Banner-V2

zaborgovanist_komposlugyЗаборгованість за комунальні послуги. Що робити?

Нещодавно, я здійснював прибирання та в шухлядці знайшов квитанції за сплату комунальних послуг, які були прислані мені ще у 2007 році. Ретельно переглянувши їх, помітив що мілкими буквами на самій квитанції було написано: зберігати протягом 3-х років. Перша думка яка у мене виникла (у будь-якого юриста мабуть не могла виникнути інша думка в цей момент): Ага, це строк позовної давності!

Отже напевно у багатьох людей виникало схоже запитання, чому саме три роки я маю зберігати цю квитанцію? Отже будьте уважні читаючи дану статтю.

Квитанції про оплату комунальних послуг справді треба зберігати впродовж трьох років. Оскільки у випадку виникнення спору між Вами, як споживачем коммунальних послуг, і організацією що їх надає, можуть появитися питання щодо заборгованості які повинні вирішуватися в судовому порядку.

Згідно з ч. 6 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонда» від 19.06.1992 року., заборгованість власників квартир по укладених договорах, пов'язаних з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг, стягується в судовому порядку.

Звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу, можна протягом строку позовної давності. Цивільним кодексом України встановлено загальну та спеціальна позовна давність.

Процесуальний строк, що застосовується і у випадках суперечок з приводу надання житлово-комунальних послуг, стягнення заборгованості за їх несплату тощо, встановлюється тривалістю в три року (стаття 257 Цивільного кодексу України).

Тобто, якщо у вас є заборгованість по сплаті комунальних послуг, наприклад за 5 років, то відповідна організація має право звернутися з позовом про стягнення з вас боргу тільки за останні три роки.

Крім того, квитанція про сплату комунальних послуг є документом, підтвердженням, що ви дійсно оплатили надані Вам послуги. Напевно, всі стикалися з цією ситуацією, коли компаніями, що надають послуги, виставлялися рахунки з сумами, які не відповідають реально отриманими послугами. Або ж пред'являються вимоги з оплати заборгованості, якої насправді у вас немає, оскільки своєчасно Вами сплачувалися рахунки.

У такому випадку довести відсутність неоплачених сум, заборгованості Ви можете, пред'явивши квитанції.

Banner V1

Back to top