Banner - CTA V2

107В день звільнення голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченко залишок коштів обласного бюджету склав мізерні 13,4 млн грн. Кредиторська заборгованість по захищених статтях - 37,6 млн грн. До кінця року очікується "недолік" 239,5 млн грн. З 31 млрд, вкладених в інфраструктурні проекти, і понад 100 млрд грн доходів підрядників, левову частку освоїли фірми, дуже близькі до губернатора і його радника. Не обійшлося і без осіб, які перебувають в розшуку Інтерполу ...

Тепер вже екс-керівник ДОДА Валентин Резниченко ніяк не прокоментував свою відставку. За нього, як зазвичай, говорив і писав у Facebook Юрій Голік - колишній позаштатний радник. У перший день відставки шефа він оголосив https://www.facebook.com/y.golyk/videos/1351455368340673/ флешмоб - "200 об'єктів, побудованих нами".

Губернатор Резніченко, дійсно, багато будував (бо це вигідно). Капіталовкладення, за словами того ж Голика, досягли більше 30 млрд грн. - абсолютний рекорд за всі роки незалежності України.

При цьому спостерігалася явна нескладуха в інших цифрах. Так, Голик в своєму виступі перед слухачами в Українському Інституті Майбутнього стверджував, що бюджет розвитку Дніпропетровської області за 4 роки виріс з 622 млн грн до 8,4 млрд грн - тобто майже в 20 разів.

Губернатор спростовував свого радника: за його словами, дохідна частина бюджету області на 2019 рік - 18,4 млрд грн, а на розвиток заплановано всього 3,5 млрд грн.

25 червня Голик заявляє, що "16 тис підприємців з Дніпропетровської області працюють в системі ProZorro; за 4 роки вони заробили, понад 130 млрд грн.

 207

Через тиждень, пише на Facebook: за 4 роки понад 15 тисяч підприємців з Дніпропетровської області заробили за допомогою ProZorro 120 млрд грн. А де ще тисяча підприємців і 10 млрд грн? Усушка-утруска?

Резніченко ще скромніший в оцінках. За його версією, підприємці Дніпропетровщини в системі електронних держзакупівель ProZorro заробили не більше 60 млрд грн.

Фаворити тендерів в розшуку Інтерполу

Так і не встановивши точно, скільки отримали від ДОДА "приватники" - 60 млрд грн, 120 млрд грн або 130 млрд грн, перейдемо до питання: хто ці щасливчики? Майже всі "тендерні фаворити" перераховані в кримінальній справі №120180400000000232 про присвоєння посадовими особами коштів бюджетних організацій:

ТОВ «Будінвест Інжиніринг»
ТОВ «Група« Капітал Строй »
ТОВ «Аліас-Компані»
ТОВ «Будмакс-Компані»
ТОВ «Містокомбуд»
ТОВ «Укр-Реммонтаж»
ТОВ «АВС Білд Сервіс»
ТОВ «Комунальник»
ТОВ «Дніпроспецліфтсервіс».

Фірми з цього списку «Будмакс-Компані» і «Містокомбуд» будували за 73,5 млн грн дитячі сади- "євростандарт" в Обухівці і Подгородном, які урочисто відкрили в кінці жовтня 2018 року і терміново закрили через 4 місяці, коли талий сніг протік через неякісну дах і діти мало не згоріли від замикання проводки (в Обухівці).

А «Будінвест Інжиніринг» примудрилася капітально відремонтували близько 8 км путівця Малозахарине-Багате-Сонячне за 61,2 млн грн. Чому так дорого? Ну, якщо бітум купувати двоє дорожче, ніж в сусідній Луганській області, то не дивно.

Наступне замовлення і зовсім потягнув на 109,94 млн грн. За короткий термін фірма отримала від обладміністрації півмільярда гривень тільки на дороги. Крім іншого будівництва, послуг з обслуговування внутрішньобудинкових мереж тепло-, водопостачання і прибирання прибудинкових територій в населених пунктах Дніпропетровської області.

При цьому, за даними реєстру судових рішень, на 25 лютого 2019 року, «Містокомбуд» фігурувала в 105 справах з галузі кримінального судочинства, а «Будмакс-Компані» - в 127. Уже перебуваючи в стадії ліквідації після скандалу з дитячими садками, ТОВ « Містокомбуд »виграла тендер на суму 135,8 млн грн на відновлення гідрологічного режиму річок і захисту від підтоплень.

