Шлюб, в Україні – вільний, добровільний, рівноправний союз жінки та чоловіка, заснований на почуттях взаємної любові та поваги, що укладається для створення сім'ї й породжує взаємні права та обов'язки подружжя.

Відповідно до Конституції та Сімейного кодексу шлюб перебуває під захистом держави. Юридичні наслідки викликає не тільки зареєстрований у встановленому порядку шлюб, але також і Цивільний шлюб.

Реєстрація шлюбу здійснюється в органах реєстрації актів громадянського стану після подання відповідної заяви про бажання вступити в шлюб. Права і обов'язки подружжя виникають з моменту реєстрації шлюбу. Але українське законодавство визнає також цивільний шлюб. наприклад, ч.1. статті 74 Сімейного Кодексу України "якщо жінка або чоловік, проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або будь-якому іншому шлюбі, майно набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлене договором між ними."
Умовами укладення шлюбу є взаємна добровільна згода вступаючих і досягнення ними шлюбного віку (18 років для чоловіків і 16 років для жінок).

Back to top