Раніше ForkLog опублікував кілька інтерв'ю з представниками компанії Bitsonar на комерційній основі. Ми були введені в оману щодо бізнес-моделі компанії. Ми приносимо вибачення читачам.

У червні на офіційному сайті кріптовалютного інвестиційного фонду Bitsonar з'явилося повідомлення від екс-співробітника, що в основі бізнес-моделі організації лежить традиційна схема Понці, а засновником піраміди є не заявлений CEO Маріус Зіубка, а зовсім інша людина. Користувачі скаржаться на неможливість виведення коштів і підозрюють проект в екзит-лави.

Що трапилося???

2 червня колишній співробітник фонду Ян Новак розмістив на сайті bitsonar.com інформацію про те, що «Bitsonar перетворився в фінансову піраміду».

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.42.02

«Не обманюйте себе ілюзіями, що ви зможете зняти хоча б долар після того, як закінчиться так званий аудит, або після того, як вони відкриються на bitsonar.io», - йдеться у зверненні до інвесторів.

За словами екс-співробітника, в числі ошуканих опинилися не тільки клієнти фонду, а й інші люди, пов'язані з проектом: співробітники, підрядники, консультанти.

Він повідомив, що кошти вкрадені власником Bitsonar, проте їм є не особа компанії - CEO Маріус Зіубка, а якийсь громадянин України Олександр Товстенко.

ForkLog поспілкувався з Яном Новаком, які вирішили пролити світло на діяльність компанії, з 2016 року надає послуги «беззбиткового» алгоритмічного трейдингу.

особистість засновника

З Олександром Товстенко наш співрозмовник - програміст з Києва - познайомився в лютому-березні 2018 року.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.42.19

«Товстенко - колишній держслужбовець, корумпований чиновник. Очолював тендерний відділ в міністерстві енергетики при [Едуарда] Ставицький. До цього працював в міністерстві екології при [Миколу] Злочевський і в земельних ресурсах Києва. Тобто Bitsonar був організований на вкрадені в держави гроші ».

Спочатку Новак консультував Товстенко по торговим роботам, які тоді були в тренді. Але через різке падіння курсу біткоіни боти незабаром стали нерентабельними.

«Було прийнято рішення все це справа переупакувати в європейський інвестиційний фонд. Я і інший проект-менеджер займалися упаковкою, контентом і всім іншим. Торгові стратегії, над якими працював сисадмін, працювали, незважаючи на відсутність у нього досвіду в трейдингу ».

За словами Новака, коли він приєднався до Bitsonar, компанія не могла оплатити сервера, тому що ніхто не хотів робити це зі своєї банківської картки.

«Зараз вже зрозуміло, чому ніхто не хотів купувати якісь ліві картки на ринку. Я був людиною, який допоміг це все організувати і доменні імена купував я. Доступ до аккаунту був на нейм-чіпі, який залишився у мене ».

Розробка інвестфонду йшла повільно, за цей час Новак встиг покинути компанію, але в квітні 2019 року відновив співпрацю. Тоді Bitsonar активно набирав команду і промоутерів.

«Збіглася купа пірамідосніков, все тягли в MLM, але знайти людей, які б виступали в ролі балакучих голів, не виходило».

Пошуки велися навіть на курсах ораторської майстерності, і саме на одному з таких заходів, стверджує Новак, був знайдений Маріус Жюпка, який проживає в Києві громадянин Литви.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.42.28

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.42.35

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.42.45

«Зіубка» це ми вже потім придумали, тому що російськомовній людині продавати «жюпку» було б важкувато. На самому початку Саша хотів під псевдонімом його випустити », - пояснює Новак.

