Чи може бізнес розраховувати на отримання сертифікату про наявність форс-мажору від ТПП України через введення карантину на всій території України?


17 березня 2020 року, ВРУ прийняла ряд обмежувальних заходів у вигляді внесення ряду поправок до таких законів України:
- до ч. 2 ст. 14-1 ЗУ «Про торгово-промислові палати в Україні". Ця правка спрощує посилання на форс-мажорні обставини суб'єктів господарювання, яким у зв'язку з обмежуючими заходами, введені через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19 неможливим виконання зобов'язань перед контрагентами;
- в Податковий кодекс та інші закони про підтримку платників податків на період здійснення обмежувальних заходів, передбачає:
• з 1 березня 2020 по 30 квітня 2020 фізичні особи звільняються від відповідальності за кредитними договорами;
• не будуть накладати штраф за порушення податкового законодавства, несплату ЄСВ, неподання звітності;
• мораторій на проведення податкових перевірок;
• продовження до 1 липня 2020 строку подання декларації;
• не нараховується з 1 березня по 30 квітня 2020 плата за землю, податок на нерухомість;
• з 1 березня по 30 квітня ФОП звільняються від ЄСВ.

В результаті введення обмежувальних заходів, на час введення карантину, на всій території України, форс-мажорними обставинами можуть визнаватися, які прямо перешкоджають у виконанні договору однією зі сторін, такі обставини:

- закриття кордонів України з іншими країнами;
- скасування проведення масових і культурних заходів;
- заборона на залізничне, авіа та автобусне міжміське сполучення та міжобласні пасажирські перевезення (на особистому транспорті здійснювати некомерційні переїзди можна);
- заборона приймати відвідувачів установам культури, ТРЦ, ресторанам, кафе та інших закладів харчування, розваг і послуг.

Не вважаються форс-мажорними обставинами (обставин непереборної сили) в будь-якому випадку: фінансові кризи (економічна, банківська, девальвація і т д), дефолт, зростання курсів валюти до національної валюти, недотримання / порушення своїх обов'язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, відсутність у боржника грошових коштів тощо.


Кожна обставина унікальна, її потрібно підтверджувати документально, ТПП спростило процедуру подачі та мінімізувала пакет документом, а саме:

- Заява про отримання сертифікату про форс-мажор;
- копія договору;
- копія наказу (розпорядження) по підприємству;
- письмове повідомлення іншої сторони, перед якою не виконується зобов'язання, про неможливість виконати свої договірні зобов'язання;
- інші документи, що можуть підтвердити обставини, в разі необхідності.

Подані документи, повинні свідчити, про те, що обставини на які Ви посилаєтесь:

• були надзвичайними;
• були невідворотними;
• були непередбачуваними;
• перешкоджали виконанню зобов'язань сторони за договором.

Наша компанія допоможе Вам отримати довідку ТПП про форс-мажор для Вашого бізнесу, проконсультує можливість отримання сертифікату про форс-мажор, проаналізує умови договору і підготує необхідні документи для подачі в ТПП з метою отримання підтвердження форс-мажорних обставин.
Юридична консультація про отримання довідки ТПП про форс-мажор в Україні по телефону.

 

Mayorov V1 1 ua

Banner - CTA V1

Back to top