Ця стаття допоможе тим, хто зіткнувся з ситуацію коли щодо нього вчиняються перешкоди у здійсненні права власності. Ми розповімо вам, як позбавити особу права користування житловим приміщенням та в подальшому зняти таку особу з реєстрації на підставі судового рішення.

Mayorov V1 1 ua
До нас звернулася особа з наступною ситуацією: в квартирі власником якої вона була на підставі договору купівлі продажу, був зареєстрований її син. З часом син виїхав з квартири, проте добровільно зняти себе з реєстрації місця проживання подавши заяву до органів реєстрації наміру не мав. Так син нашого клієнта понад 2 роки не з’являвся у квартирі в якій був зареєстрований, повністю забрав свої речі, крім цього перестав сплачувати комунальні послуги, квартирну плату та витрати по утриманню квартири (поточний ремонт ) а також здійснювати інші витрат по утриманню квартири. Вказані обставини, як зауважено було нашою клієнткою повністю порушували її права, як власника квартири та завдавали перешкоди у здійсненні та повноцінній реалізації її права власності на вказане житло.


Відповідно до цивільного законодавства власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Таке право визначене в законі і не може бути ніким порушене і звичайно, власника майна жодним чином не можна протиправно позбавити чи обмежити в здійсненні цього права. Наша клієнтка звернулася до нас за юридичною допомогою. Таким чином зібравши відповідні докази та сформувавши правильно позовні вимоги ми звернулися до суду з позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

В результаті нашої роботи позов було задоволено та визнано особу такою, що втратила право користування житлом.

 

Що ж потрібно для того щоб отримати позитивне рішення:


Насамперед необхідно зібрати документи які підтвердять обставини на які ви посилається:

  1. Документ, які підтверджують право власності на житло;
  2. Копія технічного паспорту на квартиру або ж будинкова книга;
  3. Довідка про реєстрацію місця проживання.
  4. Квитанції, чеки, платіжки про сплату комунальних послуг, які підтверджують ті обставини, що саме ви здійснюєте їх оплату.


Наступним кроком є правильне формулювання позовних вимог, в цьому вам допоможемо ми, оскільки маємо успішний досвід у справах цієї категорії. Враховуючи судову практику ми радимо не звертатися до суду з позовними вимогами наступного змісту: «зняття з реєстраційного обліку» або «зобов’язати зняти з реєстраційного обліку/з місця реєстрації», оскільки такі вимоги суди залишають без задоволення.


Слід зауважити що визнати особу такою що втратила право користування житлом можливо лише у разі відсутності такої особи без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено договором або законом.


Що стосується суду, до якого слід пред’являти відповідний позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, то це має бути місцевий суд за останнім відомим місцем реєстрації чи місцем перебування такої особи.


За подання такого позову вам також необхідно заплатити судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В нашій статті зазначена загальна інформація для більш детальної інформації звертайтеся до юристів «Юридичної Компанії «Майоров, Нерсесян та партнери », адже кожна ситуація унікальна і потребує більш конкретного вивчення.

Зразок рішення суду про зняття особи з реєстрації 2019

Керуючись статтями 321, 334, 383, 391 ЦК України, статтями 109, 156 ЖК України, статтями 3, 4, 10, 13, 76-82, 89, 141, 223, 259, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), третя особа Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Солом янської районної в м. Києві державної адміністрації (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41) про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням задовольнити.


Визнати ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 768 гривень 40 копійок судового збору.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду

vipiska

Banner - CTA V1

Back to top