Товстенко домовився з Зіубкой про співпрацю, і Маріус став номінальним директором естонської компанії Bitsonar OÜ, пояснив співрозмовник ForkLog.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.42.53

Інвестфонд Bitsonar мав місцевої ліцензією кріптовалютного обмінника, яка, втім, не дозволяла йому здійснювати діяльність за класичним управління активами або надавати банківські послуги.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.02

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.10

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.19

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.29

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.38

Проте засновники Bitsonar брали в довірче управління кошти користувачів, обіцяючи їм прибутковість в 120% річних і щотижневі виплати на рівні 4% від депозиту.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.45

На досить агресивний маркетинг Bitsonar ще в минулому році вказував автор YouTube-каналу Cryptonet Дмитро Карпіловський

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.43.53

Коментуючи скріншот вище, Новак розповів, що це була спроба попрацювати з партнерськими мережами.

«Це взагалі трешову ситуація. Все навколо кричали, що нам потрібні аффіліатов. Нібито є професіонали, які самі створюють креатив з 500% ROI. І через деякий час ми починаємо бачити в соцмережах ось такі "креативи". Ця помилка коштувала нам близько $ 5000 ».

Розквіт і фейковий конкурси

У травні 2019 року розробники продовжували активно тестувати торгових ботів, їх прибутковість обганяла ринкову. У цей період Новак познайомив Товстенко з Павлом Лернером і йому запропонували стати радником Bitsonar.

«Паша спілкувався з розробниками і математиками, які писали стратегії, розповідав їм про арбітраж і парному трейдингу. Саша говорив, що все йде успішно, все впроваджується, прибутковість зростає. Але оскільки все замикалося на ньому, про те, які стратегії впроваджувалися насправді, було відомо тільки йому одному ».

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.44.02

У коментарі ForkLog Павло Лернер розповів, що на той момент Bitsonar працював як квантовий фонд і у нього була непогана технічна команда.

«Мабуть, такий був план: запустити проект як технічний фонд, а потім звільнити всіх техніків і через якийсь час робити, що хочеться керівництву. Я консультував багато проектів і обмінників, допомагав налаштовувати боти, знав, у кого можна замовити реалізацію, тому зрозуміти, що це піраміда, ні я, ні інші не могли », - додав Лернер.

MLM-модель, яка лежала в основі Bitsonar, всіх влаштовувала, тому що вона не була «пірамідосной», продовжує Новак. Клієнтам продавали вхідні квитки, так звані статуси, які відкривали інвестиційні ліміти в п'ять разів вище своєї вартості: статус за $ 100 дозволяв інвестувати $ 500 і так далі. У власників партнерського статусу - депозит $ 20 тисяч і вище - не було лімітів, вони платили 10% з кожної інвестиції.

«При цьому лідери, які приводили людей, отримували своє винагороду з вартості статусу, навантаження на тіло депозиту не було. Ніхто навіть не підозрював, що це MLM, швидше за «аффіліатка». Тому топові кріптоблогери не боялися рекламувати Bitsonar, розміщення іноді коштувало $ 15 тисяч ».

Незважаючи на активний піар, MLM-мережу не росла. Новак пояснює це тим, що мережевики вимагали 10-15% від депозиту і не поспішали обмежувати себе статусом. Але навіть при такій моделі люди купували статус і інвестували.

У листопаді 2019 року в Чорну п'ятницю Bitsonar на час прибрав статуси і ліміти - клієнти отримали небувалі знижки.

«За цей період Bitsonar подвоїв кількість клієнтів і інвестицій, тоді зайшло під $ 300-400 тисяч. Сумно це говорити, але люди настільки жадібні. У одного клієнта інвестиція $ 200-300 лежала три місяці, а під час Чорної п'ятниці він завів $ 12 тисяч, і таких було дуже багато ».

Тоді ж інвестфонд оголосив розіграш 20 BTC або автомобіля Mercedes AMG GT S.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.44.09

«Ми знімали рекламу« Мерседеса »в паркінгу на Троєщині [район Києва - примітка ForkLog] і в той же день знімали« переможця »на Батьківщині-матері. Наша знайома, яка робила масовки для івентів, за комісійні організувала хлопця - місцевого іноземного студента, який прийшов і зробив вигляд, що він англієць Пол, зобразив подив і як кріптоентузіаст вибрав 20 BTC. Потім ми віддали «Мерседес» реальному господареві і він поїхав на ньому додому».