Погана репутація компаній, судячи з усього, не бентежила губернатора області. Так, що там репутація фірм. Подивіться, хто їх реальні власники! Згідно фабулі справи №120180400000000232, яке Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області мусолить вже більше року, "сторонніх" учасників тендерів навмисне відкидали, щоб віддати підряди перерахованим вище компаніям, пов'язаним з двома громадянами України, Ізраїлю та США одночасно - братами Володимиром і Леонідом Дубинським.

 307

Вони повернулися в Україну з США, рятуючись від справи № JCP4618 у Верховному суді штату Каліфорнія (житлова афери а-ля "Еліта центр") і, перебуваючи в розшуку Інтерполу, стали кращими друзями ДОДА. Закумуфлювали своїх фірми: наприклад, ТОВ «Будінвест Інжиніринг» переоформили з громадянина США Аркадія Леоніда Масарского (брокер з Каліфорнії, де промишляли Дубинський) на директора Дмитра Літнаровіча. І стали вигравати тендери один за іншим.

Навіть лояльні до колишнього губернатора ЗМІ нарікали, що "незважаючи на прагнення до реформаторства і нового підходу до роботи, ДнепрОГА так і не змогла позбутися від звички «протягувати»фірми депутатів, чиновників і їхніх дітей".

Які тим діти чиновників! Все набагато простіше: вся бізнес-тусовка Дніпра в курсі, що Дубинський - це і є Резніченко та Голик. Кажуть, в останній місяць їх правління "своїм" відправили 70-80% бюджетних грошей.

Примусовий бюджетний схематоз

Крім шкіл, дитсадків, медустанов та інших соціальних об'єктів за шалені гроші, "команда творців" з ДОДА побудувала і відремонтувала 500 доріг місцевого значення, трасу «Дніпро-Запоріжжя» і приступила до траси до Києва, яку обіцяє закінчити в наступні чотири роки.

Ключове слово в розповідях Резніченко та Голика про своїх інфраструктурних досягнення - це "почали". Зараз почали, а закінчити розраховують через кілька років. Дуже хитра модель. Тендери проведені таким чином, що роботи закуплені на 3,5 року вперед. Фактично створено фінансову піраміду за відкати, про які багато пишуть "народні кореспонденти". Хочеш, щоб з тобою розрахувалися за надані послуги або виконані роботи - плати відкат. Розмір відкату відомий всій області - це від 10 до 40% від суми товару, робіт або послуг ".

При цьому, дороги місцевого значення повинні ремонтуватися місцевою владою. Як зауважив в одному з інтерв'ю Голик: "є дороги в межах населених пунктів, за які відповідає рада цих міст. Грубо кажучи, мер Нікополя відповідає за дороги Нікополя ".

Але Юрій Голік розробив і впровадив власну новаторську схему вилучення грошей з територій. Скориставшись нормою Бюджетного кодексу, про те, що облдержадміністрація може виступати замовником капітального ремонту доріг в населених пунктах і між селами, ОДА щодня дуже точно визначала наявний в бюджеті ОТГ міст і районів фінансовий ресурс. Після цього силовим шляхом мерів міст і голів ОТГ примушували передавати ці гроші зі своїх рахунків в обласний бюджет.

Протягом декількох років органи місцевого самоврядування Дніпропетровської області не мали можливості самостійно проводити тендери і визначати підрядників для проектів. Утворилася фінансова піраміда, в рамках якої бюджет розвитку в 3-4 рази перевищував річний бюджет області.

Навіщо потрібна була така піраміда, запитаєте ви?
1. Щоб обдурити депутатів при голосуванні за бюджет, що на їх округах будуть будуватися об'єкти інфраструктури.
2. Щоб обдурити глав ОТГ і мерів, що у них будуть будуватися об'єкти і під це «підняти» їх гроші до обласного бюджету.
3. Щоб забезпечити свою компанію на три роки вперед виграними тендерами через абсолютно регульовану процедуру Прозорро
4. І нарешті, щоб сформувати дефіцит реальних грошей і платити іншим підрядникам тільки за відкат.
Випустив гроші-відразу отримуєш відкат. Немає отката- немає грошей. Все одно таких об'єктів в рази більше, ніж грошей

Окремою темою для ОДА стали автомобільні проекти державного значення. Їх зуміли освоїти через Київ і адміністрацію Президента Петра Порошенка. Валентин Резниченко одного разу назвав ім'я свого покровителя - заступник голови Віталій Ковальчук. Завдяки зв'язку з ним, губернатор не сильно церемонився з загальнодержавними бюджетними ресурсами, перетягуючи на свій облавтодор ковдру масштабних дорожніх робіт.

