адвокат по ПриватбанкуЕсли Приватбанк подал в суд или совершил исполнительную надпись нотариуса, как правило, он допускает ошибки при начислении задолженности. В этой статье мы рассмотрим следующие моменты:

  1. Как обжаловать заочное решение Приватбанка;
  2. Как уменьшить задолженность через суд;
  3. Как отменить или уменьшить неустойку (штраф и пеня);
  4. Как отменить исполнительную надпись нотариуса Приватбанка;
  5. Как разорвать правоотношения с Приватбанком, чтоб он не начислял штрафы и пени;
  6. Как подать исковую давность и доказать, что после решения суда и/или окончания кредитной карты, банк не мог начислять проценты и штрафы;
  7. Как доказать неправильность расчета задолженности и выиграть суд с Приватбанком.

Как обжаловать заочного решения суда ПРИВАТБАНК

При обжаловании заочного решения можно уменьшить общую задолженность, применить исковую давность и остановить исполнительное производство.

Обратите внимание на сроки подачи заявления о пересмотре заочного решения. Довольно часто, в заочном решении прописывают срок 30 дней, а по закону, 20 дней с момента получения. Обратите внимание, поскольку многие заемщики пропускают указанный срок и теряют право на обжалование заочного решения.

Особенно важно, предоставить обстоятельства, свидетельствующие об уважительной причины неявки в судебное заседание и (или) неуведомлении суда, а также причин непредставления отзыва, и доказательства об этом.

Именно обжалование заочного решения позволит заемщику заявить исковую давности в апелляции. Для этого, в просительной части должно быть указано:

ПРОШУ:

  1. Пересмотреть заочное решение ____________ районного суда города Киева от _________ года по делу № _________;
  1. Отменить заочное решение _____________ и назначить дело к рассмотрению по правилам общего искового производства.
  1. Применить срок исковой давности по требованиям Коммерческий Банк «Приватбанк» в __________________________.

Судебная практика по поводу возможности заявить исковую давность за заочное решение суда: В п. 73 постановления Палаты Верховного Суда от 17.04.2018 г.. По делу № 200/11 343/14-ц сделан вывод, что если суд первой инстанции, не уведомит ответчика о времени и месте рассмотрения дела, примет по ней заочное решение , ответчик вправе заявить о применении исковой давности в заявлении о пересмотре такого решения. В случае отказа суда первой инстанции в удовлетворении этого заявления ответчик может заявить о применении исковой давности в апелляционной жалобе на заочное решение суда первой инстанции.

Как уменьшить задолженность через суд?

Есть несколько практических способов для уменьшения задолженности через суд:

  1. Заявить исковую давность по кредиту Приватбанка;
  2. В отзыве предоставить обоснование того, что Приватбанк, по истечении срока карты не имеет права начислять процентов и неустойки;
  3. Уменьшить неустойку, если она значительно больше тела кредита;
  4. Отменить неустойку, если она установлена ​​как фиксированная сумма и процент;

Как отменить или уменьшить неустойку (штраф и пеня)

- 25092,75 грн. - задолженность по кредиту

- 93173,50 грн. - задолженность по процентам за пользование кредитом;

- 56120,00 грн. - задолженность по пене и комиссией;

а также штрафы в соответствии с пунктом 2.1.1.7.6 Условий и правил предоставления банковских услуг;

- 5000,00 грн. - штраф (фиксированная часть)

- 5044,31 грн. - штраф (процентная составляющая).

  экрана 2019 02 23 в 11.19.44

 

Как отменить исполнительную надпись нотариуса Приватбанка

В соответствии со ст. 88 ЗУ «О нотариате» нотариус совершает исполнительные надписи, если представленные документы подтверждают бесспорность задолженности или иной ответственности должника перед взыскателем и при условии, что со дня возникновения права на иск прошло не более трех лет.

Дополнительные основания для признания исполнительной надписи не подлежащей исполнению, будут выявлены из документов, которые банк предоставил  нотариусу, и которые будут указаны в предусмотренном процессуальным законом порядке.

Как разорвать правоотношения с Приватбанком, чтоб он не начислял штрафы и пени

Пунктом 1.1.7.12 Условий и правил предоставления банковских услуг предусмотрено, что договор действует в течение 12 месяцев с момента подписания. Если в течение этого срока ни одна из сторон не проинформирует другую сторону о прекращении действия договора, он автоматически пролонгируется на тот же срок.

Таким образом, чтобы разорвать кредитный договор с ПриватБанком необходимо направить соответствующее заявление.

Как подать исковой давности и доказать, что после решения суда и / или окончания кредитной карты, банк не вправе начислять проценты и штрафы;

Пример из судебной практики: "Кроме того, предоставленный Истцом расчет кредитной задолженности по договору б / н от 14 ноября 2010 указывает, что последний платеж был осуществлен 12 июня 2014 в сумме 150 грн., А потому к исковых требований следует применить исковую давность ".

Как доказать неправильность расчета задолженности на выиграть суд по Приватбанков.

 экрана 2019 02 23 в 11.27.30

Адвокат по кредитам, Кредитний адвокат

 

Зразок документу  (відзиву) в суд по кредиту Приватбанк

Володарського-Волинський районний суд Житомирської області

Відповідач: _______________

Ідентифікаційний код _______________

Адреса: 12128, Житомирська область, Хорошівський район____________

Телефон_________________

Позивач: ПАТ КБ «Приватбанк»

01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д

ЄДРПОУ 14360570

Справа:_________

Суддя: Мельник М.Л.

