Родинний звязокУ попередніх статтях про спадщину я намагався охопити максимальну кількість життєвих обставин, що можуть виникнути. Однією із таких обставин є відсутність документів, які можуть довести ваші родинні зв’язки. При чому документів, які прямо на це вказують. Наприклад, свідоцтва про одруження, або свідоцтва про народження, або паспорту. Коли є один із вказаних документів, то у нотаріуса не виникає сумнівів щодо ваших родинних зв’язків.

Проте, іноді буває, що у вас є певні права на спадщину, проте прямих документів, які можуть довести ваші родинні зв’язки із померлим, немає. Тоді вам має прийти на допомогу юрист. Є спеціальна судова процедура із встановлення факту родинних зв’язків.

Знову, звична покрокова процедура дій у цьому випадку:

Перше. Зібрати будь-які інші докази, що можуть прямо або непрямо свідчити про родинні зв’язки із померлим родичем. Це можуть бути: свідки, що можуть підтвердити факт родинних зв’язків, сімейні фотографії, документи про спільні поїздки, документи із архівів. Одним словом усе, що може схилити чашу суду на вашу сторону.

Друге. Зустрітися із компетентним юристом для консультації. Як його вибрати – це інша тема. Під час консультації вияснити додаткові шляхи пошуку необхідних доказів. Діяти за вказівками юриста.

Третє. Підготовити заяву до суду про встановлення факту родинних відносин. Це вже відноситься до компетенції юриста, якого ви будете наймати. Позов має бути максимально аргументований та підкріплений доказами. Це один із тих випадків, коли судове рішення буде залежати виключно від ваших аргументів та доказової бази.

Четверте. Підготовитись самому до суду та підготовити свідків. Разом із юристом, який буде представляти ваші інтереси (а те, що він буде представляти ваші інтереси, я не обговорюю. Справа із розряду тих, котрі потребують висококваліфікованої підготовки) вам необхідно обговорити майбутні питання в суді та відповіді на них. Так само потрібно обговорити питання, які можуть задаватися свідкам. Вони чітко мають знати, що, коли і як відповідати. Мається на увазі в межах судового процесу. Адже, я думаю, ваші свідки не видумані? Кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення ніхто не відміняв.

П’яте. Разом із юристом блискуче виступити в суді й забрати рішення на свою користь. Прошу звернути увагу на те, що справа буде розглядатися не в позовному провадженні, а в окремому. Це дещо спрощена процедура. Спрощена тим, що відсутній спір про право. Особливості цієї процедури, при необхідності, вам пояснить юрист.

Шосте. Подати рішення до нотаріусу, щоб останній прийняв його при вирішенні долі спадкового майна.

Отака процедура доказування родинних зв’язків. Вам знадобиться трохи терпіння, море уважності та добрий шматок наполегливості. І тоді у вас усе вийде.

Banner - CTA V1

Back to top