Кілька питань до екс-компаньйона Курченко

Тут треба пояснити, хто такі Резніченко та Голик і як вони з'явилися в Дніпропетровській ОДА. Валентин Резниченко з 1996 року працював топ-менеджером медіа-імперії УМХ Бориса Ложкіна - як той зізнався, його далекого родича. Луганчанин Юрій Голік був його заступником.

У розслідуванні ГПУ про продаж офшорної фірмою Бориса Ложкіна Integrity International Holdings Ltd свого медіахолдингу УМХ офшорки Сергія Курченко Trejoli Business Ltd, Резніченко фігурує як співвласник Integrity. Разом з ним акціонерами радіостанцій в різний час були Геннадій Боголюбов, Григорій Суркіс та Петро Порошенко.

Резніченко працював в УМХ до травня 2014-го, ставши на час компаньйоном Курченко. А це, нагадуючи, найжорстокіше час окупації Крим АІ Донбасу. Потім Ложкін повів його по держпосади: генеральний директор державного центру радіочастот, губернатор Запорізької області та, нарешті, глава Дніпропетровської ОДА (треба було зрушити Ігоря Коломойського).

26 травня 2015 року Валентин Резниченко увійшов в свій новий кабінет, а вже 1 квітня в сусідньому кабінеті першого заступника оселився Юрій Голік - радник на громадських засадах. Людина без статусу, який чотири роки вирішував всі ключові питання в області, виступав замість губернатора і пересувався на авто Toyota Land Cruiser 2017 року випуску, зареєстрованому на якогось Костянтина Мешалкина. Після виїзду Голика, в його кабінеті знайшли сліди апаратури для аудіо-відео фіксації і пристрої глушіння мобільного зв'язку: підручні засоби для ведення переговорів про тендери.

До речі, Валентин Резниченко, теж "спалився" на автомобілях. Ставши губернатором, він до своїх Range Rover 2014 го і Range Rover Sport 2007 року випуску (один з них гнали в 2016 році, але швидко знайшли після чого співпрацю з розташованими в розшуку Інтерполу братам Дубинський пішло ще активніше, - автор) додав Mersedes S350 , на номерах ... Hyundai Accent, з власником по імені Петро Калуга. До речі, один з джипів записаний на чоловіка на ім'я Юрій Якимець.
Крім автомобілів, він придбав на старті губернаторства в 2015 році цінних паперів ТОВ КУА "Фінансовий актив" на 857 млн грн і ПАТ "Аква Діджитал" на 6,5 млн грн. Можливо, в такій формі Курченко розрахувався з уже діючим губернатором за офшор Ложкіна, де той виступав співзасновником?

У всякому разі, походження цих покупок наш герой ніколи не пояснював. І ніхто у нього питати не намагався - ні ГПУ, ні СБУ. А поцікавитися б треба. Питань, взагалі, накопичилося багато.

1) Що пов'язує колишнього губернатора з екс-регіоналкою Тетяною Бахтєєвої і синами "головного хірурга донецьких сепаратистів" Еміля Фісталя? Чому саме у них Дніпропетровська ОДА закупила в минулому році ліків та витратних матеріалів на 50 млн грн.? Причому, виявилося цей час чергового скандалу навколо відсутності ліків в медустановах області.

2) Куди поділися бюджетні гроші на найбільший флагшток в Україні в центрі Дніпра? Якщо на нього "скидалися" своїми особистими коштами члени команди Резніченко, як заявляє Голик, то, по-перше, звідки у нього гроші - він же ніде офіційно не працював останні чотири роки, а по-друге, куди поділися 22 446 880 грн, закладені в обласний бюджет? Це питання вже поставлене правоохоронцям. І це далеко не все, про що хотілося б запитати у "найуспішнішого губернатора України".

Далі буде

Banner - CTA V1

Back to top