Снимок экрана 2023 03 08 в 17.47.47

   Видобуток копалин і виробництво цементу – одна з найважливіших галузей економіки, особливо в умовах війни, коли питання відбудови понівеченої інфраструктури стоїть руба. Та хто контролює цю сферу? Країна-агресор продовжує “полювання” на український видобувний і будівельний бізнес – зокрема, російський слід присутній у капіталі таких великих компаній як “Кривий Ріг цемент” та “ФерроМет1”, обидві з яких націлились на цінне родовище на Дніпропетровщині.

   За даними Київської школи економіки, збитки, завдані війною українській інфраструктурі вже сягнули близько 140 млрд доларів, а Світовий банк у вересні 2022 року оцінив майбутню відбудову країни у щонайменше 350 млрд доларів (і це було до масованих ракетних ударів по енергоструктурі). Вже зрозуміло, що повоєнна Україна потребуватиме значної кількості виробництва сировини і будматеріалів, пише Стопкор.

   Цемент – базовий будівельний матеріал, від якості якого прямо залежить надійність конструкцій і споруд.

   Лідером з виробництва цементу, бетону і наповнювачів для будівельної сфери у центральному й східному регіонах України, які найбільше потерпають від збройної агресії рф, є ПрАТ “Кривий Ріг цемент” (КРЦ). Компанія має цементні заводи у Кривому Розі, Кам’янському та Амвросіївці (на тимчасово окупованій території), кар’єри у Дніпропетровській та Донецькій областях, а також термінали на Київщині, Одещині, Херсонщині й Запоріжжі.

   Однак хто контролює діяльність цементного гіганта?

   За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, компанія є приватним акціонерним товариством. При цьому ніхто з учасників не має частки більше 25%, тому кінцевий бенефіціарний власник – начебто відсутній. Найбільшим пакетом акцій володіє Overin Limited (Лемесос, Кіпр), директором якої є кіпріот Харлампос Чампуріс. На цю ж кіпрську компанію записані два видобувні (ТОВ “Рибальський кар’єр”, ТОВ “ХГУ”) та одне виробниче (ТОВ “ХБУ”) підприємства на Дніпропетровщині.

Снимок экрана 2023 03 08 в 17.47.55

   Засновники ПрАТ ''Кривий Ріг цемент''
   Як зазначено у старіших реєстрах, бенефіціарним власником Overin Limited є Іван Шестак. Згідно з даними Сlarity Project, він наразі проживає в Угорщині – у м. Будапешт. Однак ворожий триколор поруч із прізвищем бенефіціара – невипадковий, він означає, що пан Шестак зареєстрований у рф і мав російську адресу.

   Проте цей факт із початком повномасштабної війни намагались приховати і “зачистити” у відкритих джерелах. У липні 2022 року видання “Антикорупційне Придніпров’я” довідалось з розсилки YouControl, що у травні запис про російське громадянство бенефіціара ПрАТ “Кривий Ріг Цемент” Івана Шестака було кимось видалене. З платного витягу розслідувачам вдалось дізнатись, що дані підчистила приватний нотаріус з Дніпра – Ірина Любимова. Вона ж згодом і повернула запис про російську реєстрацію бізнесмена.

Снимок экрана 2023 03 08 в 17.48.09

   Бенефіціар ПрАТ ''Кривий Ріг цемент'' Іван Шестак був зареєстрований у рф
Журналісти “Наших грошей” із посиланням на анонімні джерела розповіли, що Шестака вивели з Overin Limited через угоду на Кіпрі: компанію росіянина Bicyler Limited начебто в лютому-березні 2022 року замінили на дві нові, що, з урахуванням часток інших учасників Overin Limited, зрештою допомогло уникнути розкриття бенефіціарних власників.

   З ким пов’язують росіянина Івана Шестака?

   За даними проєкту “Наші гроші”, Шестака на криворізький цементний завод свого часу привів голова “Concorde Capital” Ігор Мазепа.

