sinegubovВсього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область. Де розставила своїх людей і вже заробляє 10-30% з обороту підрядників через підставну юридичну компанію. Синегубов був ставлеником Романа Ярового та харківського бізнесмена Всеволода Кожемяко, які в Полтавській області заручилися підтримкою кримінального авторитета Олександра Павлюченко. Яровий особисто завідує касою і розподіляє потоки.


Протягом 6 місяців в Полтавській області не могли визначитися з майбутнім главою адміністрації, але в листопаді 2019 года Офіс президента представив в Полтаві нового керівника обласної державної адміністрації - Олега Сінегубова. Про новоспеченому керівнику було відомо тільки те, що він юрист (адвокат) і власник двох компаній - «Насіння Слобожанщини» і «Синегубов,« Соболєв і партнери ».


Дуже швидко постало питання про те, як маловідомий адвокат, який прославився лише захистом аптек в Харкові (через які повним ходом йшла реалізація наркотичних засобів), зайняв таку високу посаду?


Ще в ході адвокатської діяльності в 2015 році Синегубов мав справу з харківським бізнесменом Всеволодом Кожемяко. Той був засновником і генеральним директором групи «Агротрейд» - провідного постачальника зерна в Україні. Батько губернатора Сінегубова (Василь Федорович) на нього працював, на посаді заступника директора «Агротрейд». Сінегубови мали найбезпосередніше відношення до аграрного бізнесу Харківської області.


До всього іншого, сам Синегубов є компаньйоном екс-директора ринку «Барабашово» - Романа Ярового.


Під час недавніх виборів до Верховної Ради, Синегубов, за дорученням свого покровителя, став довіреною особою Олексія Красова по 180 округу в Харківській області, який в кінцевому підсумку став депутатом ВР від «Слуги народу».



«Депутат Красов» - політичний проект Ярового. Власне, Яровий є його ключовим інвестором на парламентських виборах 2019 року. У ЗМІ не раз писали про те, що Красов був помічником Ярового, коли той був депутатом Харківської міської ради 6-го скликання від «Сильна УКРАЇНА».


Також варто згадати і про те, що Яровий - зять Василя Грицака - екс-заступник голови Державної міграційної служби. Якого пов'язують з консорціумом ЄДАПС - найбільший виробник ідентифікаційних документів з високим ступенем захисту та інформаційних систем.


На сьогоднішній день Яровий виступає посередником і через нього вирішуються всі питання в Полтавській ОДА. Він же встановлює суми відкупних для представників минулої влади.


Такі зв'язку та досягнення оточення Сінегубова під час парламентських виборів 2019 роки не могли не позначитися на його стрімкий кар'єрний ріст.

Скрізь свої люди


Після призначення Сінегубова в Полтавську область відразу почалася розстановка своїх людей по регіону. Основний людина, яка займається вирішенням всіх кадрових і земельних питань - Ірина Степаненко. Вона обласний депутат від БПП, а ще є фінансовим директором в ПП «АЛЬФА-КАПІТАЛ», власником якої виступає кримінальний авторитет Олександр Павлюченко на прізвисько «Браслет».


Степаненко ж відома тим, як разом зі своїм братом незаконно захопила «газетну арку» для будівництва кафе по вулиці Соборності в Полтаві. В результаті чого сталася масова кривава бійня між населенням і «ТІТУШКИ». Після цього інциденту всі рішення були припинені.


Павлюченко, в свою чергу був кумом, партнером, а також помічником депутата від «Народного фронту» Ігоря Котвицького. Його компанія «Альфа-Капітал» з 2017 року вирощує кукурудзу на землі державної «Укргазвидобування».


Чому на землі Укргазвидобування?


Ще в 2009 році під час розгляду справи по незаконній врізки і викрадення газоконденсату з магістрального конденсатопроводу «Солоха - Селещина», Олександр Павлюченко фігурував як підозрюваний. Суд встановив, що він забезпечував зберігання і охорону викраденого газового конденсату на території своєї приватної бази в с. Залізничне і забезпечував документальне оформлення газового конденсату через ТОВ «Октан-Плюс», ТОВ «Альфа-Капітал» і ТОВ «Альфа Петроліум Компані», будучи їх засновником і директором ».


Павлюченко був засуджений на 1 рік 5 місяців 3 дні виправних робіт за ст. 396 Кримінального кодексу (приховування злочину). Однак суд відразу визначив відбування покарання в рахунок того часу, що він перебував під вартою в період слідства.


Фактично Всеволод Кожемяко з Романом Яриною повністю підім'яли під себе Полтавську область і заручилися підтримкою місцевого кримінального авторитета Павлюченко, який також отримав свою частку в цьому «бізнесі».


