раздел имущества и долгом супруговНа сьогодні, у подружжя може бути не тільки спільне майно, а і спільні грошові зобов'язання, зокрема кредити та інші фінансові борги одного з подружжя, які розповсюджується на спільну власність подружжя. В 2018 році нотаріуси почали вимагати згоду подружжя на отримання в борг грошових коштів одним з подружжям, але такі вимоги не кореспондуються з судовою практикою. Досить часто, такі грошові зобов’язання одного подружжя мають “штучно створений характер”, метою яких є непропорційне поділ майна подружжя в майбутньому. Призумція згоди одного подружжя на отримання в борг коштів іншим подружжям не завжди спрацьовую, оскільки судова практика не вимагає такої згоди, і ось чому:

ПРИ ПОДІЛІ МАЙНА НЕОБХІДНО ВРАХОВУВАТИ БОРГИ ПОДРУЖЖЯ ТА ПРАВОВІДНОСИНИ ЗА ЗОБОВ'ЯЗАННЯМИ, ЩО ВИНИКЛИ В ІНТЕРЕСАХ СІМ'Ї

Мало хто з подружжя звертає увагу на борги, які можно поділити! При поділі майна (активи) не менш головним є борги (пасиви), оскільки останні безпосередньо впливають на розмір активів, які отримує один з подружжя!

Згідно з судовою практикою – кредити діляться між подружжям, так само, як і майно (іпотека чи застава). Головний критерій – борги повинні виникнути в інтересах сім'ї!

Що означає та що підпадає під поняття «В ІНТЕРЕСАХ СІМ'Ї» - це грошові кошти, які один з подружжя отримав в борг!

Згода одного з подружжя на отримання в борг іншим подружжя НЕ потрібна згідно судової практики, а саме:

Судова практика!
1 200 000 дол. США кредиту без згоди чоловіка: це грошові кошти, а не майно, а сам договір - нотаріального посвідчення не потребує, відповідно згода на отримання відповідно до ст. 65 СК України не потрібна (ВССУ, 16. 01. 2017р., №258/7949/14-ц)

Судова практика!
Між подружжям поділяється навпіл як і сумісна власність придбана на позичені кошти, так і борги (ВСУ від 14 вересня 2016р. у справі № 6-539цс16)

Таким чином, правильно сформовані борги можуть істотно вплинути на рівність часток подружжя!

На даний час, сформувалась така практика нотаріусів, що при отримання грошових коштів в борг по нотаріальному договору позики, необхідна згода подружжя! Але судова практика так не вважає, і ось чому:

- договір позики не обов'язково повинен бути нотаріально посвідченим;
- згода подружжя не потрібна, оскільки договір не нотаріально посвідчений;
- доказування підлягає лише факт, що грошові кошти отримані в інтересах сім'ї.

СУДОВА ПРАКТИКА!

Відповідно до позиції ВСУ у справі №6-56цс13 від 19.05.2013 року суд роз'яснив, один з подружжя, який не приймав участі в укладанні правочину, стає зобов'язаною особою при наступних умов, а саме: 1) правочин, який укладено другим із подружжя виключно в інтересах сім'ї; 2) майно, в тому числі грошові кошти, одержані за правочином, використане в інтересах сім'ї.


При умові фактичного поєднання вказаних двох умов, другий з подружжя стає зобов'язаною особою. Таким чином, не потрібна згода другого з подружжя на укладення зобов'язальних правочинів, але необхідно довести, що кошти та/або майно використовувались в інтересах сім'ї.

Якщо вас зацікавила стаття та ви не хочете, щоб один з подружжя заздалегідь не «повісив» на вас контрольований борг, а ваша частка майна не потрапила під такий арешт, ви знаете до кого звернутись!

Консультації адвоката з приводу поділу майна
Майоров Василь - 073-073-60-60

Mayorov V1

 

Загальна інформація (розподіл майна при розлучені)!

При поділу майна подружжя строк позовної давності становить 3 (три) року з моменту розлучення.

Найбільш швидкий спосіб поділити майно через суд – це просити суд поділити майно порівну.

Розірвання шлюбу з іноземцем проводиться за місцем знаходження позивача, якщо в позові вказати причини неможливості виїзду за кордон.

В договорі про поділ майна подружжя можно вписати не тільки частки, а і аліменти.

Поділ майна подружжя через суд! На що необхідно звернути увагу:

- проміжок часу перебування у шлюбі;
- підстави виникнення власності;
- оціночна вартість майна;
- підстави для відступу від рівності часток;
- наявність або відсутність обтяжень на майно;
- компенсація за частку.

Розділ будинку з виділенням часток можливий за умови, що самостійні, ізольовані житлові приміщення в будинку або вже є, або можуть бути створені в результаті перебудови.

Позовна заява про розірвання шлюбу (зразок документу)

 

раздел кредита супруговДо Оболонського районного суду м.Києва

Позивач: ______________________,
зареєстрований за адресою:
м. ____, вул. _____________, кв. _____
Тел.: 073-073-60-60

 

Відповідач: ____________________,
Зареєстрований за адресою:
07461, ____________
Засоби зв’язку невідомі.

Судовий збір _____ грн.

Позовна заява
про розірвання шлюбу



31.10.2007 року Позивач, __________, зареєструвала шлюб з Відповідачем, ________________, і проживала з ним разом до грудня 2015 року.

Від цього шлюбу у них є діти:
- ______________, 01.04.2008 р. н. та
- ______________, 14.05.2014 р. н.

Спільне життя з Відповідачем не склалося, шлюбні відносини між Позивачем та Відповідачем припинені з грудня 2015 року. Спільне господарство не ведеться.

Подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі. Спору про поділ майна, що є їх спільною власністю, на цей час немає. Між Позивачем та Відповідачем досягнуто згоди про утримання дітей.

Рішення про розірвання шлюбу Позивач прийняла остаточно та не має намірів його змінювати.

Відповідно до частини 2 статті 110 ЦПК України, позови про розірвання шлюбу…………….

Враховуючи, що діти знаходяться повністю на утриманні Позивача, позов подано до Оболонського районного суду з врахуванням норми ч. 2 ст. 110 ЦПК України.

Виходячи із вищевказаного, на підставі ст. ст. 110, 112 СКУ, керуючись ЦПКУ,-

 

ПРОШУ:

 

1. Розірвати шлюб між Позивачем, ___________ та Відповідачем, ____________, який зареєстровано Відділом реєстрації актів цивільного стану ______________ управління юстиції в м. _________, актовий запис № ______.

Додатки:
_____________________

Представник Позивача Майоров В.О.

«____» _______________ 2017р.

Banner - CTA V1

Back to top