Пропущені процесуальні строкиtime

Нещодавно, по рекомендації, до мене звернувся чоловік середніх років і просив мене написати апеляційну скаргу на рішення місцевого суду. Ознайомившись з рішенням суду першої інстаніціі, я почав ставити йому ряд питань, серед яких були такі як: Чи був у Вас представник Ваших інтересів в суді? Чи відомо Вам, що Вами пропущено строк для подачі апеляційної скарги? 

Відповіді клієнта на поставлені мною питання я і сам чудово знав, але мені хотілося щоб на ці запитання відповів він особисто.
Після чого, мені довелося пояснити, з посиланням на норму закону, про причини пропуску ним строку і про те, що як би ми не намагалися «ухилитися» і просити суд поновити строк для подання апеляційної скарги нам відмовлять.

Знаючи практику апеляційного суду та імовірну позицію суперника даного клієнта, з урахуванням характеру предмета судового спору (майновий спір) я почав говорити людині про правду, яку мало хто любить слухати, якщо вірить у протилежне.

Отже, відповідь на Ваше питання потрібно почати зі з'ясування значення понять «період» і «термін». Так, відповідно до статей 251, 252 Цивільного кодексу України, періодом є певний проміжок у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Строком є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

Перебіг періоду починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок (оголошення рішення суду).
Отже, відлік денного періоду Вам потрібно починати з наступного після оголошення рішення - дня.

Будьте уважні, не робіть таких сумних помилок, завжди звертайтеся до професіоналів, щоб у майбутньому у Вас не виникало неприємностей, через такі прості визначення Закону.

Banner - CTA V1

Back to top