Розірвання шлюбу в Україні

Ми пропонуємо акційну ціну на юридичну послугу з розірвання шлюбу.

Вартість послуги

  • Розірвання шлюбу через суд - від 2000 грн.

У вартість послуги входить:

  • Консультація з юристом;
  • Підготовка всіх необхідних документів;

Як отримати послугу

Для отримання послуги необхідно звернутися до нас за телефоном 063-595-87-10 або на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам розірвати шлюб швидко і без проблем!

Переваги нашої послуги:

  • Фіксована ціна;
  • Якісний юридичний супровід;
  • Представництво інтересів клієнта  в суді.

Вирішення проблем

Ми допоможемо вам вирішити всі проблеми, пов'язані з розірванням шлюбу, зокрема:

  • Підготуємо всі необхідні документи;
  • Представимо ваші інтереси  в суді;
  • Допоможемо вирішити питання про розподіл майна, утримання дітей та інші питання, пов'язані з розірванням шлюбу.

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам розпочати новий етап у вашому житті!

Mayorov V1

 

Недійсність шлюбу

 

Недійсність шлюбу - це відмова держави в визнанні укладеного шлюбу як юридично важливого акту, що виражена в рішенні суду, ухваленому в порядку цивільного судочинства через порушення законом встановлених умов укладання шлюбу. Це заходи захисту закону та порядку.

Основами для недійсності шлюбу є порушення вимог, установлених статтями 22, 24-26 Сімейного кодексу України. Коло випадків, коли шлюб є недійсним (згідно зі Статтею 39 Сімейного кодексу України), включає:

Недійсним вважається шлюб, укладений з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі. Якщо хоча б одна особа, яка вже має зареєстрований шлюб, укладає повторний шлюб, то цей другий шлюб вважається недійсним. Повторний шлюб може бути визнаний дійсним тільки після припинення попереднього шлюбу. Підтвердженням припинення попереднього шлюбу є свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного із подружжя або рішення суду про визнання шлюбу недійсним.

Недійсним є шлюб, укладений між особами, які є родичами прямої лінії споріднення, а також між рідними братом і сестрою. Родичами прямої лінії споріднення є особи, які перебувають у родинному відношенні одна до одної: батьки і діти, діди, баби та їхні внуки. Шлюб між рідними братом і сестрою є також недійсним. Термін "рідні" брат і сестра охоплює як повнорідних, так і неповнорідних братів і сестер. Згідно з положеннями статті 26 Сімейного кодексу України, шлюб між рідними братом і сестрою, які мають спільних батьків, а також рідними братом і сестрою, які мають одного спільного батька або мати, вважається недійсним.

Недійсним є шлюб, укладений з особою, яка була визнана недієздатною. Також недійсним є шлюб, укладений з особою, яка була визнана судом недієздатною до реєстрації шлюбу. Рішення суду про визнання особи недієздатною має бути правомочним на момент реєстрації шлюбу.

Куди звертатися

Орган державної реєстрації актів цивільного стану може анулювати актовий запис про шлюб на підставі письмової заяви заінтересованої особи. Ця процедура передбачена відповідно до частини 1-3 статті 39 Сімейного кодексу України.

Шлюб, який визнається недійсним за рішенням суду

Стаття 40 Сімейного кодексу України встановлює підстави для визнання шлюбу недійсним за рішенням суду. Зокрема:

Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка. Згода особи не вважається вільною, якщо вона перебувала у стані тяжкого психічного розладу, була у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, що призвело до втрати свідомості або здатності розуміти свої дії, або якщо шлюб був зареєстрований внаслідок фізичного чи психічного насильства.

Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду у разі його фіктивності. Шлюб вважається фіктивним, якщо його укладено без наміру створити сім'ю та набуття прав та обов'язків подружжя.

Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, але не визнається недійсним, якщо обставини, які призвели до недійсності шлюбу, усунулися на момент розгляду справи судом.

Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду

Згідно зі статтею 41 Сімейного кодексу України, шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду у таких випадках:

Шлюб, укладений між усиновлювачем і усиновленою ним дитиною.

Шлюб між двоюрідними братом і сестрою.

Шлюб між тіткою, дядьком та племінником, племінницею.

Шлюб з особою, яка приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другої сторони подружжя і (або) їхніх нащадків.

Шлюб з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб.

Зазначено, що негативні наслідки визнання шлюбу недійсним застосовуються лише до особи, яка знала про перешкоди до реєстрації шлюбу і приховала їх від другої сторони і (або) від державного органу реєстрації актів цивільного стану. В цьому випадку шлюб вважається таким, що ніколи не існував, і особи, які його уклали, вважаються такими, що раніше не перебували в шлюбі.

Особи, які мають право звертатися до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним

Згідно з законодавством України, право подавати позов до суду з вимогою про визнання шлюбу недійсним мають наступні особи:

Дружина або чоловік, які є стороною шлюбу, і які можуть бути зацікавлені у визнанні шлюбу недійсним.

Інші особи, права яких порушені у зв'язку з реєстрацією цього шлюбу. Це можуть бути особи, які мають законний інтерес у справі та можуть довести, що їхні права порушені внаслідок цього шлюбу.

Батьки, опікун, піклувальник дитини, опікун недієздатної особи. Це включає осіб, які мають право діяти в інтересах дитини або недієздатної особи та можуть захищати їхні інтереси у справі про визнання шлюбу недійсним.

Прокурор, орган опіки та піклування, якщо захисту потребують права та інтереси дитини.

Особа, яка визнана недієздатною, або особа, дієздатність якої обмежена.

Вартість судового збору визначається відповідно до положень частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".

Судовий збір може бути розрахований автоматично на сайті "Судова влада".

