Одним із наслідків відкриття справи про банкрутство є накладення мораторію на задоволення вимог кредиторів. У загальному сенсі, поняття «мораторій» означає заморожування або відстрочку будь-яких дій в результаті виникнення надзвичайних обставин. В рамках банкрутства мораторій означає зупинку виконання боржником своїх фінансових обов'язків по виплаті податків або зборів, період виконання яких настав до введення мораторію. Крім цього, мораторій означає припинення заходів, спрямованих на виконання грошових зобов'язань - виплату податків і зборів. Термін введення мораторію - 120 днів.

Якщо ви хочете дізнатися, як можна списати борги через цю процедуру, які борги списуються, і найголовніше, чи підходить ваша ситуація під таке списання, просто напишіть мені на вайбер 063-595-87-10

Mayorov V1

Варто зауважити, що дана міра захищає боржника від кредиторів за тими висунутими вимогами, які виникли до відкриття судочинства про неплатоспроможність. Крім того, при наявності поточних кредитів і заборгованостей, боржникові не забороняється здійснювати виплати актуальним кредиторам.

 

Наслідки введення мораторію


Заборонні заходи в рамках мораторію стосуються усіх сторін й учасників судового процесу - боржника і кредиторів, підприємства, державних структур та установ.

До числа юридичних наслідків мораторію можна віднести такі моменти:

• Забороняється процедура стягнення за виконавчим провадженням. З відкриттям судочинства про неплатоспроможність арбітражний розпорядник майном зобов'язаний проінформувати про це державну службу виконання покарань. Заборона стягнення поширюється на всі види стягнення, в тому числі заставного майна, незалежно від його способу здійснення (в рамках судового розгляду або виконавчого провадження). Однак тут є винятки:
1. Виконавче провадження знаходиться на стадії розподілу грошових сум.
2. Власність знаходиться на етапі реалізації з моменту оприлюднення відомостей про розпродаж майна.
3. Виконання рішень в рамках немайнових питань.
• Забороняється виконання вимог, на які має поширення мораторію. Це стосується не тільки боржника, але кредиторів в рамках грошових зобов'язань.
• Припиняють нараховуватися штрафи, неустойки, пені та інші санкції за неналежне виконання вимог, на які накладено мораторій. На інші грошові зобов'язання, наприклад податкові, штрафні санкції також застосовуються.
• Зупиняється позовна давність на період дії мораторію (120 днів).
• Призупинення застосування індексу інфляції за весь період утворення боргу, а також не нараховуються 3% річних від заборгованості.

Зверніть увагу на той факт, що при невиконанні позичальником фінансових зобов'язань в рамках процедури санації, кредитори мають право вимагати компенсацію збитків. Однак варто обмовитися, що в даному випадку також буде накладено мораторій на задоволення цих вимог. Крім того, відмовитися від угод, укладених до відкриття справи про банкрутство в процесі санації має право лише особа, що здійснює санацію – арбітражний керівник. В цьому випадку клопотання про відшкодування збитків подається кредиторами в процесі судочинства про визнання особи банкрутом.

Незалежно від наявності відкритої справи про неплатоспроможність, мораторій не має поширення на:

• Виплату зарплати, в тому числі виплату страхових внесків з пенсійного та соціального страхування.
• Виплати, пов'язані з компенсацією шкоди здоров'ю та життю.
• Виплату гонорарів в рамках авторського права.
• Здійснення виплат по аліментним зобов’язанням. Утримання й виховання неповнолітньої дитини не являється частино господарської або комерційної діяльності фізичної особи.
• Виконання вимог в рамках виконавчого провадження немайнового характеру (в ситуаціях, коли боржник повинен зробити або не зробити певні дії).

Якщо громадянин визнаний банкрутом, то мораторій на задоволення вимог кредитних установ припиняє свою дію з моменту закриття справи про неспроможність.

Banner - CTA V1

Back to top