amk1

Один з конкурентів був засуджений, а іншого було викуплено за низьку ціну: Гліб Загорій, колишній народний депутат від БПП, спільно з бізнесменами будує в Києві свою власну фармацевтичну імперію, використовуючи свої зв’язки в уряді. Чому Антимонопольний комітет не реагує на підозрілі угоди? Якщо це пов’язано з юридичною фірмою “Аекво”, яка належить Олексію Філатову, колишньому соратнику Петра Порошенка? І ще, як власник “Дарниці” заробляє під час війни?

Секрети успіху ФК “Дарниця” і політичні важелі впливу Гліба Загорія дослідила журналістка “СтопКору” Діана Ловська.

Фармкомпанія “Дарниця”, яка належить родині екснардепа від Блоку Петра Порошенка Гліба Загорія, навіть під час повномасштабної війни не втрачає обертів, збільшуючи частку ринку й наздоганяючи давнього конкурента – “Фармак”. Перевагу над конкурентами столичному виробнику ліків, імовірно, забезпечують рекордний бюджет на рекламу медпрепаратів і старі політичні зв’язки.

Іноді компанія Загорія виходить уперед завдяки судовим процесам і рішенням АМКУ.

Наприклад, цікава історія трапилась із “Цитрамоном”. АМКУ оштрафував на понад 10 млн гривень ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я” за використання схожого зовнішнього пакування ліків “Цитрамон-Дарниця” під час виробництва власного продукту – пігулок “Цитрамон-Здоров’я”.

А за право на ще одне всім відоме торгове найменування “Корвалол” “Дарниця” уже понад 20 років судиться з іншим гігантом ринку – “Фармаком” Філі Жебровської.

Іноді Загорій просто викуповує конкурента за безцінь, як це сталось із Борщагівським хімзаводом.

Так, свого часу бізнесмен придбав 30% акцій комунального Борщагівського хімфармзаводу, заплативши за них ціну, у шість разів нижчу від ринкової вартості, при цьому дивним чином уникнувши пильної уваги Антимонопольного комітету України.

amk3

СБУ визнала угоду про купівлю акцій БХФЗ сумнівною

Як з’ясували слідчі СБУ, стартова ціна аукціону в розмірі 143,2 млн грн (або 6 млн доларів за тодішнім курсом) бута суттєво заниженою, а відчуження виробничих активів територіальної громади міста планували здійснити на адресу зацікавлених осіб за заниженою вартістю. Варто додати, що за 6 млн доларів у Києві, наприклад, можна придбати простору 5-кімнатну квартиру в елітному “пентхаусі” на Печерську. Однак ця ціна аж ніяк не може бути достатньою для великого стратегічного заводу.

У Службі безпеки рекомендували скасувати результати аукціону. А законність сумнівної угоди ще з 2018 року вивчають суди різних інстанцій.

Сам Гліб Загорій не приховує бажання повністю поглинути конкурента.

В інтерв’ю пресі бізнесмен публічно підтвердив наміри повністю викупити конкурента. Він назвав це “відновленням історичної справедливості”: адже за радянських часів БХФЗ був частиною фармоб’єднання “Дарниця”.

Команда “СтопКору” вирішила завітати до Антимонопольного комітету, щоб з’ясувати деталі цієї справи, однак, виправдовуючись секретністю матеріалів, журналістів так і не допустили до засідання. Що ж за таємниці там приховують?

amk4

Адвокат Микола Павленко

“Тільки їхні, мабуть, інтимного характеру відносини. Я маю на увазі – корупційного характеру. Мені здається, є очевидні ознаки “замовлення” справи, і їм некомфортна участь ЗМІ. Ваша присутність буде дещо пригнічувати як ініціаторів, так і провайдеров корупції в АМКУ. Триває судовий спір, і АМКУ вирішили долучитися. Зараз здійснюється тиск на процесуальних опонентів, щоб домогтися якогось позитивного рішення в Господарському суді“, – коментує адвокат, представник БХФЗ у судових процесах Микола Павленко.

Здавалося б, до чого тут юрфірма колишнього заступника голови адміністрації Порошенка?

