Banner - CTA V2

Документ для оформлення спадщиниЄдиним і основним документом, який підтверджує ваше право на спадщину – є свідоцтво про право на спадщину. Такий документ видається виключно нотаріусом. Більше ніякий орган ні посадова особа не може видати такий документ.

Це документ суворої звітності, за який кожен нотаріус несе дуже серйозну відповідальність. Він має специфічний, урочистий вигляд: синього кольору із спеціальною захисною голограмою та водяними знаками.

Даний документ підтверджує ваші права на майно, яке залишилося після смерті родича-спадкодавця. Свідоцтво видається після того, як:

  • пройде шість місяців після смерті спадкодавця;
  • пройдуть усі судові справи, що стосуються розподілу майна родича-спадкодавця;
  • у спадковій справі нотаріуса будуть усі необхідні документи для виявлення можливих спадкоємців.

Якщо усі вищенаведені умови виконані, то видається свідоцтво спадкоємцеві або спадкоємцям. Видається кожному по екземпляру. Якщо майно поділено на частини – у свідоцтві зазначається відповідна частина для конкретного спадкоємця.

Після того як ви отримали свідоцтво на спадщину вам потрібно йти далі:

  • до місцевого БТІ, якщо у спадковому майні є житлова або інша нерухомість. У БТІ вам усе розкажуть, що робити і які ще документи необхідні. Вважаю, що буду зловживати вашим часом, якщо начну розписувати все в деталях. В будь-якому випадку ви маєте знати, що повноправним власником нерухомості ви станете тоді, коли БТІ здійснить його перереєстрацію, а не з моменту, коли ви отримали свідоцтво від нотаріуса.
  • до відповідного відділу земельних ресурсів (або при міській владі або районній – в залежності де ви проживаєте: чи в місті, чи в селі), якщо у спадковому майні є земля. Там теж розкажуть, що потрібно робити. Та ж сама ситуація – станете новим власником тільки після перереєстрації землі.
  • до відповідного органу ДАІ, якщо серед майна є авто. Там теж підскажуть, що робити далі.

В будь-якому випадку після отримання свідоцтва задайте нотаріусу питання, що робити далі. Він вам має пояснити. Просто запам’ятовуйте, а ще краще записуйте.

Banner - CTA V1

Back to top