Інформаційна довідка про колектори ТОВ «Колект Центр»
Компанія ТОВ "КОЛЕКТ ЦЕНТР" зареєстрована 17.08.2021. Керівником організації є МОСТОВЕНКО ОЛЕГ ІГОРОВИЧ. Розмір статутного капіталу складає 5 300 000,00 грн.

Враховуючи дату реєстрації «Колектр Центр» – це відносно нова колекторська організація, яка купуватиме кредити банків, МФО та кредити інших колекторів, у тому числі кредити Вердикт Капіталу. Фактично, колектори Келлектр Центр - це те ж саме, що і ВЕРДИКТ КАПІТАЛ, відповідно і працюватимуть вони аналогічно.

На сайті компанії написано, що вони придбали у 2022 році право вимогу у Вердикт Капітал, і в дужках зазначені МФО, у яких Вердикт Капітал купив борги - Дінеро, Авентус (Кредит плюс), Бі Ел Джі мікрофінанс, та інші. Нижче, там же на сайті прикріплені скани договорів, та витяг з реєстру боржників.

У цій статті ми розглянемо всі аспекти та нюанси, як вести переговори з колекторами «Колект Центр» та як правильно закривати проблемні кредити, які були куплені цими колекторами. Ми розпишемо про іпотечні кредити, авто кредити та карткові або МФО кредити.

 Mayorov V1

Якщо вам потрібна додаткова консультація з цього питання, звертайтеся:
Адвокат Василь Майоров, керуючий партнер Юридичної компанії MK Partners.
Телефон для консультації (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram)
Для документів та онлайн консультацій - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

"Колектори подали судову позову в 2024 році? Не знаєте, як діяти? Телефонуйте нам, і ми допоможемо вам!

Колектори подали судову позову? Вимагають повернення кредиту, нарахували великі відсотки і не йдуть на переговори. Не панікуйте! Ми допоможемо вам захистити свої права та інтереси! Ми надаємо допомогу в наступних питаннях:

• Відгук, відмова від колекторів у суді
• Перенесення засідання
• Видача документів
• Закриття кредиту
• Апеляційна скарга

Якщо колектори чи мікрофінансові організації подали позов і вимагають до 50 000 гривень, у такому випадку ми розробили для вас спеціальний пакет документів, який дозволить вам самостійно вести справу в суді. З такою сумою боргу незручно наймати адвоката. Ви можете замовити у нас стандартний пакет документів, які ви заповните самі, або спеціально підготовлений під вашу ситуацію. Інструкція, як себе вести в суді, додається. Використовуючи ці документи, ви зможете вести справу приблизно 6 місяців, це означає, що рішення не набуває чинності, і колектори не зможуть арештувати ваші рахунки в банку. Якщо подавати апеляцію на рішення суду першої інстанції, то, як правило, апеляція розглядає справу до 4 місяців, у такому випадку рішення набуває чинності приблизно через 10 місяців."

Іпотечні кредити, які купили колектори «Коллект Центр»

Ця категорія іпотечних кредитів під час воєнного стану мають певну специфіку, а саме:

1. Колектори не можуть забирати іпотеку, шляхом оформлення права власності на себе. Це позасудовий порядок стягнення щодо іпотеки за ст. 37 та ст. 38 ЗУ «Про іпотеку».
2. На момент дії військового стану діє мораторій на продаж предмета іпотеки з прилюдних торгів СЕТАМ.

Крім того, перехідні положення кодексу про банкрутство фізичних осіб передбачено особливу процедуру реструктризації кредиту, який забезпечений іпотекою, а саме:

Сума грошових вимог забезпеченого кредитора за кредитами в іноземній валюті, які забезпечені іпотекою на квартиру або житловий будинок, що є єдиним місцем проживання позичальника, визначається у національній валюті на день відкриття процедури банкрутства фізичної особи за курсом, встановленим Національним банком України. Штрафні санкції та пеня не включаються до розміру вимог кредитора, забезпеченого такою заставою.

Якщо вимоги забезпеченого кредитора були визнані судом, позичальник зобов'язаний виплатити суму, що дорівнює ринковій вартості іпотечного майна, яка визначається оцінювачем, призначеним кредитором. Заборгованість забезпеченого кредитора, що залишилася, списується відповідно до процедури, встановленої цією статтею.

Зазвичай такі кредити закриваються чи за договором факторингу, чи за договором прощення боргу. Податку на прощений кредит немає!

Особливості погашення автокредиту (колектори «КОЛЕКТ ЦЕНТР»)

За такими кредитами дисконт погашення становить приблизно 50% від ринкової вартості авто на сьогодні, за умови, що заставний транспортний засіб знаходиться у позичальника. Якщо заставного автомобіля немає, то дисконт списання може бути значно більшим.

Зазвичай такі автокредити також закриваються або за договором факторингу або за договором прощення боргу.

ВІДЕОКОНСУЛЬТАЦІЯ - Особливості погашення карткових та мікрокредитів у колекторів «КОЛЕКТ ЦЕНТР».