Визнання шлюбу неукладеним

Якщо шлюб був зареєстрований у відсутності нареченої і (або) нареченого, він вважається неукладеним. Запис про такий шлюб у державному органі реєстрації актів цивільного стану анулюється за рішенням суду на підставі заяви заінтересованої особи.

Практика Верховного Суду при визнанні шлюбу фіктивним

Згідно з рішеннями Верховного Суду України, шлюб обов'язково визнається недійсним, якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка, а також у разі фіктивності. Фіктивним вважається шлюб, якщо він укладений без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя. Проте шлюб не може бути визнаний недійсним, якщо на момент розгляду справи відпали обставини, які свідчать про відсутність згоди особи на шлюб або її небажання створити сім'ю.

Суд також визначив, що вказані доводи позивача про те, що шлюб укладено з метою отримання певних майнових благ, самі по собі не є достатньою підставою для визнання шлюбу недійсним.

У справі № 752/2337/16-ц суд установив такі обставини: чоловік, під час реєстрації шлюбу та подальшого перебування, перебував у стаціонарній лікарні через туберкульоз, і його дружина не виявляла інтересу до його стану здоров'я. Вона не відвідувала чоловіка у лікарні, не брала участь у його похованні та не надавала достатніх доказів спільного проживання і спільного побуту як перед укладенням шлюбу, так і після нього. Шлюб був розірваний після короткого терміну (9 місяців), і реєстрація місця проживання неповнолітньої дитини була скасована, замінивши її дружиною, а квартира, яка була спільною власністю, була приватизована та продана третім особам. Важливо також відзначити, що інтереси чоловіка у цих питаннях були представлені особою, від якої його дружина мала дитину.

У відповідності з рішеннями Верховного Суду України, можна зробити наступні висновки:

Відсутність наміру створити сім'ю у момент укладення шлюбу може бути компенсована згодом, якщо об'єктивні обставини свідчать про зміну цього наміру після реєстрації шлюбу. Наприклад, якщо після укладення шлюбу подружжя починає проживати разом, вести спільне господарство, дружина стає вагітною або народжуються діти, батько дбає про сім'ю, запрошує родичів і друзів, та інші об'єктивні обставини свідчать про зміну їхнього наміру створити сім'ю.

Факт тривалого непроживання подружжя разом через роботу одного з них за кордоном та виїзд із України після реєстрації шлюбу сам по собі не є підставою для визнання шлюбу фіктивним.

Зразок позову про визнання шлюбу недійсним 

Найменування суду

Позивач: (П.І.Б., паспортні дані, ід. код, адреса проживання, засоби                   

зв’язку, ел. адреса).

Відповідачі: (П.І.Б.,паспортнідані, 

ід.  код,адреса проживання, засоби    

зв’язку, ел. адреса).

Третяособа:РАЦС

(адреса, код ЄДРПОУ, засоби                                

зв’язку, ел. адреса)

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 (про визнання шлюбу недійсним)

Я, П.І.Б. (позивача.),зареєстрував шлюб з П.І.Б. (відповідача)___________ року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб №_____ від______________ року.
_______________ р. у нас народилась донька – П.І.Б., що підтверджується свідоцтвом про народження від ___________ року № __________.

Після укладення шлюбу я став помічати деякі дивності у поведінці моєї дружини, на які не звертав уваги до нашого одруження. Через деякий час у мене виникли припущення, що у дружини таким чином проявляються порушення психічної діяльності: вона була неадекватна у своїй поведінці відносно грудної дитини, також дивності у її поведінці позначалися у втраті пам’яті, зайвій балакучості.

З цього приводу я змушений був звернутися за роз’ясненнями до батьків дружини, які повідомили, що їх дочка дійсно страждає розладом психічної діяльності, у зв’язку з чим вона знаходиться на обліку у психоневрологічному диспансері № _____ та щорічно проходить курс лікування у (найменування закладу).

За довідкою № ____________ психіатричної лікарні відповідачка страждає на захворювання шизофренією параноідної форми неперервного перебігу.

У зв’язку з тим, що відповідачка та її батьки до одруження та при реєстрації шлюбу приховали від мене таку важливу інформацію, як серйозне психічне захворювання П.І.Б. (відповідача) , яке може вплинути на стан здоров’я нашої дитини, я вважаю, що збереження чи розірвання шлюбу не в моїх інтересах та не в інтересах нашої дитини. Такий шлюб повинен бути визнаний недійсним з усіма правовими наслідками.

Відповідно до п.3 ст.41 СК України шлюб може бути визнаний недійсним, якщо він був зареєстрований з особою, яка приховала тяжку хворобу, або хворобу небезпечну для другого подружжя(або) їхніх нащадків.

З огляду на викладене, вважаю, що мої позовні вимоги до П.І.Б. (відповідача) обґрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі вищезазначеного та керуючись п. 3 ст. 41 СК України, ст.ст. 3, 118,119, ЦПК України.

ПРОШУ:

Визнати недійсним шлюб, який був укладений _________ року. ___________ відділом РАЦС між П.І.Б. (позивача)та П.І.Б. (відповідача),актовий запис № _________. 

Додаток:

Копія паспорту позивача - 3 примірники;

копія картки фізичної особи-платника податків - 3 примірники;

копія паспорту відповідача - 3 примірники;

копія позовної заяви - 3 примірники;

копія довідки ______________ міської психіатричної лікарні - 3 примірники;

копія свідоцтва про шлюб - 3 примірники;

копія свідоцтва про народження дитини - 3 примірники;

копія висновки судово-психіатричної екс­пертизи - 3 примірники.

 «___»__________20___р                                                                                                                                        (підпис)

Banner - CTA V1

Back to top