IMG 0170Ви взяли кредит в ПАТ «Укрсоцбанку»? Обов’язково ознайомтеся з таким поняттям як «термін позовної давності»! Знання, викладені в статті нашого порталу, допоможуть вам в разі нездатності обслуговувати кредит, можливого банкрутства вашого банку, введення тимчасової адміністрації й в багатьох інших ситуаціях. Кредитні взаємовідносини передбачають хоча б мінімальну обізнаність й початкову правову культуру.

Певний термін позовної давності мають:

• Кредитний договір «Укрсоцбанку».
• Відсотки по кредитах.
• Неустойки, пені, штрафні нарахування.
• Стягнення на предмет іпотеки.
• Залишок кредиту.

Якщо ви отримали вимоги банку офіційним листом, то не повторюйте найчастішу помилку позичальника банку - не погоджуйтеся на переговори з банком без підтримки та допомоги юриста. Спроба вирішити проблеми з кредитом самостійно приведе до переривання перебігу позовної давності вашої домовленості з банком, й банк зможе стягнути у вас будь-яке рухоме й нерухоме майно, включаючи іпотечну квартиру.

Mayorov V1 1 ua

Що може стати «точкою відліку» строку позовної давності згідно Громадянського Кодексу України?

Позовна давність - це той проміжок часу, протягом якого банк може застосувати відносно боржника виконавче супровід. Його «відправною точкою» може стати:

• Лист з офіційними попередженнями, якщо платежі не надходили три місяці (90 днів).

• Повне погашення кредиту: кожен місячний платіж надходив вчасно, а усе відсотки, штрафи й неустойки (якщо були) були відшкодовані банку.

• Закінчення трьох років після завершення кредитного договору. Наприклад, гроші в «Укрсоцбанку» бралися в 2011 році строком на п'ять років, тобто в 2016 році закінчується термін договору. Останній місячний платіж надійшов в 2012 році, після чого неплатник зник з поля зору фінансової структури, а банк нічого не зробив у відповідь. Договір закінчився в 2016 році, а у банка були три роки (до поточного 2019 року) на те, щоб повернути будь-яким способом фінансові кошти.

• Вимога погасити кредит достроково: «Укрсоцбанк» завжди невпевнений в благонадійності клієнта-неплатника. Не отримавши щомісячний платіж в 2012 році (випадок з попереднього прикладу), банк вжив конкретні дії. Він дізнався, що клієнт значиться в «чорному списку» й зажадав листом в категоричній формі покрити борг повністю й достроково. Тим самим кредитна організація запустила позовну даність: у неї був час лише до 2015 року на виявлення дебітора та виконавче переслідування цього боржника.

Помилки, яких припускаються клієнти «Укрсоцбанку»

Основна помилка боржника будь-якої кредитної організації - це спроба домовитися зі структурою без підтримки правозахисника. Але без чіткої і зрозумілої стратегії поведінки дебітор може:

1. Визнати борг безперечним, погодитися з ним, підписати відповідні папери.
2. Попросити про реструктуризацію або про «кредитні канікули» на умовах банку.
3. Відмовитися від іпотечної квартири на користь банку тільки заради отримання дисконту і списання залишку боргу.
4. Закрити кредит за ціною мінус 30 відсотків від вартості іпотеки зі списанням всього боргу;
5. Відмінити реестрацію права власності за Укрсоцбанком та повернути квартиру у власність позичальника (відміна операції «баланс»).

Розумніше звернутися до професійного адвоката. Він допоможе признати неправомірним виконавчий напис нотаріуса (що не перериває перебіг позовної давності), проаналізує договір реструктуризації на предмет відповідності закону, проконсультує. Також юрист може затягнути судовий розгляд справи з «Укрсоцбанком» в якості відповідача на довгий час, і позичальник пропустить строк позовної давності договору.

Юристи порталу рекомендують шукати професійну допомогу в таких ситуаціях:
• Клієнт досить давно не відправляє щомісячні платежі.
• Клієнт не отримував офіційного листа з претензією з банку.
• Позичальник вибрав в якості «свого» банку «Укрсоцбанк».


Фінансова політика «Укрсоцбанку» та її особливості


Фінансова організація «Укрсоцбанк» відома тим, що в кредитних договорах автоматично запускає перебіг позовної давністі, не ставлячи позичальника до відома. Боржник може не знати, що в його відношенні розпочато досить жорсткий виконавче супровід: суди вищої інстанції виносять завідомо невигідні для відповідача рішення в його відсутність. Кредитна організація, особливо після купівлі нею «Альфа-банку», максимально ефективно для себе використовує трирічний термін позовної давності: судиться з дебіторами заочно й оформляє виконавчі написи нотаріуса у великій кількості.

АТ «Укрсоцбанк» прописав окремим пунктом 4.4.-4.5 своє ставлення до неплатника. Незалежно від причин, за яких клієнт не може обслуговувати кредит, банк очікує черговий щомісячний платіж лише 90 днів. Потім він вимагає погасити кредит повністю й достроково за три робочих дні. Банк вважає: дебітор усвідомлював що робить, підписуючи папери, вступаючи з банком в кредитні відносини та погоджуючись на такого роду умови.


Своєчасна консультація адвоката допоможе зберегти квартиру в іпотеці, використовувати позовну давність, анулювати виконавчий напис нотаріуса і навіть виграти суд у «Укрсоцбанку»! Телефонуйте.

Banner - CTA V1

Back to top