Зверніть увагу, що всі кредити МФО підписані на 30 днів, а це означає, що нові кредитори не мають права нараховувати відсотки та неустойку після закінчення 30 днів згідно з Постановою Верховного Суду від 14.02.2018 р., № 564/2199/15-ц, а саме: Рішення суду першої інстанції було обґрунтовано тим, що позовні вимоги банку щодо стягнення заборгованості за відсотки та підвищені відсотки не можуть бути задоволені, оскільки кредитний договір від 26 грудня 2007 року припинив свою дію після надсилання відповідачу письмового повідомлення з вимогою про дострокове погашення всієї заборгованості. Також не підлягають задоволенню позовні вимоги щодо стягнення інфляційних виплат, оскільки зобов'язання за кредитним договором було виражено у доларах США. Позивач має право лише на отримання трьох відсотків річних від простроченої суми боргу відповідно до статті 625 ЦК України.

vechera final

 

У колекторів зазвичай ідея колекторського бізнесу полягає в розробці ефективних алгоритмів відшкодування боргів з урахуванням матеріального становища боржника та інших факторів. Проте на практиці колектори часто порушують правові норми. Права боржника грубо порушуються. Більше того, агресивні дії колекторів часто поширюються на родичів, сусідів, колег та інших осіб, пов'язаних з боржником.

Основним інструментом представників колекторських структур є психологічний тиск. Ступінь такого тиску може бути різною: від неприємних дзвінків, листів, повідомлень на телефон і месенджери до приклеювання фотографій боржника на вході, автоматичного дзвінка сусідів та інших подібних дій. Боржнику можуть відправити підроблене рішення суду або підробку іншого документа. Серед загроз може бути конфіскація майна та арешт банківських рахунків родичів боржника.

Часто метою психологічного тиску є оформлення нового кредиту, продаж або здача в ломбард майна для погашення боргу. Це вже потрапляє під дію статті 355 Кримінального кодексу України (ККУ) "Змушення до виконання/невиконання громадсько-правових зобов'язань".

Серед загроз колекторів найчастіше використовується намір подати позов до суду. Але насправді в більшості випадків "збирачам боргів" невигідно подавати позов до суду. Фінансові установи, що надають кредити, часто незаконно нараховують відсотки.

Коллекторы "Коллектр ЦЕНТР" в Украине подают в суд на должников, которые не выполняют свои обязательства по кредитным договорам. Для этого они должны иметь на руках следующие документы:

Кредитный договор, заключенный между должником и кредитором.
Документы, подтверждающие задолженность должника, например, выписки по кредитному счету, акты сверки задолженности и т.д.
Документы, подтверждающие попытки урегулирования задолженности в досудебном порядке, например, письма, звонки, сообщения должнику.
После того, как коллекторы собрали необходимые документы, они составляют исковое заявление и подают его в суд. Исковое заявление должно содержать следующие сведения:

ФИО должника
Сумма задолженности
Основания возникновения задолженности
Требования кредитора
Суд рассматривает исковое заявление и выносит решение. Если суд удовлетворяет иск, то должник обязан погасить задолженность в полном объеме, включая проценты и штрафы.

Коллекторы "Коллектр ЦЕНТР" в Украине могут подавать в суд на должников в следующих случаях:

Должник не оплачивает кредитные платежи в течение 90 дней с момента наступления срока платежа.
Должник не отвечает на телефонные звонки и сообщения коллекторов.
Должник отказывается от переговоров с коллекторами.
Если вы получили от коллекторов "Коллектр ЦЕНТР" уведомление о намерении подать в суд, то вам следует принять следующие меры:

Проверьте, действительно ли вы имеете задолженность по кредитному договору.
Если задолженность действительно существует, то попробуйте договориться с коллекторами о реструктуризации задолженности.
Если коллекторы не идут на переговоры, то вам следует подготовиться к судебному разбирательству.
В суде вы можете представить свои доказательства, которые подтверждают вашу позицию. Если суд вынесет решение в вашу пользу, то вы сможете избежать уплаты задолженности.

Рекомендации должникам:

Не игнорируйте звонки и сообщения коллекторов.
Постарайтесь договориться с коллекторами о реструктуризации задолженности.
Соберите доказательства, которые подтверждают вашу позицию.
Если вы не согласны с решением суда, то вы можете его обжаловать.

За последний год количество записей о задолженностях в Едином реестре должников увеличилось почти на 1,2 миллиона. Самый значительный рост задолженностей был зафиксирован в категории "Взыскание судебного сбора" и составил 68%. Самую большую долю от общей суммы задолженностей составляла категория "Взыскание в пользу государства" - 22,3%.

За последний год, с октября 2022 по октябрь 2023 года, количество задолженностей в Едином реестре должников (ЕРД) увеличилось почти на 1,2 миллиона. Практически половина новых задолженностей, а именно 49%, появилась в реестре в период с мая по август текущего года, еще 67 тысяч задолженностей были добавлены в августе-сентябре. Для сравнения, в августе-сентябре 2022 года количество задолженностей в ЕРД, напротив, уменьшилось на 354 тысячи.

Banner - CTA V1

Back to top