Цивільний шлюб і спадщина. Шанси є?

Цивільний шлюб і спадщина. Шанси є?

Звичайно, що є! Безнадійних ситуацій не буває. Мова йде про ту ситуацію, коли жінка із чоловіком проживали разом, а потім хтось із них помер. Тут і виникає цікаве питання. Чи є у так званої "Цивільної дружини (чоловіка)" якісь права на майно померлого?

Звичайно, що є. Проте у цьому випадку потрібні певні превентивні дії. Нотаріус, який буде оформляти спадщину, не сприйме всерйоз вашого шлюбу. І направить вас до суду, щоб той щось зробив. 
Про оце щось зараз і поговоримо. Дана категорія справ розглядаються у окремому провадженні. Це окремий вид розгляду справ, порівняно із позовним провадженням більш спрощений.

Спрощеність полягає в тому, що відсутній спір, а тому відсутня змагальність сторін. Така змагальність часто призводить до затягування. Через це, справи в окремому провадженні часто розглядаються швидко.

Для звернення до суду готується відповідна заява про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу. Як завжди рекомендую, щоб такі заяви готувалися юристами професіоналами. Як його вибрати – це окрема тема.

Для позитивного рішення потрібно ретельно підготовитися: як до самого засідання так і при підготовці документів. Матимуть значення будь-які докази вашого спільного проживання. Від фотографій, до показань свідків. Від спільних закордонних віз до сімейного відео.

Після того, як рішенням суду буде встановлено факт спільного проживання (тобто фактично узакониться цивільний шлюб) можна йти до нотаріуса й пред’являти його. Таке рішення нотаріус не може ігнорувати. З цього моменту ви офіційно стаєте одним із спадкоємців.

У випадку, якщо нотаріус не хоче приймати до уваги рішення – шукайте засоби впливу, але це вже інша історія…

Banner - CTA V1

Back to top