З моменту введення воєнного стану процедура розлучення шляхом розірвання шлюбу не змінилася. Розірвання шлюбу при наявності неповнолітніх дітей відбувається виключно через суд, за місцем реєстрації одного з подружжя.

Розірвання шлюбу відбувається за заявою одного з подружжя шляхом складання та подання до суду позовної заяви про розлучення. Таким чином, шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Для того щоб розірвати шлюб, необхідно отримати рішення та внести у ЦНАП відомості про припинення шлюбу. У разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється в день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо розірвання шлюбу здійснюється через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається.

Якщо у вас відсутні неповнолітні діти, шлюб розривається таким чином:

• за спільною заявою подружжя (статті 106, 107 Сімейного кодексу України (далі – СК України));
• за заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду, якщо один із подружжя заперечує проти його припинення (статті 109, 110 СК України);
• шлюб припиняється внаслідок смерті одного з подружжя чи оголошення його померлим.

Таким чином, на процедуру і терміни розірвання шлюбу впливають наступні фактори:

- наявність дітей, яким ще не виповнилося 18 років;
- наявність бажання розлучитися в обох із подружжя;
- наявність будь-яких інших обставин, які здатні вплинути на розлучення.

Відповідно до законодавства, шлюб, у якому є дитина віком до 1 року, взагалі неможна розірвати. Там де є дитина старша 1 року, можна розірвати, проте тільки через суд.

Швидке розлучення через суд реальне, якщо знати основні нюанси самого процесу. Наприклад, можна трохи скоротити терміни, якщо подати не спільну заяву, а звичайний позов про розірвання шлюбу. Грамотне складання такого позову – це головна запорука успіху. Якщо сумніваєтеся у своїх знаннях в області сімейного права з цього питання, наші юристи готові надати вам свій багаторічний досвід у розв’язанні подібних справ.

Справи про розірвання шлюбу розглядають місцеві суди. Такі позови подаються за місцем реєстрації відповідача, але є і винятки, коли можна подати за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, також у разі якщо на його утриманні є діти.

На територіях України, де йдуть військові дії, та суди не працюють, Верховний Суд змінив їхню територіальну підсудність шляхом приєднання розгляду справ цих судів до інших судів, які знаходяться в безпечних регіонах країни. Вказану інформацію потрібно перевіряти перед подачею позову про розірвання шлюбу.

За подання позовної заяви про розірвання шлюбу сплачується судовий збір у розмірі 992,40 гривень. У подальшому такий збір стягується з відповідача.

Після винесення рішення про розірвання шлюбу тільки через 30 днів ви зможете забрати рішення з відміткою, що воно вступило в силу і подати до РАГС.

Нагадаємо, питання розірвання шлюбу регулюється Сімейним кодексом, Цивільним процесуальним кодексом, Законами України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, “Про судовий збір”, Наказом Мін’юсту від 18 жовтня 2000 року № 52/2 “Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні”, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя”.

Потрібна допомога адвоката? Не зволікайте з вирішенням проблем, записуйтесь на консультацію за тел. 063-595-87-10.

Mayorov V1 

КОНСУЛЬТАЦІЯ ТА ДОПОМОГА АДВОКАТА

Розлучення за прискореною процедурою.

Без згоди чоловіка або дружини.

З малолітніми дітьми.

З невирішеними спорами про майно.

З невирішеними аліментами.

У стані вагітності.

Чоловік, дружина чи обоє за кордоном, або з ними немає зв'язку.

Сімейний адвокат Київ

- розірвання шлюбу через суд;
- позбавлення батьківських прав;
- усиновлення, опіка, піклування;
- встановлення або оскарження батьківства через суд;
- стягнення аліментів;
- розподіл майна подружжя на користь одного з подружжя;
- визначення місця проживання дітей;
- визначення порядку спілкування дітей та батьків.


Складання договорів: шлюбний договір; договір дружини та чоловіка про припинення права на аліменти у зв'язку з набуттям права власності на нерухомість; договір про сплату аліментів на дитину; договір про розподіл нерухомого майна.

Адвокат по розподілу майна (нерухомість, бізнес, тощо):

Чи може подружжя поділити майно мирно, чи обов'язково через суд?

Якщо подружжя вирішило розділити майно мирно, то такий розділ відбувається у позасудовому порядку через нотаріуса.
Допомога адвоката при розподілі майна вам знадобиться в таких ситуаціях:

- при добровільному розподілі майна шляхом укладення нотаріального договору про розділ;
- розподіл нерухомого, рухомого майна, майнових прав, депозитів і корпоративних прав (бізнес) з урахуванням інтересів дітей;
- при спірному розподілі майна подружжя;
- розрахунку та отримання компенсації за частку у спільному майні подружжя;
- збільшення або зменшення частки подружжя в інтересах одного з подружжя. Розподіл боргів, кредитів та іпотеки;

ЩО НЕ ДІЛИТЬСЯ ПРИ РОЗЛУЧЕНІ (Відеоконсультація)

 


Послуги адвоката включають:


- консультацію з питань поділу майна подружжя;
- формування доказової бази у справі;
- досудове врегулювання спору;
- складання позовної заяви до суду;
- представництво інтересів у суді.

Як написати відзив в суд по ЦПКУ

Відгук повинен містити:
- найменування (ім'я) позивача, місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України, номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса та адреса електронної пошти, за наявності;
- у разі повного або часткового визнання позовних вимог – які вимоги визнаються відповідачем;
- заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову;
перелік документів та інших доказів, що додаються;
- заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті;

До відзиву додаються: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надано позивачем; документи, що підтверджують направлення іншим учасникам справи.

Права дружини при розлученні:

Захист вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до 1 року.
Прізвище після розлучення
Після розлучення дружина має право обирати, яке прізвище їй залишити після розлучення: шлюбне чи дошлюбне.
Материнські права
У більшості випадків після розлучення маленькі діти залишаються з матір’ю, що обумовлено особливостями фізичного та психологічного зв’язку між матір’ю та дитиною.
Стягнення аліментів на утримання дитини та дружини, а також половина витрат на утримання дитини (не аліменти)
Поділ майна подружжя

Шлюбний договір: за і проти

У такому договорі можна врегулювати наступне:

- визначити майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім’ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу.
- яке майно, набуте під час шлюбу, буде вважатися спільною частковою власністю подружжя або особистою приватною власністю кожного з них (а не спільною сумісною власністю подружжя, частки якої є рівними при поділі).
- можливий порядок поділу майна, у тому числі й у разі розірвання шлюбу.
- використання належного їм обом або одному з них майна для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб.
- якщо у зв’язку з укладенням шлюбу один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони у шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним. Подружжя може домовитися про звільнення житлового приміщення тим з подружжя, хто вселився в нього, в разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї.
- домовитися про проживання у житловому приміщенні, яке належить одному з них чи є їхньою спільною власністю, їхніх родичів.
- домовитися про надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі на певних умовах.
Мінуси шлюбного договору – дуже складно визнати його недійсним у суді.

Banner - CTA V1

Back to top