   У ЗМІ “Concorde Capital” та особисто Мазепу пов’язують із низкою сумнівних афер. Один з найгучніших скандалів був пов’язаний із можливим фінансуванням тероризму: у 2014 році альтернативним варіантом платежів і переказів в ОРДЛО залишалась російська система QIWI, котра начебто працювала через термінали фірми “ОМП-2013”, яку викупила “Concorde Capital“.

Снимок экрана 2023 03 08 в 17.48.16

   Інвестбанкір Ігор Мазепа


   Слід зауважити, що у листопаді 2022 року Ігор Мазепа публічно виступив проти примусової націоналізації приватних структур, зокрема тих, що мали зв’язки з рф. Гендиректор “Concorde Capital” назвав імовірну експропріацію державою компаній Укрнафта, Укртатнафта, Мотор Січ, АвтоКрАЗ і Запоріжтрансформатор “такою, що суперечать здоровому глузду”.

   Але повернімось до ПрАТ “Кривий Ріг цемент”, який ще декілька років тому носив назву “Хайдельбергцемент Україна”. У 2019 році структура Мазепи разом із партнерами викупила українські активи у одного зі світових лідерів у виробництві будматеріалів – HeidelbergCement.

   Що саме призвело до виходу європейського гіганту з українського ринку і до чого тут ще один цікавий гравець – ТОВ “Ферромет1”?

   За словами Ігоря Мазепи, саме посередницька діяльність ТОВ “ФерроМет1” з постачання криворізькому заводу сировини за завищеними цінами призвела спочатку до значних збитків, а потім і до виходу HeidelbergCement з України.

   Починаючи з 2014 року “ФерроМет1” постачав сировину на “Кривий Ріг цемент” за цінами вдесятеро вищими за ринкові (купував за 40 грн і продавав за 400 грн за тонну). Надалі компанія почала створювати обставини, коли завод не міг самостійно купувати сировину на ринку. У підсумку – банкрутство, вихід нідерландських власників і врешті-решт заміна кінцевого бенефіціара на росіянина Шестака.

Снимок экрана 2023 03 08 в 17.48.44

   ТОВ ''ФерроМет1'' має низку факторів ризику: засновниця з окупованої території, підприємство фігурує в кримінальних справах
   ТОВ “ФерроМет1” зареєстроване за видом діяльності “Неспеціалізована оптова торгівля” у Дніпрі – в звичайному житловому будинку. Однією зі співвласниць підприємства є Наталія Куркова, мешканка тимчасово окупованого Донецька.

   Як зазначають ЗМІ, “Ферромет1” майже відкрито підтримується одіозним Володимиром Продивусом, бенефеціаром “Укрмістбуду”.

   Крім того, за даними видання “Факти” та You Cоntrol, ТОВ “Ферромет1” пов’язане з Рінатом Ахметовим, який прямо лобіює інтереси компанії в судах. А сама компанія за останні три роки фігурує у трьох кримінальних провадженнях.


Одне з них стосується користування надрами у Мар’янському родовищі на Криворіжжі.

   У 2018 році ТОВ “ФерроМет1” звернулось у Держгеонадра із заявою про отримання спеціального дозволу на користування надрами родовища вапняків без проведення аукціону. ПрАТ “Кривий Ріг цемент” оскаржило це рішення – за словами Ігоря Мазепи, пакет документів, що подала компанія, не відповідав вимогам закону.

   За даними медіа, “Ферромет1” для оформлення документів використовує закриті геологічні дані, зібрані іншою компанією, яких немає у відкритому доступі. Однак ці документи надають їхньому власнику перевагу на торгах. Яким чином вони потрапили до “Ферромет1” – наразі невідомо.

Снимок экрана 2023 03 08 в 17.48.55

   Марʼянське родовище і однойменна ділянка – це нібито сусідні обʼєкти: – вапняк державного значення, а за 500 метрів праворуч – місцевого
   Слід додати, що вже у 2022 році на ту ж вапнякову ділянку в Дінпропетровській області претендувало і ПрАТ “Кривий Ріг цемент” – причому теж хотіло отримати її в обхід аукціону. Зі свого боку, ТОВ “ФерроМет1” публічно звинувачує Держгеонадра та Ігоря Мазепу у введенні в оману суддів, ініціюванні незаконного арешту активів та спробі відібрати ділянку.