Через Ірину Степаненко, лобіюються призначення людей на посади глав Полтавських РДА. За її «квотою» хочуть призначити керівників 14 з 25 районів. Як вже можна зрозуміти, основне завдання Степаненко - забезпечення політичного впливу і «приватизація» земель Полтавської області.


Прийоми і методи


Про те, як Павлюченко-Степаненко ведуть справи, може свідчити гучний скандал із захопленням земель в Полтавському районі. У 2011 році «Альфа-Капітал» здійснила самозахоплення 105 Га землі на території Рунівщинської сільської ради. Після до нього ще додалася:


• ухилення від оподаткування,
• несанкціоноване будівництво при знятті родючого шару ґрунту на площі 1000 квадратних метрів,
• несплата до бюджету 5% кошторисної вартості будівництва на пайову участь у розвитку соціальної сфери.


Ситуація набула розголосу після скандалу на сесії сільради в липні 2015 року. Тоді громада Рунівщина проголосувала за те, щоб бути територіально відокремленої і не приєднуватися до інших сільрадах району, в одну територіальну громаду. Це рішення не сприйняли керівники агрофірми «Альфа-Капітал». Після чого сільрада був захоплений рейдерським шляхом, а вибори сільського голови зірвані. Кілька років село залишилося без голови.

Ремонти доріг та інші злочини


Якщо Степаненко в команді Сінегубова займається «кадровими питаннями», то перерозподілити на свої компанії підряди по ремонту доріг взявся народний депутат від «Слуги народу» Костянтин Касай, обраний по 149 округу Полтавської області.


До цього він встиг стати фігурантом корупційних скандалів, в результаті чого, 8 років тому, за розтрату коштів, його з ганьбою вигнали з керівництва «Укравтодору». Через деякий час він сплив в бізнесі, заснувавши з дружиною компанію зі статутним капіталом в 5 млн гривень. Але якістю роботи особливо не прославився. Зате зміг протоптати дорогу до керівництва області, яке відписувався стосується підряди без жодних тендерів або за липовими конкурсам.
Зокрема, в кінці 2018 року було відкрито справу, в ході якого слідчі детально вивчають договору компанії Костянтина Касая з аеропортом Полтави, підозрюючи керівництво повітряної гавані в зловживаннях і змові з підрядниками.


Цікава ситуація вийшла з тендером на ремонт доріг у ДП «Агентство місцевіх доріг Полтавської області». Його виграла компанія «РДС-Полтава», яка пов'язана з екс-губернатором Валерієм Головко та Одеським міським головою Трухановим. Він через свого кума - Віктора Легких, до останнього часу продовжував контролювати Агентство місцевих доріг. У Сінегубова і його команди не було часу заводити свою компанію, але вже після аукціону вони натиснули на оточення Головко і переписали підрядника на свою людину - колишнього податківця Олександра Ребро.


Він харків'янин, як і Синегубов, працював в податковій адміністрації Харківської області. Ребро систематично використовують, як підставного директора при рейдерських захопленнях підприємств. В аналогічній ролі він виступав під час захоплення ТОВ «Рунівщина» в Харківській області в 2013 році.


Будівельні побори


Після приходу Сінегубова в Полтавську область сталася дуже дивна річ - на час були тимчасово припинені всі платежі для всіх будівельних підрядників Полтавської області.


Згодом їх відновили з одним «але» - з підрядників стали стягувати від 10 до 30% з обороту. Головним касиром виступив Роман Ярий. У тих, хто відмовлявся платити, відразу почалися перевірки і обшуки.


Під роздачу потрапили різні підрядники, ФОПи, ЖКГ, а також всі непорозуміння із компанії.


комунальні схеми


Той, хто дивиться по ЖКГ у Сінегубова став радник голови облдержадміністрації - Олександр Ткач. Разом з ним на всіх зустрічах присутній Максим Марченко - екс-прокурор, який був винним у ДТП, в результаті якого загинули дві людини.


Їх основне завдання - перевести на себе грошові потоки з обласних комунальних підприємств. Першим під удар потрапив директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Алексенко. Його почали «ламати через коліно» за визначенням суми відкатів і зміною постачальника природного газу. Безпосередньо Алексєєнко відразу був виставлений рахунок в розмірі 100 тис. Гривень. Алексенко, незважаючи на те, що з вересня 2019 року мала 5-річний контракт, був змушений написати заяву на звільнення.


