Banner - CTA V2

Відкриття спадщиниПочнемо із слова "відкриття спадщини". Відкриттям спадщини називається спеціальна процедура, яка розпочинає збір документів по спадкуванню та виявленні родичів померлого. Фактично це початок виявлення родичів та поділу майна. Відкривається спадщина відповідним нотаріусом.

Відповідно до Цивільного кодексу місцем, де відкривається нотаріусом спадщина є останнє місце проживання померлого. У тому випадку, коли місце проживання його невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого або рухомого майна або його частини.

Це означає, що потрібно звертатися за оформленням спадщини до нотаріуса, який обслуговує територію, на якій востаннє проживав ваш померлий родич. Або до того нотаріуса, на території якого знаходиться майно померлого, якщо місце проживання останнього невідоме.

Тепер, що стосується оформлення спадщини. Під оформленням розуміється комплекс юридично значущих дій з боку спадкоємців та нотаріуса, направлених на законний розподіл майна померлого.

До оформлення спадщини відноситься: відкриття спадкової справи нотаріусом (для збору необхідних документів), подача заяв про вступ у права спадкування родичами, подача заяв про відмову у спадкуванні, видача нотаріусом свідоцтва на спадщину (останній і самий головний документ, який підтверджує право на майно померлого), судові спори по суті спадщини тощо.

Banner - CTA V1

Back to top