   Наразі між ПрАТ “Кривий Ріг цемент” та ТОВ “ФерроМет1” триває суперечка за коштовну ділянку – як у правовому, так і в інформаційному полі.

   Однак, якщо поглянути на ситуацію неупереджено, зі сторони, то вимальовується досить неприваблива картинка.

   На цінне Мар’янське родовище у прифронтовому Криворізькому районі, вапняки на якому є матеріалом для виробництва цементної сировини, накинули оком дві пов’язані між собою в минулому компанії. Одна з яких має російського бенефіціара Шестака та покровителя в особі інвестиційної компанії зі скандальним шлейфом “Concorde Capital”. А друга відноситься до сфери інтересів олігарха-“регіонала” Ахметова та має тісні зв’язки з ОРДЛО.

   При цьому копалини, вочевидь, потрібні справжнім бенефіціарам обох компаній для збагачення на майбутніх мільярдних будівельних підрядах. Виходить так, що однією рукою російські та проросійські структури спонсорують агресію проти України, руйнуючи наші міста й дороги, а іншою – вже готуються класти у власні кишені прибутки від їх відбудови?

   Ми продовжимо уважно стежити за цією темою й подальшою долею Мар’янського родовища. Тож чекайте на нові деталі й подробиці.

Concorde Capital,HeidelbergCement,Overin Limited,Владимир Продивус,Володимир Продивус,Іван Шестак,Ігор Мазепа,Ірина Любимова,Корупція,Кривий Ріг,Кривий Ріг Цемент,Кривой Рог,Кривой Рог Цемент,Продивус Владимир,Продивус Володимир,Ринат Ахметов,Російський Слід,Российский След,Украина,Украина,Укрмістбуд,ФерроМет1,Харлампос Чампуріс

Российский след »в украинском цементе: структуры Мазепа и Ахметова борются за окаменелости на границе Криворичжжа?
«Русская трасса» в украинском цементе: структуры Мазепа и Ахметова борются за окаменелости в границе Криворижежья?
27 февраля 2023 г.
62
Добыча и производство цемента является одним из наиболее важных секторов экономики, особенно в условиях войны, когда проблемой реконструкции изуродованной инфраструктуры является рубин. Но кто контролирует эту область? Страна агрессора продолжает «охотиться» за украинский бизнес по горнодобывающей промышленности и строительству, российский след присутствует в столице таких крупных компаний, как «Kryvyi Rog Cement» и «Ferrometh1», которые были нацелены на ценную область в области Dnipropetrovsk.

Согласно Киевской школе экономики, потери, понесенные украинской инфраструктурой, уже достигли около 140 миллиардов долларов, и в сентябре 2022 года Всемирный банк оценил будущую реконструкцию страны по меньшей мере 350 миллиардов долларов (и это было до массивной ракета Строки в энергетических структурах). Уже ясно, что Post -War Ukraine потребует значительного объема производства сырья и строительных материалов, пишет Поткор.

Цемент является основным строительным материалом, который зависит от надежности структур и структур.

Лидером в производстве цемента, бетона и наполнителей для строительной сферы в центральных и восточных регионах Украины, которые наиболее затронуты вооруженной агрессией Российской федерации, является PJSC «Kryvyi Rih Cement» (KRC). Компания имеет цементные фабрики в Криви -Рих, Камианском и Амвросивке (на временно оккупированной территории), карьеру в регионах Днипропетровски и Донецк, а также терминалы в Кьиве, Одезе, Херсоне и Запорози.

Однако кто контролирует деятельность цементного гиганта?

Согласно информации YouControl и аналитической платформе, компания является частной компанией по совместному положению. Тем не менее, ни один из участников не имеет более 25%, поэтому окончательный полезный владелец, похоже, отсутствует. Overin Limited (LMSHOS, Кипр), директор которого - кипр -Harlampos Champuris, является крупнейшим пакетом. Два предприятия по горнодобыванию (Rybalsky Quarry LLC) и одно производство (KHBU) в области Днипропетровски зарегистрированы в одной и той же кипрской компании.