Як розповідає журналістка Діана Ловська, на правовому фронті інтереси екснардепа Загорія виборює вітчизняна юридична еліта в особі фірми “Аекво”. Засновником цього адвокатського обʼєднання є ексзаступник голови Адміністрації президента часів каденції Петра Порошенка Олексій Філатов. Саме він відповідав за судову реформу в країні.

amk5

Олексій Філатов


Тоді ж, за даними наших колег з проєкту “Бігус.інфо”, на посаду першого заступника голови Антимонопольного комітету України потрапила кума Філатова Марія Ніжник. Усе це відбувалось саме в той час, коли Загорій намагався викупити прибутковий пакет акцій БХФЗ.

Зауважимо, що попереднім робочим місцем пані Марії була юрфірма “Аекво” – одна з найуспішніших фірм-консультантів стосовно концентрації та процесів злиття і поглинання підприємств, згоду на які дає Антимонопольний комітет.

Де перебуває і чим займається пан Філатов зараз, під час повномасштабної війни у країні?

“З анонімних джерел нам стало відомо, що Олексій Філатов під час повномасштабного вторгнення має неабияку жагу до подорожей“, – зазначає Діана Ловська.

За інсайдерською інформацією, перетин кордону відбувається у місті Устилуг через систему “Шлях”. На новорічні свята, 25 грудня, у пана Філатова була важлива волонтерська місія, задля якої він використав легковий “Мерседес”.

Однак Житомирській ОВА чомусь невідомо про тонни гуманітарної допомоги, яку начебто мав везти Філатов.

amk6

Житомирська ОВА про ''гуманітарну місію'' Філатова


Але не лише йому вдалось безперешкодно виїхати закордон. Гліб Загорій, своєю чергою, має посвідку на постійне проживання Республіки Кіпр. До того ж, на даний момент 93% акцій заводу належить офшорній кіпрській компанії Darnitsa Group Limited, де Загорій – бенефіціар. А його близьких родичів журналісти “Української правди” помітили в одному з найдорожчих готелів Відня “Хаят”.

Ідеться про сестру Загорія Наталію Огньову, яка свого часу була членом наглядової ради фармацевтичної фірми “Дарниця”, та її чоловіка Дмитра Огньова.

Родичів Загорія помітили у найдорожчому готелі Відня
А поки родичі й друзі Загорія проводять час у демократичній і безпечній Європі, пігулки під брендом “Дарниці” досі продаються в рф.

Придбати продукцію “Дарниці” під час повномасштабної війни можна вільно й у декілька кліків на російському сайті “Лікіторія”.

Хоча представники компанії відхрещуються від співпраці з агресором.

“У перші п’ять місяців гострої фази війни експорт “Дарниці” становив менше 10% від запланованого. Торік компанія мусила навіть перезавантажити стосунки з більшістю експортних партнерів, враховуючи нову складову взаємин. Вони розділилися на два табори: тих, хто вірить в Україну, і тих, хто взяв паузу у зв’язку з форс-мажором. Ми припинили будь-які відносини з Білоруссю, в тому числі вилучили наші продукти з Державного реєстру лікарських засобів цієї країни. З росією не співпрацюємо з 2014 року“, – переконує Інна Деняк, директор з розвитку компанії.

Препарат ''Дарниці'' на російському сайті
Але чи це справді так? На сайті “Дарниці” можна знайти дату, коли востаннє оновлювався дизайн логотипа компанії: 2019 рік. А на російському сайті препарат “Капторес-Дарниця” наявний саме в новенькій упаковці. Тож наскільки щирою є позиція компанії? Питання відкрите.

Нагадаємо, за часів свого депутатства Гліб Загорій встиг “засвітитися” у скандалах із фінансуванням “тітушок” для Антимайдану, викупом “квартир Луценка”, блокуванням роботи НАБУ у справі Насірова та низці інших. Однак щоразу виходив сухим з води – ймовірно, завдяки впливовим і дуже різностороннім зв’язкам. І не лише в українському політикумі: заступниця голови уряду рф Валентина Матвієнко виявилась приятелькою молодості матері екснардепа.

