Якщо у Вашої близької людини виникла проблема щодо захисту його в кримінальній справі, Ви правильно зробили, що звернулися до нас. Адже наш професійний адвокат, який знає усі тонкощі права, буде радий Вам допомогти. Ви повинні знати, що Ваш захисник допускається до участі в Вашій справі на будь-якій стадії процесу.

І ось, в житті Вашої близької людини проводиться обшук в рамках кримінального провадження.

Що потрібно знати про обшук?

Мета обшуку - знайти та вилучити докази, для встановлення істини в кримінальній справі. Лише за допомогою цих речей можна буди довести певні обставини, які мають значення у цій справі.

За законодавством, відповідно до ч.3 ст. 234 КПК України, якщо виникла необхідність провести обшук, слідчий, який веде справу, погоджує свої дії з прокурором або прокурор подає клопотання до слідчого судді. Обшук повинен проводитися лише на підставі ухвали слідчого судді (ч. 2 ст. 234 КПК). Зазвичай, клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора (ч.4 ст. 234 КПК України). В той самий день і буде проводитися обшук.

Обшук особи має проводитися з обов'язковою участю не менш як двох понятих незалежно від використання технічних засобів фіксації відповідної слідчої дії (ч. 7 ст. 223 КПК). Адвокат повинен уважно стежити, щоб ця обов'язкова умова обшуку була дотримана.

Закон зазначає, що затримання особи та пов'язаний із цим обшук особи та огляд речей на підставі ухвали слідчого судді щодо співробітника кадрового складу розвідувального органу України здійснюється у присутності офіційних представників цього розвідувального органу (ч. 8 ст. 191 КПК).

Mayorov V1

Тож, обов'язково адвокат подбає про захист свого клієнта.

Обшуки можуть проводитися на підприємстві, з метою здобуття доказів, які би вказували на обставини вчинення злочину, в таких випадках проводиться обшук території та розташованих на ній приміщень. За таких обставин, адвокат має право знати, які документи, речі, предмети вилучаються, та, відстоюючи інтереси підзахисних, дбати, щоб не було вилучено те, що не має відношення до справи.

Обшук в місце проведенні АТО

Якщо до правоохоронних органів надходить інформація про знаходження зброї, вибухівки, то для перевірки отриманої інформації правоохоронці будуть проводити санкціонований обшук в помешканні підозрюваного. Важливо знати, що правоохоронці при цьому можуть посилатися на ч. 6 ст. 15 Закону України від 20.03.03 р. № 638 «Про боротьбу з тероризмом» - у районі проведення АТО посадовим особам, залученим до операції, надається право здійснювати в районі проведення АТО особистий догляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться; затримувати і доставляти в органи внутрішніх справ осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення; входити (проникати) в жилі та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, під час припинення терористичного акту та при переслідуванні осіб, які підозрюються у вчиненні такого акту. Важливо знати, що правоохоронці ні в якому разі не мають право «вибивати» зізнання з підозрюваного, катувати, застосовувати силу. Якщо щось подібне має місце, правдиво, детально, треба про це повідомити адвоката. Він обов'язково вивчить правові підстави для обшуку в кожній ситуації, та знайде аргументи для Вашого захисту.
Як важливо діяти підозрюваному

Не намагайтеся с правоохоронцями спровокувати конфлікт, розпочати сварку, влаштовувати провокації, щоб вивести їх з рівноваги. У складних ситуаціях важливо зберігати спокій.

Ви повинні пам'ятати про презумпцію невинуватості. Це означає, що Ви не повинні щось доводити, це мета слідства, і ніхто не має права Вас звинувачувати, вважати злочинцем. Відповідно до законодавства, доки судом вирок не винесено, обвинувачений вважається невинуватим. І щоб довести вину, повинні бути доказів достатньо.

Як буде діяти адвокат?

Ваш адвокат ознайомиться з постановою суду, щоб знати, для чого, і на яку статтю закону посилається слідчий (прокурор), проводячи обшук. З метою з'ясування обставин, які спростовують підозру чи обвинувачення, пом'якшують чи виключають кримінальну відповідальність підозрюваного, він завжди знайде потрібні аргументи.

Обшук для підозрюваного та його родини означає вторгнення сторонніх осіб в їх родину, будинок, ознайомлення з особистими та інтимними сторонами їх життя. І під час проведення обшуку в якому окрім працівників правоохоронних органів, беруть ще участь і поняті, приватне життя стає відомий стороннім - сусідам, знайомим, іншим. Це завжди викликає стрес. Тому, моральна підтримка з боку захисника буде доречною та вчасною.

Під час обшуку завжди оглядається не лише квартира, або будинок, але й можуть бути залучені певні спеціалісти, за допомогою яких, в пошуках доказів, будуть оглядатися печі, димоходи, вигрібні ями, водопровідні, каналізаційні, опалювальні систем. Усі ці фактори зумовлюють створення конфліктної і стресової ситуації при обшуку, для того, щоб заставити підозрюваного нервувати. Але, коли з Вами професіонал, завжди можна справу змінити на Вашу користь, не допустити звинувачення, або навести аргументи на Вашу користь.

Адвокат буде дбати, щоб на місці обшуку панувала сувора дисципліна, були виключені сторонні розмови, особи, які не є понятими, інші дії, що відволікають увагу, та не викликаються необхідністю. Адвокат може передбачити порядок вирішення поточних питань та обміну інформацією між учасниками процесу.

Під час обшуку слідчий або прокурор може подати клопотання про відкриття охоронюваної законом таємниці, відповідно до ст.162 КПК України, щоб встановити важливі обставини у кримінальному провадженні. Тому, адвокат подбає, щоб не стало стороннім відомо про Ваші приватні банківські рахунки, телефонні розмови, та інше.
Завжди професійний адвокат буде на Вашому боці у найскладніших ситуаціях.

Banner - CTA V1

Back to top