Основатели PJSC 'Curve Rog Cement' '' '
Как указано в более старых регистрах, Иван Шестак является полезным владельцем Overin Limited. Согласно Project, он в настоящее время живет в Венгрии - в Будапеште. Тем не менее, вражеский триколор, наряду с именем бенефициара, не является случайным, он имеет в виду, что г -н Шестак зарегистрирован в Российской федерации и имел российский адрес.

Однако этот факт, с началом полноценной войны, попытался скрыть и «чистые» открытые источники. В июле 2022 года газета «Анти -коррупционная днепер» узнала из рассылки YouControl, что в мае отчет о российском гражданстве бенефициара PJSC «Kryvyi Rih Cement» Иван Шестак был удален кем -то. Из оплачиваемого экстракта следователи смогли выяснить, что данные были очищены частным нотариусом из Dnieper - Ирины Лайбимова. Позже она вернула запись российской регистрации бизнесмена.

Бенефициар PJSC 'Kryvyi Rih Cement' 'Иван Шестак был зарегистрирован в российской федерации
Наши журналисты по деньгам со ссылкой на анонимные источники сказали, что Shestaka выступила из Overin Limited через кипрское соглашение: Bicyler Limited Company была заменена Bicyler Limited в феврале-марте 2022 года двумя новыми, которые, учитывая акции других Overin Limited. Помогли Limited. Помогли Limited. Помогли Limited. Помогли Limited. Помогли Limited. Limited. Чтобы избежать открытия полезных владельцев.

С кем сотрудничает русский Иван Шестак?

Согласно проекту «Наши деньги», Shestaka на цементном заводе Kryvyi Rih в свое время принес главу «Concorde Capital» Игоря Мазепа.

В средствах массовой информации Concorde Capital и Mazepa связаны с рядом сомнительных мошенничества. Один из самых громких скандалов был связан с возможным финансированием терроризма: в 2014 году альтернативный вариант для выплат и переводов в Орло оставался российской системой циви, которая якобы проработала через терминалы OMP-2013, которая была куплена Concorde Capital.

Investbankir Igor Mazepa
Следует отметить, что в ноябре 2022 года Игорь Мазепа публично выступил против принудительной национализации частных структур, в частности тех, кто имел связи с Российской Федерацией. Генеральный директор Cocord Capital назвал штат Укранфта, Украттнафта, Motor Sich, Autotok и Zaporizhtransformer как государство, которое противоречит здравому смыслу.

Но давайте вернемся к PJSC «Kryvyi Rih Cement», который несколько лет назад назывался «Heidelberement Ukraine». В 2019 году структура Mazepa, вместе с партнерами, купила украинские активы у одного из мировых лидеров в производстве строительных материалов - Heidelbergement.

Что именно привело к выпуску европейского гиганта с украинского рынка и что еще один интересный игрок здесь - Ferrometh1 LLC?

По словам Игоря Мазепа, это была промежуточная деятельность Ferrometh1 LLC в отношении поставки завода Kryvyi Rih по завышенным ценам по завышенным ценам сначала до значительных убытков, а затем на выход Heidelbergement от Украины.

С 2014 года Ferrometh1 поставлял сырье Kryvyi Rog Cement по ценам в десять раз выше, чем на рынке (купленных за 40 баллов и продается по 400 баллов за тонну). В будущем компания начала создавать обстоятельства, когда завод не мог купить сырье на рынке. В результате банкротство, освобождение голландских владельцев и, в конце концов, заменить окончательного бенефициара на русский Shestak.

Ferrometh1 'LLC имеет ряд факторов риска: основатель с оккупированной территории, предприятие находится в уголовных делах
Ferrometh1 LLC зарегистрирована в результате деятельности «не специфической оптовой торговли» в Dnieper - в обычном многоквартирном доме. Одним из со -владельцев предприятия является Наталья Куркова, жительница временно оккупированного Донецк.