“Антикорупційна правда”

 

Як екснардеп Гліб Загорій "нагрів" бюджет на півмільярда під самим носом в АМКУ, будуючи хімзавод за ціною квартири?

Фармацевтична компанія "Дарниця", що належить родині колишнього народного депутата Гліба Загорія, продовжує збільшувати свою частку на ринку навіть під час війни, обіймаючи позиції свого давнього конкурента - "Фармак". Це можливо завдяки великим рекламним бюджетам та старим політичним зв'язкам.

Компанія Загорія час від часу здобуває перевагу над конкурентами завдяки судовим процесам і рішенням Антимонопольного комітету. Одним з таких випадків було оштрафування ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" на понад 10 мільйонів гривень за використання схожого зовнішнього пакування ліків "Цитрамон-Дарниця" при виробництві власного продукту - пігулок "Цитрамон-Здоров'я".

Крім того, журналістка "СтопКору" Діана Ловська дослідила вплив Гліба Загорія на політичний процес та його власну фармацевтичну імперію. Також було досліджено, чому Антимонопольний комітет не реагує на підозрілі угоди, пов'язані з юридичною фірмою "Аекво", яка належить колишньому соратнику Петра Порошенка Олексію Філатову.

 

Вже більше 20 років компанія "Дарниця" веде судові тяжби з іншим відомим гравцем на ринку - "Фармаком" Філі Жебровської, щодо права використовувати назву "Корвалол". Іноді Гліб Загорій просто викуповує своїх конкурентів за безцінь, як це сталось з Борщагівським хімзаводом. Він придбав 30% акцій комунального Борщагівського хімфармзаводу за ціною, яка була у шість разів нижча від ринкової вартості, при цьому уникнувши пильної уваги Антимонопольного комітету України. Однак, згідно з дослідженням СБУ, стартова ціна аукціону була суттєво занижена, і відчуження виробничих активів територіальної громади міста планували здійснити на адресу зацікавлених осіб за заниженою вартістю. Законність угоди досі вивчають різні судові інстанції з 2018 року. Сам Гліб Загорій не сховав свого бажання повністю поглинути конкурента.

 

Фармацевтическая компания Darnytsia, принадлежащая семье бывшего депутата Глеба Загори, продолжает увеличивать свою долю на рынке даже во время войны, занимая позицию своего давнего конкурента - фармак. Это возможно с помощью крупных рекламных бюджетов и старых политических отношений.

Компании пожара время от времени получают конкурентов посредством судебных исков и решения антимонопольного комитета. Одним из этих случаев стало штраф «Фармацевтическая компания» Health »за 10 миллионов UAH за использование аналогичной внешней упаковки лекарств« Citramone-Darnitsa »при производстве собственных продуктов« Citramone-Health ».

Кроме того, журналист Stopcor Diana Lovskaya исследовал влияние Глеба Загори на политический процесс и его собственную фармацевтическую империю. Также было исследовано, почему антимонопольный комитет не ответил на подозрительные соглашения, связанные с юридической фирмой AECVO, которая принадлежит бывшему партнеру Петро -Порошенко Алексей Филатов.

 

В течение более 20 лет Дарнитсия ведет судебные процессы с другим известным игроком на рынке - Pharmac «Фили Чжебровской, о праве использовать название« Corvalol ». Иногда Глеб Загории просто искупает своих конкурентов ни за что, как это произошло с химическим растением Боршчаговского. Он приобрел 30% акций муниципальной фабрики Боршаговского Химфармфарм по цене, которая была в шесть раз ниже рыночной стоимости, избегая при этом пристального внимания антимонопольного комитета Украины. Однако, согласно исследованию SBU, начальная цена аукциона была значительно низкой, и отчуждение производственных активов территориального сообщества города планировалось выполнять по адресу заинтересованных сторон по низкой стоимости. Законность соглашения все еще рассматривается различными судами с 2018 года. Сам Глеб Загории не скрывал своего желания полностью поглотить конкурента.

Banner - CTA V1

Back to top