Банкрутство фізособи - це абсолютно новий для України інститут, якого раніше в країні не існувало. Його суть полягає в тому, що громадянину дається п'ять років на те, щоб повністю розрахуватися зі своїми боргами, включаючи валютні. При цьому Кодекс по процедурі банкрутства захищає боржника та його кредиторів однаково і не дозволяє залишити позичальника без останнього соціального житла. Ця стаття призначена для тих, хто опинився в скрутній матеріальній ситуації.

Якщо ви хочете дізнатися, як можна списати борги через цю процедуру, які борги списуються, і найголовніше, чи підходить ваша ситуація під таке списання, просто напишіть мені на вайбер 063-595-87-10

Mayorov V1

Чи принесе банкрутство громадянина реальне звільнення від боргів?

Кодекс про неспроможність і про банкрутство до жовтня минулого року не торкався фізичних осіб, він допомагав фірмам і підприємствам (юридичним особам) проводити ліквідацію. Одна з ініціаторів Кодексу, пані Наталія Харчук, підкреслює: кредитор більше не має права оголосити боржника банкрутом, продавати його данні колекторам і здійснювати інші неправомірні дії. Так зване «фінансове кріпацтво» зводиться до нуля. Оголосити підприємця боржником має право тільки господарський суд з підтримки арбітражного керівника.

Кодекс про банкрутство дає боржникам такі переваги:

• Можливість вирішити питання з боргами законним шляхом. Дії арбітражного керівника будуть спрямовані на те, щоб списати заборгованість або допомогти фізичній особі погасити її.
• Повна відсутність необхідності спілкуватися з колекторами в процесі стягнення боргів.
• Боргове зобов'язання перестає рости, а штрафи, відсотки і пені - нараховуватися.
• У боржника не зможуть вилучити:
1. «Соціальне житло». Сім'я боржника не залишиться на вулиці і не буде тулитися в маленькій квартирі. Житлоплоща повинна складати 60 метрів квадратних.
2. Кошти на поточні витрати і інші потреби першої необхідності.


Також наголошується, що нововведення підвищують імідж України на світовій арені. Кредитор, який не може нашкодити боржнику і оголосити його банкрутом - це звичайна практика цивілізованої, комфортною для бізнесу країни.

Права кредиторів новий закон захищає таким чином:

• На виявлення кредиторів виділяється два місяці - від відкриття діловодства та першого засідання суду.

• Кожен кредитор отримує на руки докладний звіт від арбітражного керівника з аналізом декларації боржника. Кожен документ детально перевіряється, щоб не допустити фіктивної неплатоспроможності.

• Для кредиторів проводиться окреме зібрання.

• План реструктуризації повинен бути схвалений кожним кредитором.

Мінусами нової процедури банкрутства називають її довгий термін, складність і не безкоштовність. Дійсно, арбітражний керівник повинен отримати аванс в розмірі трьох мінімальних зарплат - по одній щомісяця. Суд, в свою чергу, уважно розглядає кожен документ справи про банкрутство, щоб не допустити фіктивного оголошення неплатоспроможності. Ще один «мінус», який таким не являється, - це вибіркове списання боргів банками. Фінансова організація не допоможе позбутися кредиту, який брався на:

• Поїздки на відпочинок.
• На розвага.
• На ігри в казино.

Особливості торгів при банкрутстві

Процедура розпродажі майна фізосіб мало відрізняється від реалізації майна фірм і підприємств. Аукціон проходить он-лайн, він прозорий і відкритий для користувачів Мережі. Юзери можуть стежити за ходом торгів, приймати в них активну участь, робити покупки. Єдиний критерій перемоги на «електронних платформах» - вигідна ціна. При цьому торги анонімні: учасники не знають, чиї активи і пасиви розпродаються. Всі дії на аукціоні закріплюються в протоколах, супровідних документах.
Безумовне банкрутство (коли боржник не має цінного майна для продажу) - це неприємний процес, що впливає на репутацію приватного підприємця. Він не є панацеєю, однак може стати шансом «стати на ноги» за п'ять років. На питання: «Чи почнуть українці масово« банкрутувати? » експерти відповідають: судова система не допустить легкого банкрутства з метою позбутися боргів. Вона виявляє від «підводні камені» такими способами:

• Всі процедури мають чітко зазначені терміни.
• Всі процеси автоматизовані.
• Людський фактор і корупція практично виключаються.
• Держава співпрацює тільки з перевіреними «електронними майданчиками».

Судове провадження з питань банкрутства припиниться, якщо будуть виявлені такі позаправові моменти:

• У декларації про майно вказані не всі активи і пасиви, вони вказані не точно, не в повному обсязі. У боржника є всього тиждень, щоб вказати достовірні данні і внести їх в декларацію.
• Витрати і доходи кожного члена сім'ї вказані невірно.
• Боржник свого часу записав рухоме і нерухоме майно на членів родини, які не мають відношення до бізнесу. Це робиться з метою ухилитися від податків і кредиторів.
• У боржника є непогашена і не скасована адміністративна (кримінальна) відповідальність. Він вчинив протиправні дії в процесі банкрутства.
• Неможна відібрати у боржника на користь кредиторів єдину квартиру, навіть якщо вона закладена під кредит.

Banner - CTA V1

Back to top