Согласно средствам массовой информации, Ferrometh1 почти открыто поддерживается Одиовым Владимиром Продививом, бенефициаром Ukrmistbud.

Кроме того, в соответствии с фактами и вы контролируете, Ferrometh1 LLC связана с Ринатом Ахметовым, который непосредственно лоббирует интересы компании в судах. И сама компания была в трех уголовных разбирательствах за последние три года.

Олигарх, эксгиональный Ринат Ахметов
Один из них касается использования недр в депозите Марьянска в Криворижежья.

В 2018 году Ferrometh1 LLC обратилась к штату Geogadar с заявлением о получении специального разрешения на использование недействительным месторождением известняка без аукциона. PJSC "Kryvyi Rih Cement" обжаловал это решение - по словам Игоря Мазепа, пакет документов, представленных компанией, не соответствовал требованиям закона.

Согласно Media, Ferrometh1 использует закрытые геологические данные, собранные другой компанией, которая недоступна. Однако эти документы дают своему владельцу преимущество аукциона. 

Переробка копалин та виробництво цементу є важливими галузями економіки, особливо в умовах війни, коли відновлення зруйнованої інфраструктури стає особливо актуальним. Проте, хто контролює цю галузь? Країна-агресор продовжує "полювання" на український видобувний та будівельний бізнес, у тому числі через російські компанії, такі як "Кривий Ріг цемент" та "ФерроМет1", які мають інвестиції у видобуванні цінних родовищ на Дніпропетровщині.

За даними Київської школи економіки, війна завдала близько 140 млрд доларів збитків українській інфраструктурі, а Світовий банк оцінив вартість майбутнього відновлення країни щонайменше у 350 млрд доларів. У зв'язку з цим, виробництво сировини та будівельних матеріалів стане ключовим напрямом для відновлення після війни.

Цемент - це основний будівельний матеріал, якість якого безпосередньо впливає на надійність будівельних конструкцій та споруд.

Лідером у виробництві цементу, бетону та наповнювачів для будівельної сфери в центральних та східних регіонах України є ПрАТ "Кривий Ріг цемент" (КРЦ). Компанія має цементні заводи у Кривому Розі, Кам'янському та Амвросіївці (на тимчасово окупованій території), кар'єри у Дніпропетровській та Донецькій областях, а також термінали на Київщині, Одещині, Херсонщині.

На 18 січня Державне бюро розслідувань провело затримання українського підприємця та засновника інвестиційної компанії Concorde Capital, Ігоря Мазепи, під час його перетину україно-польського кордону. Інформацію про це надав джерело в правоохоронних органах, зазначивши, що в справі проти Мазепи присутній російський слід, але деталі залишаються невідомими.

Згідно із звітом видання NV, Державне бюро розслідувань виконує обшуки в офісі Concorde Capital у зв'язку із отриманням прав на землю для будівництва преміум-класу котеджного містечка Goodlife Park у Вишгородському районі на Київщині.

Goodlife Park, зведене у 2013 році на площі 40 га, включає яхт-клуб, міні-готель, ресторан, дитячий парк, спортивні майданчики та фітнес-центр.

Адвокати бізнесмена стверджують, що під час обшуків силовики пошкодили двері бізнес-центру. За їхніми словами, обшуки проводяться без судового рішення, вилучаються всі документи, які не пов'язані із справою, а також особисті речі співробітників, які працюють у різних напрямках бізнесу Мазепи.

Одночасно із цим було здійснено затримання Ігоря Мазепи на кордоні через перехід "Шегині". Адвокати підкреслюють, що їхній клієнт часто виїжджає за кордон на робочі відрядження. Силовики також провели обшук автомобіля без судового рішення та виконували інші слідчі дії, не допускаючи адвоката, який прибув на місце подій.

Адвокати підтверджують, що кримінальне провадження стосується зведення нерухомості (котеджних містечок) ще у 2013 році. Юристи пов'язують ці дії із тиском силовиків на бізнес Мазепи, зокрема у корпоративному спорі щодо Майницького родовища з участю інвест-банкіра.

Banner - CTA V1

Back to top