obijaet_mujТак буває, що після розлучення колишній чоловік постійно продовжує "доставати", переслідувати, обіжати, робити неприємні речі, бити тощо, а жінка в свою чергу боїться за своє життя та здоровья а також здоровіья свої дітей та близьких. Тому представляємо до Вашої уваги, невилику інструкцію по правовій самообороні:

Така ситуація носить більш психологічний характер з юридичними елементами, проте надаємо Вам консультацію саме юридичного характеру з елементами психології.
Розпочніть захищати себе поетапно добираючись до своєї мети, починаючи з простих дій. Можливо на якомусь з перших етапів, Вам вдасться вирішити питання з найменшими для Вас матеріальними втратами.



Отже пам’ятайте – сьогодні ця людини Вам чужа, оскільки Ви не перебуваєте з ним у зареєстрованому законом шлюбі, не ведете спільно господарство, він не утримує Вашу доньку, сина та не надає Вам абсолютно ніякої матеріальної допомоги. Тому ніякого юридичного зв’язку між Вами та цією людиною немає.

 

1. Якщо Ви боїтеся за своє життя та життя своєї дитини, спробуйте вирішити таку проблему шляхом переговорів. Обов’язково в людному місці. Розпитайте в нього, що саме йому потрібно від Вас (гроші, майно тощо). Якщо Ви бачите, що спілкування заходить в «глухий кут» та до Вас надходять одні претензії – припиняйте розмову, уходьте і знайте, що прийшов час переходити до другого етапу.

2. Класичний та стандартний варіант – покласти заяву на стіл Вашому дільничному інспектору. В заяві опишіть ситуацію, вкажіть що вона триває вже довгий період, на усні прохання припинити цей безлад він ніяким чином не реагує, б’є меблі, застосовує до мене фізичну силу а тому в мене є всі підстави побоюватися за своє життя здоров’я а також своєї дочки. Просіть в заяві про складання ним відповідного акту чи проведення «виховної» розмови. Обов’язково складіть дану заяву в двох однакових примірниках (для того щоб ваша заява «раптово» не зникла), один з яких покладіть на стіл дільничному інспектору, а на іншому попросіть його поставити позначку (дата, П.І.Б., підпис, печатка тощо) про отримання від Вас такої заяви та заберіть собі такий примірник. Це буде доказом того, що Ви зверталися до інспектора з письмовою заявою. В практиці були випадки, коли через свою бездіяльність, керівництвом було замінено інспектора на іншого представника влади, після чого ситуація на дільниці значно покращувалась.

3.    Якщо на другому етапі нічого не вдасться вирішити та через Вашу активність по захисту Ваших же прав до Вас буде «чіплятися» колишній чоловік, настав час займатися активною творчою діяльністю – писати, причому писати скрізь де тільки можна до тих пір, доки Вас не почують, не відреагують та не вирішать проблему. Створіть окрему папку для всіх письмових документів (заяв, листі, відповідей та ін.). Одразу після дільничного інспектора, звертайтеся в райвідділ, в своєму звернені описуйте ситуацію, опираючись на кожен факт з обов’язковим прикладанням документу по Вашій справі, що підтверджує такий факт та просіть притягти Вашого колишнього чоловіка до юридичної відповідальності.

4. Якщо в райвідділу Вам не допоможуть – настав шлях до прокуратури. Прокуратура здійснює нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство тощо. Описуйте в своїй заяві ситуацію, з якою на Вашу думку, не розібрався чи не відповів райвідділ та який нічого не зробив. Просіть прокуратуру розібратися в даній ситуації та вжити заходів прокурорського реагування. Посилайтеся на норми Конституції України на наголошуйте на те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

5. Не реагує прокуратура – пишіть в Генпрокуратуру, омбудсману, ЗМІ, Президенту України, Верховній раді України, Прем’єр-міністру України та іншим.

Сподіваюся що цей законний шлях допоможе Вам вирішити проблему та збереже Вам купу нервів та грошей, проте якщо Вас зупиняють на третьому етапі, не спишіть. Зверніться до найближчого адвокату або до адвокату, якого Вам порадили та поручились за нього та разом проходьте шлях у вирішені проблеми і пам’ятайте  про головне - результат! Адже саме адвокат або інший фахівець у галузі права допоможе та підкаже Вам вірний шлях розв’язання Вашої проблеми.

Banner - CTA V1

Back to top