Відео лотереї, яка нібито проходила в прямому ефірі, насправді - запис. А момент з вибором переможця - склейка.

У грудні-січні планувався розіграш годин від американського ювелірного дому Eliantte & Co. Як розповів Ян Новак, реальний магазин, ознайомившись з проектом, відмовився від участі і не надав годинник, але Bitsonar продовжив продавати клієнтам лотерейні квитки. Пізніше конкурс згорнули, аргументуючи це тим, що у всьому винен Covid-19 і карантин.

Павла Лернера звільнили в листопаді 2019 року. З його слів, керівництво вважало, що «беззбиткові стратегії не дають потрібних їм відсотків». Після цього він в приватному порядку і за запитом надавав Bitsonar консультації.

«Я міг допомогти в налаштуванні ботів, але консультував тільки програмістів, це не відноситься до консультації з фінансів або прийняттю рішень», - підкреслив Лернер.

У листопаді ці послуги оплачувалися, але за грудень і січень Лернер, за його словами, не заплатили.

«З Лернером була дуже жорстка історія, - додав Ян Новак. - У жовтні він сказав, що йде на Utorg і попросив прибрати його згадки з матеріалів, пов'язаних з Bitsonar. Саша погодився, але прибирати нізвідки не став. Більш того, всім блогерам видавалося ТЗ для оглядів, в якому говорилося, що Паша - повноцінний член команди. У грудні або січні Паша зайшов на сайт, побачив себе і почав об'єктивно скандалити. Сказав, що напише під усіма новими відео, що не працює в Bitsonar з жовтня. На що Саша відповів, що зараз покладе $ 20 тисяч і все медіа будуть говорити про те, що Паша втік з проекту і вкрав гроші. Репутації був би кінець. Паша не став зв'язуватися і конфлікт зам'явся ».

Перші проблеми і медитативний трейдинг

Проблеми з висновками депозитів почалися раптово, в грудні 2019 року. За словами Новака, з урахуванням великої кількості надходжень у листопаді і lock-up періоду на три місяці, проблеми повинні були початися не раніше лютого.

«Уже тоді було зрозуміло, що не завжди торгівля йде ботами. У Саші не було торгового досвіду - тільки в травні 2019 роки я зареєстрував його на Binance, а в червні він дізнався про існування гаманця blockchain.com. Більш того, він визначав прибутковість угоди, «входити - не входить», за допомогою медитації (я не жартую)».

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.44.32

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.44.39

ForkLog знайшов окремі повідомлення клієнтів Bitsonar про проблеми з обслуговуванням від вересня 2019 року.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.44.47

Але, за твердженням Новака, до грудня 2019 роки не було жодного не виплаченого клієнта.

«Об'єктивних пояснень, чому в грудні виплати тіла депозиту припинилися, немає. Навіть якщо розглядати, що це піраміда, то грошей мало б вистачити до лютого. Але, мабуть, Олександр щось з ними зробив ».

Тоді ж почалися конфлікти всередині компанії:

«Основні конфлікти почалися через те, що Саша 25 грудня на питання« а де бонуси хоч якісь »сказав« грошей немає взагалі »і полетів в Дубай святкувати Новий Рік. Потім прилетів на кілька днів, прийшов в офіс в новому спортивному костюмі Louis Vuitton за кілька тисяч доларів, знову сказав «грошей немає» і полетів до Індії»

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.44.55

У січні 2020 року почалися проблеми з висновками прибутку, і команда Bitsonar в терміновому порядку «придумала» технічний аудит з безпеки.
 
«Ми дійсно переїжджали з однієї системи на іншу, з одного гарячого гаманця на інший. Нас дійсно Хакан - це була вразливість тестового бота, його зламали через скрипт і вивели близько 4 BTC (приблизно $ 40 тисяч на той момент). Все це як аргумент було притягнуто за вуха, щоб пояснити людям, чому їм не виводяться гроші ».
 