Після цього вони переключилися на в.о. керівника «Полтаватеплоенерго» Ігоря проц з аналогічною пропозицією. Той в кінцевому підсумку оплатив цю суму.
Знайомство керівника комунального підприємства з главою області коштувало 100 тис. Гривень. Але це не остаточна сума, оскільки був підписаний дуже незвичайний договір. Під виглядом надання юридичного супроводу через адвокатське об'єднання «Найвищий стандарт» (код 43434234), яке було створено лише 29 грудня 2019 року «харківськими товаришами» Сінегубова. Згідно з угодою, протягом 3 місяців за надання юридичного супроводу буде перераховано 150 тис. Гривень. Дана юридична компанія тепер будуть «обслуговувати» більшу частину підприємств області.


З тим же питанням прийшли і до директора ще одного комунального підприємства - «Полтававодоканал» Василю Воротинцеву. Але поки він чинить опір.
Натиснули на екологію


Щоб контролювати схеми в сфері екології, ділки вижили з посади директора Департаменту екологи Максима Брикульского. Йдуть систематичні атаки на власників піщаних кар'єрів, щоб змусити їх платити відкати.


Така ж ситуація з лісництвами. З вимогою частки вже приходили до Юрія Тараненко - начальнику обласного управління лісового та мисливського господарства.


Медіни передали новим кураторам


Директору Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктору Лисаку дозволили залишитися, оскільки він тримає під контролем всі схеми і є головною людиною в області з гемодіалізу (штучна нирка). Але тільки за умови, що він передасть всі схеми новим «кураторам».


Однією з таких схем була закупівля швидких для області. За допомогою Лисака, два основних тендера (UA-2019-08-12-000490-c, UA-2019-08-12-000442-c) виграла компанія «Автоспецпром». За завищеними цінами. Нею володіють брати Фісталь - сини головного хірурга так званої «ДНР», Еміля Фісталя.


підім'яв олігархів


Велика ставка була зроблена на децентралізацію влади в Полтавській області. Синегубов за кілька місяців встиг налагодити зв'язок з усіма місцевими олігархами. Виходячи з їх вимог, він і розподілив посади глав Районних державних адміністрацій:


1. Олег Кулініч - народний депутат / земельну олігарх, який контролює Зіньківський, Диканський, Миргородський, Шишацький, Решетилівський райони.
Наприклад, в Диканському адміністрацію він поставив Євгена Скибу, який раніше був прокурором Диканський відділу Миргородської місцевої прокуратури. Кулинич має прямий вплив на правоохоронців у своєму окрузі. Також він намагається розставляти своїх наближених: Вікторія Ємець, яка раніше була його помічником у Верховній Раді двох скликань, зараз активно просувається на голови Миргородської районної державної адміністрації Полтавської області.


2. Костянтин Касай, через Ірину Степаненко контролює Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Машівський, Новосанжарський та Чутівський райони.
У деяких випадках Синегубов розставляв старих перевірених людей, які давно в системі: Великобагачанська РДА, Глобинська РДА, Гребінківська РДА, Кобеляцька РДА, Лубенська РДА, Пирятинська РДА.


Під керівництвом все тієї ж Степаненко вносили зміни до Перспективного плану формування територій. Скандал з «Коломацької ОТГ» гримить на всю країну: коли вже сформовану ОТГ, яка пройшла консультації в Мінрегіонрозвитку, намагалися віднести до підконтрольної Степаненко - Новоселівської ОТГ. Вся справа в тому, що в Новоселівської ОТГ всім завідує Павлюченко і його аграрна компанія.

 

Коломацька ОТГ - дуже багатий регіон (рента, газ) і тому вкрай необхідна Павлюченко, для збільшення фінансових потоків.


Жителі Коломацької ОТГ вимагали утвердження власної громади в межах Перспективного плану формування територій громад. Полтавська ОДА виступала проти її окремого існування і намагалася приєднати до більших ОТГ, але жителі були не згодні, що вилилося в протести.


Під тиском громадськості була досягнута домовленість: відбулися збори громади, де було прийнято рішення про формування Коломацької ОТГ в складі Коломацького, Василівки, Степового, Старицьківці.


За короткий час харківська команда, заручившись підтримкою місцевих князков прихопила в свої руки всю Полтавську область. З неї тепер активно виводить бюджетні гроші.


На цьому тлі нещодавнє відвідування прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком Полтавської області, де він разом з Сінегубовим відвідував різні установи, виглядає дуже комічно. Адже він заявив: «Полтавщина - це пілотній регіон, в якому булу впроваджено Ціла низка правильних ініціатив у медічній Галузі».
Виходить, що корупція, розгорнута в Полтавській області, публічно заохочується самим прем'єром.

ТЕГИ:
Олег Синегубов
Полтавська область
Всеволод Кожемяко

Back to top