзатова А. А., Швець Р. О., Куба Ю. В., Линкевич Б. А., Кондратюк В. С.

Стягнення боргу за виконавчим написом нотаріуса

Як правило, стягнення відбувається в загальному порядку через виконавців: Вольф Т. Л., Клименко Р. В., Дорошкевич В.Л., Малкова М.В., Барладин П. О., Волкова Є. О. Вказані виконавці арештовують банківські рахуноки, або стягують частину боргу із з/п. Якщо у позичальника є інше майно, в цьому випадку накладається арешт, а майно реалізується з публічних торгів.

Виконавчий напис по кредиту - які колектори та МФО вдаються до даної процедури.

Колектори, які активно роблять виконавчі написи нотаріуса: «Фінмарк», «Інвест-Кредо», «Женева», «Фактор плюс», «Фінтайм», «ФК Довіра та гарантія», «Горизонт», «Вердикт-Капітал», «Веста», «Укрфінасгруп», «Фінрайт», «Кредит-капітал», «Укрборг», «Росв», «Укрборг», ТОВ «Агенція по управлінню заборгованістю», ТОВ «Кредекс Фінанс», ТОВ «АУЗ Факторинг», вердикт Verdict, Укрфінанси UkrFinance, КредітКоллекшнГруп, КредітЕкспресс, Європейське агентство з поверненням боргів, Універсальна колекторська група, Фінансове агентство по збору платежів, колекторська агенція «ФАКТОР», ЕОС Україна

Мікрофінансові організації (МФО), які роблять виконавчий напис нотаріуса: УкрБорг, CredEx, ТОВ «Агенція по управлінню заборгованістю», ТОВ «Кредекс Фінанс», К-капітал, Кредит кафе, Кредітекспресс, Вендорф, Фактор, Фагор, Гроші всім, Швидко Гроші , Прімоколлект, ТОВ «ЄАПБ», Конкорд, КредитМаркет, Капуста у кишені, Прімоколлект-капітал, готівочка, КА Фактор, Credit UP, «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ« ДОВІРА ТА ГАРАНТІЯ », Кредит колекшн груп, УКГ фінанс, ФК КОНКОРД.

Як вести діалог з колекторами в Україні

 

 

 

Судова практика щодо скасування виконавчого напису нотаріуса

1. Колектори не мають права нараховувати відсотки;
2. Колектори не мають права робити напис на кредитному договорі;
3. Нотаріус зобов'язаний перевіряти безспірність нотаріального напису;

Порушення, які впливають на дійсність нотаріального документу про звернення стягнення на предмет застави, є:
- ухилення від отримання боржником повідомлення про порушення;
- ухилення від реєстрації в Реєстрі відомостей про звернення стягнення;
- - недотримання 30-денного терміну з моменту реєстрації стягнення на заставу або іпотеку.
Відповідну постанову по справі № 320/8269/15-ц ВС прийняв 16.05.2019.

Зразок рішення суду про скасування виконавчого напису

osporili ispolnitelnuyu nadpis notariusa ukrsotsbank2

yourchyk

 

Banner - CTA V1

Back to top