У лютому до Bitsonar приєднався Отокар Касинець, рекомендований в якості «професіонала в залученні коштів».
 
У 2015-2016 роках Касинець займав посаду маркетингового директора компанії з ознаками фінансової піраміди Kairos Technologies (Kairos Planet).
 
У вересні 2016 року компанія припинила виплати. І хоча повідомлень про ліквідацію Kairos Planet не було, велика частина її представників в цей період звільнилася. Детальніше можна почитати тут.
 
Даних про збитки від діяльності Kairos Planet нам не вдалося знайти.
 
«Отокар - це великий сетевик-стотисячник. Його завданням було організувати роботу MLM-крила в Bitsonar, - розповідає Новак. - Але через те, що Олександр не виконав ряд домовленостей, Отокар в односторонньому порядку розірвав усі відносини, і оскільки він дуже багата людина, просто перестав виходити на зв'язок».

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.45.07

Новак додав, що кожен раз, коли комусь із клієнтів через скандали і загрози вдавалося витребувати депозит або його частину, Товстенко «просто дах зносило»:
 
«Він кричав, що більше ніхто ніяких бонусів ніколи не отримає, тому що люди не повинні взагалі виводити гроші з системи».
 

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.45.20

Новак розповів, що у нього з Товстенко були постійні суперечки з приводу громадян США:

«Він ще в липні був налаштований на США чисто через те, що там високий середній чек. Я йому багато раз говорив, що не можна туди йти з компанією без ліцензії. Він все це пропускав повз вуха ».

У момент, коли все перетворилося в «баблосбор», Новак остаточно розсварився з керівництвом і в березні 2020 року залишив Bitsonar.

Екзит-скам і втечу засновника

Крім коштів клієнтів, Олександр Товстенко особисто брав гроші від сторонніх інвесторів нібито на просування Bitsonar, стверджує Новак. За його словами, з березня по серпень 2019 року Товстенко отримав від них $ 450 тисяч.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.45.46

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.45.56

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.46.04

«Один дав $ 250 тисяч, інший $ 200 тисяч, хто з розпискою, хто без, але люди, так скажемо, непрості. Саша, не бажаючи віддавати борг, спочатку переховувався від них по Києву. Потім один з цих хлопців звернувся в поліцію і Сашу знайшли, але заяву не реєстрували, тому що у Товстенко є там якісь зв'язки. Вони з'їхалися, поговорили, Саша пообіцяв віддати борг ».

У травні 2020 року Товстенко домовився зустрітися з одним з інвесторів в Одесі, щоб обговорити ситуацію.

«Ці хлопці їхали в Одесу на двох машинах: хлопець, який давав гроші, з дружиною і двоє його друзів, які не були взагалі ніяк залучені в цю історію. Вони розмістили Товстенко в готелі за свій рахунок, він їв устриці за $ 50. В один із днів, коли вони гуляли по парку, під'їхав поліцейський бусик, звідти вийшли співробітники в громадянці, показали посвідчення і з питанням «Саша, у тебе все нормально?» посадили його в бусик. Через 15 хвилин приїхав КОРД і поклав поліцейських і інвестора з друзями особою в підлогу. Тобто у Саші це було заздалегідь продумано, організовано і кимось схвалено. Швидше за все, він комусь в органах заплатив. Скільки б це не коштувало, $ 30-50 тисяч, - це все одно менше, ніж віддавати $ 450 тисяч ».

Прямо в бусику Товстенко написав заяву на інвесторів і зараз вони заарештовані за звинуваченням у викраденні людини та здирництві, повідомив Новак.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.46.12

За деякою інформацією, днями естонський регулятор відкликав ліцензію Bitsonar.

Через кілька днів після того, як Ян Новак розмістив на сайті Bitsonar своє повідомлення, фонд переїхав на домен bitsonar.io

.

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.46.29

Снимок экрана 2020 07 24 в 14.46.42

Матеріал був взятий з Forklog

 

Banner - CTA V1

Back to top