ВІДЗИВ

Заперечення на позовну заяву будуть полягати у невідповідності розрахунку заборгованості.

  1. У позовній заяві позивач зазначає, що відповідач отримав кредит у розмірі 7300 грн у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок. Це тіло кредиту, який отримав відповідач.

У розрахунку заборгованості та в розрахунку позовної заяви вже фігурує тіло кредиту у розмірі 16187,03 грн.

Про збільшення кредитного ліміту в документах нічого не зазначено. Крім цього, збільшення кредитного ліміту відбувається з округленням до сотих, тобто малоймовірно, що банк збільшив кредитний ліміт без округлення.

  1. Позивач зазначає, про нарахування відсотків у розмірі 6266,69 грн. але в розрахунку заборгованості відсутня вказаний розмір відсотків. Крім цього, відповідно до колонки №8 «нарахування відсотків на заборгованість» та колонки №9-10 з 01.09.2017 року стоять нулі, що говорить про відсутність заборгованості!
  1. В розрахунку заборгованість наявна невідповідність  загальної заборгованості у колонці №5 – 44 084,88 грн та загальної заборгованості за наданим кредитом у розмірі 44 490,72 грн.
  1. Незрузуміло, як, та за що нараховується пеня. Враховуючи, що в позові зазначено тіло кредиту 7300 грн, а позивач стверджує, що тіло кредиту 16187,03 грн, то на яку суму нараховувались пеня та проценти?

Відповідно до ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому.

Згідно заяви-анкети про приєднання до умов та правил надання банківських послуг відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з Умовами надання банківських послуг, Правилами користування платіжною карткою складає між ним та Банком Договір, про що свідчить підпис відповідача у заяві.

Однак з доданих позивачем до заяви Умов та Правил надання банківських послуг  не вдається встановити, що саме ці Умови є невід'ємною частиною кредитного договору, оскільки на жодному з аркушів зазначених Умов та Правил немає підпису позичальника (відповідача) про ознайомлення з ними.

Відповідачу встановлений кредитний ліміт у розмірі 7300 грн, як про це стверджує позивач у позовній заяві.

У зв'язку з невідповідністю розміру наданого кредиту відповідачу у позовній заяві  та розрахунку заборгованості, незрозуміло, які суми та за який період були сплачені по тілу кредиту, по відсотках, по штрафних санкціях за кредитним договором.

Згідно ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана …………………………

Відповідно до ч.1 ст. 626 ЦК України договором є …………………….

Згідно ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, ………………

З урахуванням вказаного вище, Відповідач вбачає необхідним у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі, оскільки позивачем не надано доказів того, з яких підстав відповідачу було підвищено без його згоди кредитний ліміт, невідповідність розрахунку кредитної заборгованості та того, що відповідач не був ознайомлений зі всіма істотними умовами договору.

Разом з цим Позивачем на підтвердження своїх вимог не надано даних щодо номера карткового рахунку, який рахується за Відповідачем; строку дії виданої позивачем картки; даних щодо перевипуску картки на новий термін дії.

  1. Крім цього, формування штрафу у розмірі 500 грн. + 5% від суми заборгованості – є подвійною відповідальністю за одне і теж порушення, оскільки Позивач також нарахував пеню у розмірі 22037,00 грн.

Незаконність визначення цієї суми полягає в тому, що вона створює подвійну відповідальність Відповідача перед Позивачем, що забороняється ст. 61 Конституції України  відповідно до якої ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

      Підтримана також вказана позиція Верховним Судом України, який в своїй постанові від 21.10.2015р. по справі №6-2003цс15 (обов’язковій до виконання) зазначив наступне:

Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (частина друга статті 549 ЦК України).  Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання (частина третя статті 549 ЦК України).

Враховуючи вищевикладене та відповідно до статті 549 ЦК України штраф і пеня є одним видом цивільно-правової відповідальності, а тому їх одночасне застосування за одне й те саме неможливе.»

  1. Що стосується пені за прострочення зобов’язання, яка визначена в розмірі 22037,00 грн, то потрібно зазначити, що вказаний розмір пені є незаконним. Відносно даного розміру пені має бути застосована позовна давність та  ч. 3 ст. 551 ЦКУ відповідно до якої розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення. Відповідач окрім застосування позовної давності також просить застосувати вищевказану норму законодавства та анулювати розміри неустойки, оскільки збитки в розумінні ст. 16 ЦКУ завдані позивачеві не були.

З приводу пропуску строку для подання відзиву, повідомляємо, що Відповідачу потрібно було знайти адвоката для написання відзиву. У випадку, якщо суд вважає, що це не поважна причина, просимо цей лист вважати поясненням та приєднати до справи.

На підставі викладеного, та керуючись ЦПКУ та ЦКУ,

ПРОШУ;

  1. Застосувати позовну давність до кредитної заборгованості;
  2. Відмовити у задоволенні позову у повному розмірі

Додаток:

  1. Докази направлення відзиву Позивачу

     _______________    26.02.19 року

Banner - CTA V1

Back to top